Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már nem szerethetem a cicámat...

Már nem szerethetem a cicámat mert van egy gyerekem?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy van egy 1 éves kislányom és egy 2 éves cicám. A cica világ életében szobacica volt, folyamatosan féregtelenítve, oltva... Mióta a kislányom megszületett, mindenki azzal piszkál, hogy tegyem ki a macskát, meg ne foglalkozzak vele annyit. Jórészt akkor játszom vele mikor a lányom alszik, ragaszkodó cica, igényli, hogy törődjek vele. Párom és a szüleim is azzal idegesítenek, hogy jobban szeretem a macskát mint a gyerekemet, holott ez nem igaz. Külföldön lakom, semmi segítségem, párom későn ér haza és persze mikor itt van, megkérem, hogy foglalkozzon egy kicsit a gyerekkel, és első utam a macskához vezet. Ebből is óriási balhék vannak. Mindenki féltékenykedik, elvárják, hogy dobjam ki az utcára. Ez a veszekedés minden napos, párom azért drukkol, hogy mielőbb meghaljon a cica. Ő arra büszke, hogy annyira nem érdekli a kutyája mint mielőtt megszületett a baba. Normális ez a viselkedés? Másnál is előfordul? Nézzek át a macskán mert van egy gyerek?
2009. okt. 7. 11:17
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
90%
Aki ilyen marhaságot mond neked, hogy a gyermeked születésével le kell szarnod a macskádat, az egy antiszociális hülye és fogalma sincs arról, hogy milyen egy állathoz kötődni. szokás mondani, hogy a szeretetet nem kilóra adják, amiatt pedig nem kell, hogy lelkifurdalásod legyen, hogy a macskádat is szereted meg a gyerekedet is, majdnemhogy egyformán fontosak a számodra. az én macskám családtag, ha babám lesz, biztosan nem lesz emiatt mellőzve, ugyanúgy fogom szeretni, mint előtte.
2009. okt. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
92%
Egyébként ne hagyd magad, ha oltva van a macska, nem járkál "lepra" helyeken, akkor semmi vész...Világosítsd fel a férjed erről, és lássa, hogy a kislány is milyen boldogan játszik vele, hátha onnantól másképpen áll majd hozzá. A nemrég született unokahúgomnak is a kedvenc állata a cica, pedig többnyire csak tv-ben, képen, rajzon látta még...Bár jó volt a PR-ja...:)
2009. okt. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
93%
Ugyan már! Szeresd csak a cicádat, attól még, mert valakinek gyereke születik, hogyan hanyagolhatná el azt az állatot, aki előtte az élete része volt? Sokszor különbek, mint sok ember és ne haragudj meg érte, de mint például a férjed vagy a családod azon tagjai, akik kivágnák a cicát. Később pedig felügyelettel a gyereked is jókat fog játszani a cicával. Én is arra akarom majd nevelni a 16,5 hónapos kislányom, hogy szeresse az állatokat, szerencsére már messziről mutatja a kutyát, macskát és tv-ben is mutatja és kurjongat hozzá. Én szívesen tartanék kutyát (régebben volt német dogom), de mivel lakótelepi lakásban lakunk, ezért nem tartok. Szóval senkire ne hallgass, csak magadra és a szívedre!
2009. okt. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
92%
ennyi erővel ha majd születik még egy gyereked, akkor az idősebbet is ki kéne vágnod?
2009. okt. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
23%

Nekem gyerekkorom óta van 1-2macskám,szinte velük nőttünk fel a nővéremmel,mindig az ölünkbe volt,puszilgattuk őket!

Amióta terhes vagyok a családtagok hesegetik el mellőlem a macskáimat,h nehogy hozzám érjenek és én se simogassam őket! Valahol érthető az aggodalmuk,hisz babát várok és a toxoplasma gondii betegségtől féltenek,amit minden macska hordoz (a széletben található,akkor a nyálban is) bármennyire tiszta is az állat! Sztem nálatok is így van,h ez! Főleg,h a kislányod már élénken érdeklődik minden iránt! Akinek a közvetlen környezetében van macsek,az százszorta veszélyeztetett!

Találjatok ki közösen vmi megoldást,h mindenkinek jó legyen!

2009. okt. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
87%
Ha nekem a férjem ilyet mondana, hogy vágjam ki a macskámat, nagyon komolyan elgondolkodnék rajta, helyesen tettem-e, hogy vele kötötöttem össze az életemet. Persze nem vagyunk egyformák, de ha nekem ilyet mondana valaki, sose felejteném el, mivel nekem nagyon fontosak az állataim és aki ezt nem tartja tiszteletben, az tehet egy szívességet és elmehet a bús p-ba. Mellesleg a toxoplazmózisról: az a terhes nő a veszélyeztetett, aki korábban még sose érintkezett macskákkal. Ha valaki, ahogy pl te is, régebb óta együtt él macskával, annál kialakul a betegség elleni tolerancia, nem lesz beteg sem ő, sem a baba. Persze macskaalmot még ebben az esetben sem ajánlott takarítani, de attól a világon semmi bajod nem lehet, ha játszol a cicával, dögönyözöd. Állatorvos mondta.
2009. okt. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
93%

A szeretet az egyetlen dolog a világon, ami ha többfelé oszlik is, annál nagyobb lesz:):):)!


Belefér ebbe a családtaggá vált háziállat is, nem csak az emberek.


Jó, hogy nem vagy hajlandó lemondani róla, ilyen emberben bízom meg magam is, hiszen nem változik szeretetének, ragaszkodásának intenzitása pusztán attól, hogy változtak a körülmények.


Maradj mindig ilyen állhatatos, hűséges! Akár egy kiszolgáltatott cicához is...

2009. okt. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
27%
Sztem van arany közép út. Nem kell kidobni a macskát vagy annyira elhanyagolni, de ne a macskához vezessen az első utad, mert akkor jogosan lesz mondva az amit mondanak, mégha te nem is érzed úgy. Első legyen a gyereked, a macska csak egy állat. Én utálom a macskákat, nem tudom elképzelni h egyáltalán h lehet őket szeretni? de ez más tészta. Első a gyerek! A macskát meg nem kell babusgatni egész nap! Néha megsimogatod és kész. Próbálj meg egyensúlyt tartani a kettő között.
2009. okt. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
92%
Talan, ez valojaban arrol szol, hogy a parod feltekeny a gyerekre (hat, altalanos dolog) de mert az nem "sszalonkepes" igy az a igazi baja, hogy macskaddal foglalkozol, nem vele. Erre nem tudok megoldast, meg okoskodast sem, foleg, hogy irod, a parod buszke arra, hogy miota van gyerek, azota a kutyaja nem/joval kevesbe fontos. Igy most, irhatnam, hogy ha talal nalad jobb partyt, akkor majd te sem fogod erdekelni, de egy ilyen par soros irasbol ilyen durva velemenyt formalni, meg tolem is eros. Mindenesetre, probalj meg vele nyugottan, ertelmesen beszelni - de ne felejts el, ez nem a macskarol, hanem _rolad_ szol.
2009. okt. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
87%
12:50: A toxoplazmozis _csak es kizarolag_ a macska szekletevel erintkezve fertoz emberre, es raadasul csak az elso 24(48?) oraban. Ugyhogy nyugottan simogathatod a macskaidat, semmi bajod sem lesz. Es termeszetesen nem, nem minden macska fertozo/fertozott.
2009. okt. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!