Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már nem szerethetem a cicámat...

Már nem szerethetem a cicámat mert van egy gyerekem?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy van egy 1 éves kislányom és egy 2 éves cicám. A cica világ életében szobacica volt, folyamatosan féregtelenítve, oltva... Mióta a kislányom megszületett, mindenki azzal piszkál, hogy tegyem ki a macskát, meg ne foglalkozzak vele annyit. Jórészt akkor játszom vele mikor a lányom alszik, ragaszkodó cica, igényli, hogy törődjek vele. Párom és a szüleim is azzal idegesítenek, hogy jobban szeretem a macskát mint a gyerekemet, holott ez nem igaz. Külföldön lakom, semmi segítségem, párom későn ér haza és persze mikor itt van, megkérem, hogy foglalkozzon egy kicsit a gyerekkel, és első utam a macskához vezet. Ebből is óriási balhék vannak. Mindenki féltékenykedik, elvárják, hogy dobjam ki az utcára. Ez a veszekedés minden napos, párom azért drukkol, hogy mielőbb meghaljon a cica. Ő arra büszke, hogy annyira nem érdekli a kutyája mint mielőtt megszületett a baba. Normális ez a viselkedés? Másnál is előfordul? Nézzek át a macskán mert van egy gyerek?
2009. okt. 7. 11:17
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 A kérdező kommentje:

Köszönöm az összes választ, mind hasznos volt, nem tudom kinek a mániája mindent lepontozni. Biztos járt erre egy pár macskagyűlölő. Mielőtt berágna valaki, én mindenkit felfelé pontoztam.

Akárhogy gondolkodom, nem létezik, hogy valaha is kiteszem ezt a tündéri cicát, velem van mióta megszületett szinte. Érzi, hogy utálja a párom, nem is barátkozik senkivel csak velem. Lehet ez is egy ok. Egyáltalán nem viszem túlzásba a macskázást, de este minimum egy fél óra csak az övé. Akinek van macskája az tudja, este mennyire igénylik a játékot mikor rájuk jön az öt perc :)

Erre tényleg az lesz a megoldás, hogy kénytelen leszek ebből leülős megbeszélést csinálni, nem hittem volna, hogy egyszer így alakul. Ilyen természetes dolgot nem értem miért kell felfújni :( Szegény pici állat, ő aztán semmiről se tehet.

2009. okt. 7. 14:00
 22/65 anonim ***** válasza:
100%

Már mért ne szerethetnéd?!Ezt nem tudom,hogy gondolják,hogy ha gyereked van,akkor felejtsd el a régi barátaidat,mintha sose lettek volna!Jelen esetben a macskát.A macskád előbb volt meg úgymond,mint a gyerek,miért válnál meg tőle?

Ne hagyd magad!Szerintem féltékenyek a szerencsétlen állatra!Én egyébként sem foglalkoznék azzal,mit mondanak és várnak el mások!Nem az ő állatuk különben sem.

Nekem,ha a párom ilyet mondana,úgy kidobnám,hogy csak úgy repülne!Egyébként is,az ápolt macskák tisztábbak,mint némely ember!

Én úgy nőttem fel,hogy mindig volt otthon kutyi,cica és csodák csodája még mindig itt vagyok,egészségesen.Én is fogok a későbbiekben tartani cicust,mert imádom őket,de abba senki sem fog beleszólni,hogy hogyan.

2009. okt. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
100%

Ne várj vele sokat, minél előbb ejtsétek meg azt a leülős beszélgetést, hogy a párod tudja, hogy szereted és nem feltételezed róla, hogy szándékosan bántani akar, mégis ezt teszi, amikor balhét csinál a macskád körül. Neki is jobb, ha te feltöltődsz a macska által miután egész nap lemerített a gyerek és a háztartás.

Ja, és vedd rá, hogy neki is jobbat tenne, ha újra rendesen foglalkozna a kutyájával is. Lehet, hogy titkon hiányzik is neki, csak úgy gondolja, hogy a világ elvárása felé most az, hogy a gyerekével törődjön és ennek akar megfelelni. Számára biológiai értelemben jelenleg a legnagyobb teljesítmény, hogy gyermeket nemzett, élete így értelmet nyert. Így vagyunk programozva. De az, hogy a szeretteivel is (köztük a kutyával) foglalkozik, nem jelenti azt, hogy a gyerekét elhanyagolja. Beszélgessetek!

2009. okt. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 A kérdező kommentje:

Sajnálom szegény kutyát, napi 3 pisilésen kívül mást már nem kap. Vele is néha én szoktam kicsit játszani, pedig nem vagyok valami nagy kutyás. Pláne ez családi kutya (labrador), úgy tudom ők főleg igénylik a szeretetet :(

Sajnálom, hogy így alakult, azt hittem semmi se fog változni pláne ilyen mértékben.

2009. okt. 7. 14:36
 25/65 anonim ***** válasza:
100%
Szegény kutya:( ha a párod ilyen ember,akkor őt is neked kellene a szárnyaid alá venni. Mikor leviszed a kislányt nem tudnád őt is levinni sétálni? Nálunk nagyon sok kismama visz le kutyát és jót sétálnak a picivel. egy baba mellett napközben is lehet foglalkozni egy kutyával és egy cicával. Tudom,hogy a kutya elvileg a párodé,de ez szegényt nem vígasztalja. A férjedre ráférne egy jó kis leszúrás,mert ez nem így működik.
2009. okt. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim válasza:
100%

Szia!!

Képzeld el hasonló dolgokat kell végighallgatnom nekem is!!!

Két havanese kutyusom van (városi lakás), nagyon ápoltak stb. Nemrég megtudtam, hogy terhes vagyok (7 hetes) :D

Azóta 70%-a az embereknek megkérdezi, hogy:

-akkor velük most mi lesz?

-akkor ők most mennek a háztól, mi?

Úristen!!! Már mérges vagyok és úgyis válaszolok!!!

Fogalmuk sincs arról, mennyire lehet szeretni ezeket a kis mutyurkákat! Ááá, szót sem érdemelnek!!

Majd a védőnőre én is kíváncsi leszek! Holnap megyek.

Szerencsére az én férjemnek meg sem fordúlt a fejében a kidobás gondolata, PEDIG nem szerette az állatokat a lakásban.

Sajnálom, hogy pont Ő nem áll melléd!

2009. okt. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem is ki kellene dobni a gonosz,bunkó férjet,aki ESTE a munkából hazaérve a feleségét és gyermekét szeretné.

Persze a cica majd biztos eltartja a kérdezőt gyerekestől.

A bunkó férj meg a kutyájáról se képes gondoskodni,mikor is?

Amikor este hazaér a kedves nej a gyereket átpasszolva rohan macskázni,sebaj éjjel is mehet kutyázni,sőt vállalhatna még plussz melót,így lenne pénz még több macskára.

Néha szoktatok gondolkodni is?

Egyébként nekem is vannak állataim,de a gyermekeim,párom,rokonaim,barátaim után következnek.

2009. okt. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
83%
eltúlzod utolsó.
2009. okt. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
94%
"kedves" utolsó! látom te se szerettél még szívből egy állatot
2009. okt. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
16%

Mit túlzok el?

Adott egy család,ahol apa reggeltől-estig gürizik,meg a nejecskéje,aki otthon a gyerekkel,akit mindjárt lepasszint apának,ahogy hazaér.

Ráadásul cseszegeti,mert nem foglalkozik a kutyával.Mikor is,ha dolgozik+gyerekezik?

2009. okt. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!