Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már nem szerethetem a cicámat...

Már nem szerethetem a cicámat mert van egy gyerekem?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy van egy 1 éves kislányom és egy 2 éves cicám. A cica világ életében szobacica volt, folyamatosan féregtelenítve, oltva... Mióta a kislányom megszületett, mindenki azzal piszkál, hogy tegyem ki a macskát, meg ne foglalkozzak vele annyit. Jórészt akkor játszom vele mikor a lányom alszik, ragaszkodó cica, igényli, hogy törődjek vele. Párom és a szüleim is azzal idegesítenek, hogy jobban szeretem a macskát mint a gyerekemet, holott ez nem igaz. Külföldön lakom, semmi segítségem, párom későn ér haza és persze mikor itt van, megkérem, hogy foglalkozzon egy kicsit a gyerekkel, és első utam a macskához vezet. Ebből is óriási balhék vannak. Mindenki féltékenykedik, elvárják, hogy dobjam ki az utcára. Ez a veszekedés minden napos, párom azért drukkol, hogy mielőbb meghaljon a cica. Ő arra büszke, hogy annyira nem érdekli a kutyája mint mielőtt megszületett a baba. Normális ez a viselkedés? Másnál is előfordul? Nézzek át a macskán mert van egy gyerek?
2009. okt. 7. 11:17
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
100%

no. álljunk meg! akkor én is elmondom hogy mi van! úgy hogy értsed.


szóval. apunak az a baja hogy anyu amikor a pici baba ALSZIK vagy éppen JÁTSZIK vagy ELFOGLALJA MAGÁT játszik a CICÁVAL. De apu arra büszke hogy NEM törődik a KUTYÁJÁVAL viszont a KUTYA nem tehet arról hogy apu elhanyagolja ŐT mivel ő nem akar se a gyerek se senki elé kerülni. Ő csak az EDDIGI életét akarja. Ezt ANYU próbálja megtenni. úgy hogy még a cicával is foglalkozik megy a gyerekkel. Azaz apu RÁZÚDÍTOTTA anyura a kutyát. és apu meg ok nélkül fel van háborodva mert... na. mondjuk. 1.gyerek 2.cica,kutya 3.kutya séta 4.gyerek 5.egy kis önápolás 6.macska,kutya 7.Gyerek 8.kutyaséta 9.pihenés. és apunak az a baja hogy csak a 10 jut neki. és itt még nem beszéltem a főzésről,takarításról,mosásról. el kéne OSZTOZNI a dolgokról! ha apu tényleg estig dolgozik (ami szerintem nem így van) akkor igen picit bepipulhat na de ha eddig volt ideje a kutyussal foglalkozni akkor most miért nem tud? pl.: 1x ő etet,sétáltat 1x meg anya így! de te már totál másról beszélsz! amúgy megkérdezhetem de őszintén! mondd. aki már alapból reggeltől-estig dolgozik annak hogy valt ideje a kutyára? elméletileg akkor ígyis-úgyis nem törődött vele ha tényleg csak este van otthon. nem?

2009. okt. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
56%
Honnan szeded a tizenévességet? Magyarázd el légyszíves állatok szeretője, szakértője! Miből szűrted le?
2009. okt. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
29%

00.49:jah,hogy te személyesen ismered őket!Az más,mert csak annyit tudunk mi többiek,amit a kérdező leírt(apa egész nap dolgozik,utálja a macskát,balhé van miatta)

Egyébként ennek fényében kettő helyes válasz van:vagy a macska megy ,vagy a férj.Nagy valószínűséggel a férj fog,van elég normális nő a világon.

Igen a macskának az a a jó,hogy közben sutyiban a férj jó nagyokat rúg bele.Igen, az a lényeg anyu szereti.Micsoda önző,képmutatók vagytok!

2009. okt. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
100%
eléggé elfajult már itt a kérdés. Nem nagyon értem miért nem fér meg egy macska egy gyerekes családban. Nem arról van szó, hogy egész nap macskázik a kérdező, hanem, hogy vele is foglalkozik asszem azt írta, hogy ilyen napi fél órát. Elég önző dolog féltékenynek lenni rá.
2009. okt. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 A kérdező kommentje:

Hát kicsit vitába torkollott a kérdés, nem így terveztem.

Pár sértő választ már nem is értek kinek szólt, nekem vagy egy másik válaszolónak, de sebaj, ha nekem bírom a kritikát.

Közben az történt, hogy a kutyának gennyes mit tudom én milyen atka által okozott tenyérnyi seb van a fején, és éppen azt ápolgatom és rettegek, hogy a kislányom a közelébe megy.

Nem igazán sikerült a dolgot megbeszélni, egyértelmű, hogy féltékeny a párom a cicára. Minél jobban féltékeny, annál több szeretetet fog kapni ez a cica, sajnálom őt, valamikor még ő volt a ház kis kedvence, most meg menteni kell a bőrét. Szó se lehet róla, hogy máshol lakna ezután.

2009. okt. 12. 11:20
 56/65 anonim ***** válasza:
100%
Szegény kutya. :( Állatorvos látta? Ahhoz hogy boldogan éljetek, nem muszáj a gyereknek a kutyáva aludni. Lehet nyugodtan élni egymás mellett úgy is ha nem megy oda... Biztos nem lesz semmi baja a kicsinek. Nem értem a férjed... Igaz hogy dolgozik de mit csinál azok kívül? Mert meg szokták osztani a munkát nem? Miért nem osztjátok fül, hogy neki ez a dolga neked megaz. És ha féltékeny rá, akkor miért nem foglalkozik ő vele, és akkor nem kell azt néznie hogy te bausgatod... Szerintem nem normális a macskára féltékenynek lenni, nem lehet hogy más van a háttérben?
2009. okt. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 A kérdező kommentje:

Persze, voltunk orvosnál, kapott antibiotikumot amitől 2 napig össze-vissza hányt... Nagyon élveztem :)

De jobban van.

Szerintem is az lenne a legegyszerűbb ha összehaverkodna a cicával. Egy rossz szava nem lehet rá, sose lopott kaját, nem ugrik asztalra, nem rosszalkodik. Ezért sem értem. De a cica fél tőle, gondolom sajnos okkal :( Bár tudna beszélni.

2009. okt. 12. 13:46
 58/65 anonim ***** válasza:
47%

Na ugye lehurrogók,a macska fél aputól,mert bizony,ha utálja,akkor a cirmos tuti nem ussza meg pár rúgás nélkül...ez is tapasztalat.(Most nem azt mondom ,hogy apu egy agresszív barom,hanem így vezeti le a frusztrációját,ami persze nem helyes)

tehát még mindig azt mondom:aki állatot akar,annak kevés a "szerelem"állatot tartani életmód,ami ha családban van,akkor mindenkinek bele kell egyezni.

Kedves kérdező!Biztos az a jó a családodnak meg a macskádnak,ha "azért is" marad?Lehet egy közeli kedves idős néni/bácsi akinél naponta meglátogatjátok,játszhattok vele,jobb megoldás lenne.És ezzel nem "eldobnád" a macsekot,hanem az ő érdekét nézve a legjobbat tennéd.

A kutyának meg egyértelműen kellene egy jó helyet találni,pláne ha apa már nem tart rá igényt.

2009. okt. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
100%
Hát ebben igazad van kedves előző de ez előre kellett volna tudni! Azt nem mondta, a kérdező, hogy előtte is utálta a macskát! Amikor hirtelen valakinek elkezd nemtetszeni az állat akkor az nem úgy megy hogy kidobjuk.
2009. okt. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
48%
De írta.Csak nem azon kéne lovagolni,hogy milyen szemét,szívtelen vagyok,hogy azt írtam,hogy ebben a helyzetben nem igazán jó se állatnak,se embernek.Az hogy tűzőn-vizen ragaszkodunk a házikedvencünkhöz,az lehet,hogy megégeti.Ilyenkor tudni kell okosan dönteni,mégha elsőre fájdalmasnak tűnik is.(én pl a lovakról mondtam le a gyerekek miatt,mit ne mondjak sokkal jobb helyen vannak most,naponta mennek,mint nálunk,ahol max naponta pár órára a karámban körözhetnének.Pedig 10 éves koromtól voltak "nagy szerelmeim",viszont nem akartam,hogy rámenjenek a ragaszkodásomra.Most boldogok.Én meg hetente egy délután megyek gyerekestül lovazni,ami baromi kevés a napi több órához képest,de most mindenkinek ez a legjobb)
2009. okt. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!