Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmennétek úgy "pihenni", h...

Elmennétek úgy "pihenni", h az nektek dupla meló, vagy őszintén elmondanátok a férjeteknek h e miatt nem akartok menni?

Figyelt kérdés

a férjem meglepinek lefoglalt egy szállást a hétvégére. de nem ketten mennénk hanem a 7 hónapos kisfiunkkal. nem is ő a gond inkább a férjem. őszintén szólva vele kettesben sem mennék most. inkább egyedül vagy csak a gyerekekkel. mert h van 3. a 2 nagy mamázna. ami a gondom,h tudom mi lenne a napirend: reggel 7kor ugye felkelünk. etetés,pelneka stb. a férjem idegesen ott toporogna a fejünk felett h mikor megyünk már enni mert ő éhenhal. lemegyünk enni. azután ugrana h akkor menjünk sétálni mert h ő egész anp ül az irodában és mozgáshiánya van. ezután uzsonna a picinek. ő megint csak hisztizne h be van zárva a szobába. nemsokára alvásidő. egy szobában 3-an ,vagyis egy valakinek babáznia kéne. ha ő,akkor én elmehetek pl szaunázni de tudom h akkor megint menne a hiszti h neki ott kell szobrozni. ha meg ő megy el,akkor én mondjuk alhatok egyet de mégiscsak ott a pici. délután ugyanez pepitában,ráadásul este 7kor a kicsi már alszik akkor meg azért menne a hiszti h ő most be van zárva. mondjuk mehet amerre akar,de akkor ez a hétvége neki kikapcsolódás nem nekem. ne értsetek félre szeretem a családomat de nagyon ki vagyok merülve és a férjem olyan mintha a 4. gyerekem lenne. szivemn szerint megmondanám neki h nem akarok menni


a gyerekeket is itthagyjuk ugye 2 napra,amikor megjövünk teljesen ki lesznek,mert szeretnek mamázni,de hiányolni fognak minket,és nyűgösek lesznek.


baromi nehéz mert nem akarok senkit megbántani de úgy érzem a férjem igazából magának csinált kikapcsolódós hétvégét nem nekem


2013. máj. 14. 10:13
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:

Nem olvastam még a többi választ. Tehát: ő reggeli után sétálna, menne valamerre, te pedig pihennél. Hát menjen sétálni a gyerekkel. 7 hónapos, gondolom már nem szopik óránként, át is tudja pelenkázni ha kell.


Ha van szauna, gondolom van medence is. Vigyetek úszópelust a kicsinek, akkor jól lefárad, utána nagyot alszik majd.

Ha lesz erkély, akkor oda tudjátok tenni a kiságyat és ti nyugodtan ellehettek a szobában.

2013. máj. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is van 3 kicsi gyerekem 8 hó- 2 év-4 év. Elhiheted hogy én is sokszor olyan kimerült vagyok, hogy állva elalszom. Az én férjem is nemrég meglepett egy wellnesz hétvégével. Örültem neki. A gyerekeket a 2 mama elvállalta. Imádom a gyerekeimet, de őszinte leszek, örültem hogy 2 napig nem kell velük foglalkoznom.

Élveztem a pihenést. Jó volt újra csak kettesben lenni a férjemmel, végre nem hallgatni a baba sírást, a kicsik zsivaját. 2 nap alatt annyira feltöltődtem energiával, hogy meg is beszéltük a férjemmel hogy fél évente egyszer beiktatunk ilyen pihenő napot magunknak. A srácokkal sem történt semmi. A két mama tökéletesen helytállt. Végül is felneveltek ők is nem egy gyereket.


Kedves kérdező..

Te már döntöttél. A gyerekeket nem adod a mamáknak. Ne add. Mond meg a férjednek hogy te nem mész, mert neked az egész csak hajtás lenne, nyűg. A férjed megsértődik, és elmegy. De ne érdekeljen. Később a férjed úgy fogja alakítani a dolgokat hogy te nem leszel a részese. Minek? Úgyis nemet mondasz majd. De téged ez se érdekeljen, hiszen csak nyűg lenne az egész. Talán évekkel később a férjed keres olyan nőt aki mellett nem lesz magányos, aki nem utasítja el.. De ez se érdekeljen, végül is te kezed is benne van hogy így alakult..


Szóval kedves kérdező. A gyerekeket el kell néha engedni, és nélkülük kell tölteni pár napot. Ha erre nem vagy képes, mert nem akarod csinálni akkor kár minden szóért.

2013. máj. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
68%

Én nem értem, miért írják, hogy a férj önző alak. Szerintem nem feltétlenül van így.


A kérdező többször írja, hogy pl. nem türelmes, és sok a mozgásigénye. Na és? Türelmes volt talán mikor hozzáment? Gondolom nem, és azóta sem változott ez.


Szerintem kifejezetten figyelmes a férj, hogy wellness hétvégét szervez kettőjüknek - nyilván ő nem úgy tervezte, hogy a gyerek is menjen, hiszen egy 8 hónapost azért már problémamentesen ott lehet hagyni a nagymamánál 2 egész napra...

Egy normális nő hanyatt dobná magát az ötlettől és örvendezne, hogy milyen rendes, odaadó férje van - van akit még gyerek nélkül sem visz programra, nem hogy mikor már gyerekek vannak... De nem, a kérdező inkább menne egyedül vagy a gyerekekkel. Milyen házasság az, ahol nyűg kettesben lenni, kikapcsolódni egy kicsit?


Ahogy valaki mondta, a tipikus hibákat követed el, kérdező. A gyerekeidet durván a férjed elé helyezed, kétséget sem hagysz afelől, hogy ő az utolsó számodra a sorban. Nem igaz, hogy te vagy magadnak az utolsó, hiszen nyíltan sajnáltatod magad és csak a saját érdekeidet nézed, annak ellenére, hogy a férjed látszólag tényleg csak jót akar neked.


"kb úgy van h: persze kicsim aludj még.. de hol a zokni? mit adjak rájuk? mit egyenek?"


Nem tudom, ha velünk ez 2-3x előfordulna, egyszerűen írnék egy cetlit mielőtt ledőlök, hogy " zokni 3. fiókban, nézd meg hány fok van, és annak megfelelően öltöztesd fel őket, kaja a bal alsó polcon". Bár ennél egyszerűbb leülni vele, és elmondani neki, hogy a gyerekek is csak emberek, nem kell halálra aggódnia magát, hogy épp rosszul öltözteti fel őket, enni meg egyenek, amit szeretnének. Ha többször bevonnád a közös teendőkbe (etetés, fürdetés, öltöztetés, stb.), akkor valószínűleg nem lennének olyan gondok, hogy a férjed azt sem tudja, mit esznek a gyerekek és hol a ruhájuk. Nagyon rossz szokás az, ha ezeket a tevékenységeket az anya kisajátítja magának, mert hogy ez úgyis az "ő dolga", a férfinak meg persze eszébe sem jut így megpróbálkozni vele...


Szóval szerintem gondold végig, hogy neked mi fontosabb: a saját önsajnálatod, vagy a férjeddel való kapcsolatod. Ha az utóbbi, akkor hagyd a nagyinál a kicsit 2 napra, és menj és élvezd a SZABADIDŐT.

2013. máj. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
100%

De még mindig csak azt hajtogatod, hogy de a gyerekekkel így úgy amúgy, hárman lennétek, ő folyton toporogna.

Már mindig írta, hogy add le a gyerekeket a mamának!


De te még mindig csak a gyerek így, gyerek úgy.


Nem lesz semmi bajuk! Menjetek el kettesben!!

2013. máj. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
44%

A világ legboldogabb nője lennék, ha a párom elvinne egy welness hétvégére. Még sétálni és fagyizni se jön el velem, ha a gyerekek (2 és 3 éves) a mamáknál vannak. Inkább a unokaöccsével borozgat egész hétvégén. Na?

Szerintem nem szereted a férjed, nem tudom miért lenne probléma, ha a mamák vigyáznának a gyerekekkel, ti ketten meg elmennétek. Sétálni, fürdeni, úszni nem fáradság.

A gyerekekkel, meg barátnőkkel el tudnál menni, na, de akkor se tudnál aludni, mint írtad, hogy míg a párod sétál, te alszol, akkor is, ha a gyerekek nincsenek veled.

Tudod, mit szűrök le?

Kényelmes életed van, ha lejár a gyeded, vagy gyes, akkor se kell elmenj dolgozni, mert lehetsz anyaságin és félted ezt a luxust, azért vagy még a pároddal. Mert gyerekekkel, barátnőkkel mennél, vele nem. Kicsit valóban fura!

2013. máj. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
68%

Hát ne haragudj kérdező, elolvasta párszor a kérdésed, de még mindig nem tudom mi a problémád.

Te jó ég, én a s..gem verném a földhöz, ha a férjem egyáltalán hajlandó lenne velem elmenni VALAHOVa! A te férjed megszervezi, te meg nem adod a gyereket a mamának. Miért nem? Nem lesznek nyűgösek, két napig nem hiszem el, hogy ne legyenek meg nélkületek. Itt nem a férjed hisztis, hanem te.

2013. máj. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%

Add le a kicsit is. Oké, nem lesz boldog, de nyugodj meg, nem fog belehalni, ha két napig nem lát. És abba se, ha netán két napig nem anyatejet eszik.

Viszont ha visszakap egy nyugodt,kipihent anyát, az kimondottan jót fog tenni neki is, neked is, mindenkinek.

2013. máj. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
53%

Amúgy a legtöbb szállodában lehet kérni gyerekfelügyeletet arra az időre, amíg pl. a kicsi már alszik, és ti elmennétek sétálni, vacsorázni stb. Egyszerűen beül egy bébiszitter a szobába, és figyel rá. Más helyeken van direkt gyerekmegőrző szoba, ahol foglalkozást tartanak már egész kicsiknek is. De még ha nem is: számos fiatal pár elmegy egy darab 7 hónapos babával hétvégézni, és a többség kimondottan jól szokta érezni magát. Hidd el, a probléma a Te fejedben (is) van.


Kedves Kérdező! A véleményem az újabb hozzászólásaid alapján is az, hogy a férjedre nem tekintesz partnerként, társként, akivel együtt éli az életét. Te MELLETTE élsz és nem VELE. Hogy a férjed alkalmas-e arra, hogy egyenrangú társad legyen, ezt megítélni lehetetlen, de ha nem az, akkor rejtély, miért mentél hozzá és vállaltatok 3(!!!) közös gyereket.


Nyilván az a válasz fog jönni, hogy szereted. De hadd kérdezzem meg, mit szeretsz benne? Akit szeretek, azzal szívesen vagyok együtt. Akit szeretek, ahhoz szívesen alkalmazkodom. Akit szeretek, attól egy ilyen meglepetés óriási örömet okoz.


Te nem szereted szíved legmélyén a férjed. Elviseled, megszoktad, túléled mellette a hétköznapokat. ("De hogy még a pihenést is ezzel az alakkal töltsem?! Na azt nem!!")

2013. máj. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:

gondoltam h kapok hideget-meleget. de nem baj hisz mint irtam nem ismeritek sem őt sem engem.


elmegyünk,nem mondta le. régóta vannak problémák,ő azt mondja most tényleg minden jó lesz és ez egy új kezdet.


próbálom elhinni mert szeretem őt. de közben ismerem is és tudom h eddig milyen volt.

a kicsit meg nem hagyjuk itthon ő sem akarja


de nem hajtogatom tovább ugyanazt. köszönöm mindenkinek aki hozzá szólt! :)

2013. máj. 14. 11:51
 30/43 anonim ***** válasza:
76%

A férjed változtatni akar ezek szerint?

Remek!

Csak a hozzáállásoddal nehogy te magad legyél a gátja ennek! Az "úgyse lesz jó", a "megmondtam, hogy nem fog menni", a "már megint" kezdetű mondatoktól nagyon-nagyon tartózkodj a hétvégén...!

2013. máj. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!