Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már nem szerethetem a cicámat...

Már nem szerethetem a cicámat mert van egy gyerekem?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy van egy 1 éves kislányom és egy 2 éves cicám. A cica világ életében szobacica volt, folyamatosan féregtelenítve, oltva... Mióta a kislányom megszületett, mindenki azzal piszkál, hogy tegyem ki a macskát, meg ne foglalkozzak vele annyit. Jórészt akkor játszom vele mikor a lányom alszik, ragaszkodó cica, igényli, hogy törődjek vele. Párom és a szüleim is azzal idegesítenek, hogy jobban szeretem a macskát mint a gyerekemet, holott ez nem igaz. Külföldön lakom, semmi segítségem, párom későn ér haza és persze mikor itt van, megkérem, hogy foglalkozzon egy kicsit a gyerekkel, és első utam a macskához vezet. Ebből is óriási balhék vannak. Mindenki féltékenykedik, elvárják, hogy dobjam ki az utcára. Ez a veszekedés minden napos, párom azért drukkol, hogy mielőbb meghaljon a cica. Ő arra büszke, hogy annyira nem érdekli a kutyája mint mielőtt megszületett a baba. Normális ez a viselkedés? Másnál is előfordul? Nézzek át a macskán mert van egy gyerek?
2009. okt. 7. 11:17
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
3%

Hát melléfogtatok,mert ezt pont egy állítorvos barátom mondta,szoktunk vele beszélgetni,hogy sok lüke ember,hogy majmolja a szerencsétlen kutyáját.Szíve szerint mindttől elvenné az állatot,a h.ü.ly.e. tenyésztőkről nem is beszélve,aki olyan mértékű beltenyészetet hoztak már létre a legtöbb fajtánál,hogy pár éves kutyákat elképesztő betegségekkel(legtöbbször daganatos)kezel.Mindezt az "állatszerető" majom gazdik miatt...

Igen az állat az első,ha valaki abból él meg,igaza van akinek ezt írta.Arra még válaszoljon,ha kérhetem,hányszor vitte be a gazdálkodó apja az állatait a lakásba?

2009. okt. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
86%

Hát tudod a tehén meg a kecske nem nagyon akar bemenni a házba. :) Viszont a macskák, kutyák bejöhettek és én sokszor behoztam a nyulakat is. :) Amúgy sok állatorvos hülye. Nem kell vakon hinni nekik. :) Tudod az a fajta aki fenhangon hangoztatja, hogy az álltanka szülni KELL, mert beteg lesz meg stb... És tudod miért azért amiért a "szemét" tenyésztőid. Mert az ivartalanítás csak egyszeri pénz neki, nem úgy mint a vemhes állat ellátása+ a kölyköké, és az ivarossággal járó betegések kezelése. Ugyanolyan pénzhajhász, mivel neki is meg kell élni valamiből!

És naív vagy mert azt hiszed mindenki tenyésztő aki annak mondja magát! Pedig nem, ez nem elég ahhoz, hogy igazi tenyésztő legyen valaki! A JÓ tenyésztő mindent megtesz hogy a kutyái egészségesek legyenek. Többek között kiszámoltatja a tervezett alom beltenyésztettségi együtthatóját! Épp ezért az igazi tenéyzstő nem tud megélni a kutyáiból, mert sokkal többet költ rájuk... Kontárok meg minden szakmában vannak. Nyelvvizsgáról is lehet szerezni papírt, de ez még nem elég a nyelvtudáshoz... És naív vagy ha egy papírtól elhiszed hogy az illető tud is pl angolul. Az orvosnak nem az a dolga, hogy ellenőrizze, hogy ki az igazi tenyésztő. Sőt a legtöbb szaporító állítja magáról, hogy ő nem az, mert csak véletlen csúszott be, mert jól tartják őket csak épp törzskönyve nincs stb... De senki nem tökéletes... Egy JÓ tenyésztőnél is lehet egy-két beteg kutya sajnos. És az IGAZI tenyésztő ezeket ivartalanítás kötelezettséggel adja oda, nem tenyészti tovább. De az orvosnak ezt sem kell tudnia, csak kezelni kell. Nekem az orvosom azt mondta, szülessem a kutyám minde évben, mert álvemhes... Most szerinted akkor egy orvos szava szent? :) Hát nem... Ehhez kicsit több hozzáértés kell, mint egy állatorvos vélménye. Bár nem is tudom melyiket mondta az rovsood? Hogy minden állat falkaállat, Hát sajnos ez akkor sem igaz. A macska nem falkaállat. A kutya az, de egy másik kutya sosem lesz neki fontosabb mint az ember akivel 14ezer éve él! Persze van egykét ilyen fajta, pl husky, cseh farkaseb, vagy egy igazi farkas. Ezeknek TALÁN a többi állat a fontosabb, de még ez sem tuti, olvasd el talán a magyar etológusok farkasszelidítős történeteit. Mert nekik is nagyon fontos az EMBER, nem beszélve egy normáls családi kutyáról! Neki sosem lesz jobb egy másik kutyával ha a gazda továbbra is szarja le! Vagy azt mondta, hogy ő hogy az állatoknak kínzás bent lakni? Igen, talán ha egy lóról van szó. Aztán meg nem is szabad általánosítani. Az az igazság, hogyha valaki jó gazda akkor a kutyájának MINDEGY, hogy hol laknak! Ha meg nem jó, akkor attól sem lesz jobb neki ha kint vagy bent lakik. Az a kutya aki megfelelően van nevelve, etetve, és FOGLALKOZNAK vele, az jól elvan bent is! És van olyan kutya aki kint meghalna (pl kínai kopaszkutya stb)! Hidd el, minden kutya szeretne a gazdájával lenni... Menj át a kutyás témába... Tudod ott olyanok vannak akik tapasztalt kutyatartók vannak. És azon megy a vita, hogy szegény kinti kutyák... Mert tudod az az általános, hogy akik kint tartják a kutyájukat, azok kb hordóban laknak, antiszociálisak, nem voltak még életükben sétálni, csak házőrzőrzésre vannak stb... És ezeknek a kutyának rossz! Persze nem a kinti lét a hibás.. Hanem a hozzá nem értő gazda! De mindig a gazda a lényeg! Ha jó akkor a kutyája kint és bent is jól elvan! De semmiképp nem állatkínzás bent tartani! Szerintem tényleg ne oktass olyanról amihez nem annyira értesz.

Majmolás. Én szótáramban ez utánzást jelent. Ezek szerint az orvosod azt mondta, hogy a gazdák négykézlábon járnak, szimatoltak és ugatnak-tehát UTÁNOZZÁK a kutyájukat? Mert ezt nem értem... Az, hogy a kutyát megfelelő körülmények között tartod az felelősség, nem majmolás. Az, hogy prémium kaját veszel neki, elviszed sétálni, akkor is foglalkozol vele ha sok más dolgod van mivel már megvetted akkor vállald is, és esetleg bent lakik nem álaltkínzás hanem normális állattartás. A kutya gyarorlatilag csak azért nem lehet mindig az első, mert rangsorrendszerben él, ami azt jelenti, hogy a falkavezér az első mindig, és jó esetben ez a gazda, máskülönben igencsak megnehezülnek az állattartás körülményei- mármint ha a kutya hiszi magát vezérnek. Szerintem te azok közé tartozol, akik állatkínzásnak tartják hogy a kutya bent alik mert sdzabadáősg így meg úgy, gondolom azt is állatkínzásnak tartod, hogy a kutyát meg kell nevelni. Csakhogy egy jólnevelt kutya boldog, tudja, hogy a gazi a főnök épp ezért nem kell stresszelnie. Míg egy neveletlen kutya stresszes, nem engedhetik el, mert ugye neveletlen stb... Szóval szerintem még pár évig tnaulj a kutyákról, mielőtt kiosztasz engem és másokat. Én már 9 éve kutyázom, előtte is volt családi kutya mindig, táborokba, kutyaiskolába, versenyezni járunk! Tehát nem gondolnám, hogy nem értek a kutyákhoz, és rosszul tartom őket, mert ugye egy rosszul tartott kutyával nem lehet versenyeredményeket elérni... Ellenben az állatorvossal akinek még mindig a gyógyítás a dolga (még tenném, hozzá, hogy az isten állatorvos két hétig mellékezelte a kutyám olyan betegséggel amiben más 3 nap alatt belehalt volna, nem jött rá, hogy vért veygen tőle és rájöjjön, megcsípte a kullancs... Hélyette azt mondta megfázott, álvemhes stb- ennyit az állatorvos mindenttudásáról) és nem az, hogy otthon legyen a kutyatartás/nevelés dolgában! Erről inkább egy kutyakiképzőt kérdézz meg! Ja mondjuk az én kutyáim nem laknak bent, de csak azért mert nem férnének el hárman, de bejöhetnek...

2009. okt. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
76%
Ja és amúgy a kutyák örökletes betegségei és amik beltenyésztettségtől jönnel ki általában, csípőizülettel, szembetegségekkel, epilepsziával, idegrendszeri (idegbeteg, fléősség, agresszivitás) testi problémákkal kapcsolatosak! A beltenyésztettségtől nem lehet daganatos a kutya, az nem örökletes.
2009. okt. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolod, hogy aki nem az állataiból él, annak az állata szenvedhet? Nem az a szenvedés ha bent van a házban, hanem az akivel nem foglalkoznak! Szerintem ezt még a leghülyébb embernek is lejön! Nehogymár az legyen a fontosabb hogy kint legyen a kertben és nem a kapcsolatok! Gondolom téged is kiraktak a kertbe (mert az a jó és betn lenni kínzás), amikor jött a tesó oszt örülhettél a szabadságnak meg a térnek, az nem baj, hogy tojtak rád nagy ívben... Na mindegy... Élj továbbra is a tévhiteidben, vagy nézz utána, de az állataid sajnálom. Akiknek -hiába gondolod ezt- nem lesz jobb hogy kint vannak, és akik meg meg is dögölhetnek, ha szülsz egy gyereket... :(
2009. okt. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
Ha esetleg tanulni akarsz: nézd meg ez, egy IGAZI (hülye) tenyésztő. Húú de sz*r a kutyáinak! [link]
2009. okt. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
87%
Felfogtátok (főleg te állatokat nagyon szerető, több állatot is tartó - hú szegények), hogy totálisan másról veszekedtek már? Gondolom szerencsétlen kérdező már ezért nem is szól bele. Teljesen fölösleges vitázni arról, mi lenne, ha nem volnának az állataik (kutya, macska lakásban), mert VANNAK! Már volt két döntésük, hogy kutyát, macskát vettek. És volt egy döntésük, hogy gyereket vállalnak. Teljesen egyértelmű, hogy a gyerek az első, de a kérdezőnek is az! De ettől még nem kell elhanyagolni a már meglévő állatokat, mert azoknak is kell a szeretet, azok is érző lények és a szerencsétlen kutyának még annyi jó sincs az életében, mint a macskának, amelyet a kérdező legalább néha megszeretget! Erről kéne beszélgetni, nem arról, hogy hová való, hová nem az állat. Nekem 2 német dogom volt és a nap nagyrészét lakásban töltötték, hiába volt ott a kert, de azt igényelték, hogy mellettünk legyenek. Sokkal boldogtalanabb egy olyan állat, amelyik ki van b....va a kertbe és nem törődnek vele, mint amelyik lakásban van ugyan, de szeretet veszi körül. És itt senki nem beszél arról, hogy a gyereke, férje helyett az állatokkal foglalkozna a kérdező!!!!!!!
2009. okt. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
100%
Én aki védtem az állatokat, válaszoltam a kérdésre is az elején, kb aztg amit te. Meg az is akivel veszeledtünk. Azt válaszolta, hogy szegény apuci milyen gonosz hogy halálra dolgozza magát és ezért nem tud a kutyával foglalkozni (tehát ő megérti az apát aki azóta büszke rá, hogy lesz*rja a kutyát). Meg olyan butaságokat mondott, hogy muszáj voltam visszaírni neki. :) Az a véleményem, hogy ha már megvan a kutya és vállalta, meg a gyerek is, akkor foglalkozzon vele tisztességesen. Tudom nehéz, de ugyanolyan érző és tehetetlen lény, és talán előre kellett volna gondolkozni ha most nem megy... De szerintem nem is arról van szó, hogy nem megy, hanem el vn távedve a gondolkodása. Az anyukát is biztattam, hogy foglalkozzon csak a macskával, hiszen sehol sem írta, hogy a gyerek ettől hiány szenved valamiben.
2009. okt. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó előtti vagyok, igazad is van, kedves utolsó, igazából én arra értettem, amit írtam, akinek több állata van, mégis az anyukát ítéli el és gerjesztette a vitát.
2009. okt. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, csak én meg pont vele veszekedtem. :) De remélem a kedves kérdezőnek sikerül meg oldani a helyzetet. :)
2009. okt. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
0%

Milyen aranyossak vagytok,hogy itt osztjátok az észt,közben meg nyilvánvaló,hogy leírtam már ,mégegyszer a gyengébbek kedvéért:azoknak az állatoknak egy másik gazdi kellene,aki TUD velük foglalkozni,úgy ahogy kell.Mert a kutyára nincs idő.Mikor is amikor apu estig dolgozik,utánna ott a gyerek,mert anyu rohan macskázni?Azért apu verziójára is kiváncsi lennék,mert az,hogy neki most a családja lenne az első és a kutyára nincs idő,attól nem a világ bunkója.Max.nem gondolkodott előre.Viszont ha arról van szó,hogy gyermek vagy állat,bizony a gyermeket választják legtöbben,és nem mindig fér bele az ember idejébe,pénzébe mindkettő.

A macsek meg már eddig is apu utálatának tárgya volt,most meg ráadásul ha úgy látja,hogy anyu elhanyagolja őt(jogosan,mert ha hazaér apu nem beszélgetnek,hanem anyu rohan macsekhoz)mégúgyse lesz szive csücske.Tehát neki is jobb lenne egy olyan gazdinál,ahol nincs miatta balhé.

Persze most majd mind írjátok,hogy fujj,eldobnám az állatot!De ha csak minimálisan a realitás talaján maradnátok belátnátok,hogy az állatnak mi lenne a jobb.

Az hogy kilenc éve kutyázol.Hm.hát szorozd meg nyugodtan 3-mal,ennyi ideje foglalkozok/tanultam állatokkal/állatokról.Úgyhogy van tapasztalatom bőven.

Igazából megértem az indulataitokat,mert tizenévesen ugyanígy voltam.Aztán jöttek a tapasztalatok...

2009. okt. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!