Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már nem szerethetem a cicámat...

Már nem szerethetem a cicámat mert van egy gyerekem?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy van egy 1 éves kislányom és egy 2 éves cicám. A cica világ életében szobacica volt, folyamatosan féregtelenítve, oltva... Mióta a kislányom megszületett, mindenki azzal piszkál, hogy tegyem ki a macskát, meg ne foglalkozzak vele annyit. Jórészt akkor játszom vele mikor a lányom alszik, ragaszkodó cica, igényli, hogy törődjek vele. Párom és a szüleim is azzal idegesítenek, hogy jobban szeretem a macskát mint a gyerekemet, holott ez nem igaz. Külföldön lakom, semmi segítségem, párom későn ér haza és persze mikor itt van, megkérem, hogy foglalkozzon egy kicsit a gyerekkel, és első utam a macskához vezet. Ebből is óriási balhék vannak. Mindenki féltékenykedik, elvárják, hogy dobjam ki az utcára. Ez a veszekedés minden napos, párom azért drukkol, hogy mielőbb meghaljon a cica. Ő arra büszke, hogy annyira nem érdekli a kutyája mint mielőtt megszületett a baba. Normális ez a viselkedés? Másnál is előfordul? Nézzek át a macskán mert van egy gyerek?
2009. okt. 7. 11:17
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó(16.52.-es),már ne is haragudj,cinikus vagy,hogy mást ne mondjak!

Mért baj az,hogy a kérdező foglalkozik a szerencsétlen nyomorultakkal?!Ha már a tisztelt férj nem teszi!Szerintem jól megfér egymással a gyerek és állat.Aki féltékeny egy ártatlan állatra,azt nem tudom embernek nevezni,hát ha még várja is a halálát!

Igenis egy egoista,bunkó hapsi,már bocsánat!És mi van,ha a kérdező hazaérve egyből a macskához megy?Persze ez azt jelenti,hogy jobban szereti a családjánál!Na ne már!A macska is a családja!

2009. okt. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
20%

Nem szerettem szívből állatot(ez egyébként is hülyeség,mintha egy brazil szappanoperából csöpögne)

Viszont nem vagyok önző.Értem ez alatt: nem én és az állatom a fontos,hanem a családom.Aki egy macskához/kutyához/hörcsöghöz stb köti az életét az ne akarjon másból is állatgondozót csinálni.Akkor maradjon egyedül,ha nem tudja elfogadni,hogy bizony az állatoknak az emberek után kell következni.(Egyébként kettőt kell tartani,így nem "unatkozik)nekem is kettő kutyám,macskám,kecském van.Sőt ló is volt kettő.

Azt meg tudomásul kell venni,ha nincs annyi pénze az embernek,hogy megfizesse az állatok tartását,akkor nem kell tartani őket.

2009. okt. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
100%
Te nem szereted az állatokat, csak használod őket max, csak tartod őket, mint egy tárgyat. Ez lejön az idióta szövegedből.
2009. okt. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
82%

Sztem a párod jelenlétében próbálj nem foglalkozni a macskusszal és így nem lehetnek vitáitok!

Ha nincs otthon,akkor dögönyözd meg jól!

Ne foglalkozz senkivel,eddig is veled volt,ezután is veled marad...szeresd úgy,ahogy eddig!

2009. okt. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
10%

Te vagy idióta,aki azt képzeli,hogy egy állat legyen az kutya vagy macska vagy bármi a lakásban érzi magát jól.

Az állatok a szabadságot,a falkát szeretik.Nem a négy falat!

Csupán az önző divatmajmok viszik be oda őket,persze merő"szerelemből".Hasonló szeretetet nektek is.

2009. okt. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld kedves utolsó, a macskák nem falkaállatok (ugye itt arról van szó) a kutyák meg HÁZIASÍTVA vannak, INNENTŐL az ember a mindenük! Hiába veszel másik kutyát, neki rád van szüksége! Egy unatkozó állat mellé másikat venni nagy gonoszság! ILyen esetben az lesz a vége, hogy az első kutya megtanítja az újat unatkozni, cipőt, bútort rágni, kórusban üvölteni, bepisilni és minden rosszra! Arról nem is beszélve, hogy hozzád hasonló szinten lévő emberek még direkt szaporítják is őket mer "ez a rendje az életnek" oszt lesz még 100 kis szerencsétlen állat akire nem ér rá a gazdája. Második vagy sokadik kutyát csak akkor szabad venni ha az első jólnevelt, van IDŐ, pénz stb! Nem azért hogy ne unatkozzon... Persze ez egy kecske/birka/tehén esetében nem így néz ki, de hát ugye ne hasonítsuk egymáshoz őket. Két állat nem FELEANNYI gond és idő és pénz hanem TÖBB MIND DUPLAannyi pénz, idő, és gond!

Akinek nincs ideje állatra gyerek mellet, annak ne legyen, hiszen mindenki tudja nagyjából, hogy mikor és egyáltalán akar-e szülni! A férjtől nem szép dolog, hogy nem foglalkozik a kutyával! Tudta mit vállal a kutyával és tudta mit a gyerekkel! A kutya egy tehetlen, érző lény, tehetetlenebb mint a gyerek! Mert őt legfeljebb elviszik az intézetbe, a kutya viszont simán megd*glik a hátsó udvarban és senkit nem érdekel! Ha nincs rá ideje akkor ne legyen kutyája. Szerintem mindneki tudja, hogy MAJD ha lesz gyereke, mennyivel kevesebb ideje lesz, és ennek tudatában vállaljon vagy ne vállaljon kutyát, más állatot. A kutya nem egy tárgy, akit el lehet dobni ha meguntuk vagy jött egy fontosabb dolog! Nem szívlelem az olyan embereket akik azt képzelik, hogy ők a világ ura, leigázzák azt, minden más élőlény aki már sokkal régebben itt volt csak szolga és alsóbbrendű! Ez undorító. Amúgy sincs közödd hozzá, hogy kinek családtag az állat. Ha a macska lenne a legfontosabb, akkor egész nap vele lenne, a gyerket meg rég elvette volna a gyámhatóság... Az is ciki hogy tudatlanul osztod itt az észt (tudniillik: mindegyik falkaállat, kell még mellé társ stb->baromságok). Amúgy egy kutya egy 3 éves gyerek szellemi szintjén van. Ezek szerint ha jön a következő gyerek akkor a nagyobbat is le kell majd sz*rnia, mert ez így helyes... -.-"

Kedves kérdező foglalkozz nyugodtan a macskáddal és mondd meg a családodnak, hogy ne bántsanak ezért! Van valami baja a gyereknek? Nincs? Akkor mi a bajuk? A férjedtől sem szép hogy nem foglalkozik a kutyával, előre is tudhatta volna, hogy gyerek mellett nem nyaralás az élet...

egy kinológus (már ha tudja az okoskodó hogy mi az :D)

2009. okt. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
0%

Persze,hogy tudom kik azok(akik túl hülyék voltak állatorvosnak)

Egyébként ha felfognád,amit olvasol,pont azt írtam,hogy akinek a körülményei olyanok,az ne tartson állatot,hiába"szereti" őket.

A kérdező férje állítása szerint utálja a macskaját,ergo abba a családba nem való macska.Pláne,ha ez egy lakás(mivel ki kell vinni a kutyát gondolom az)

Azonkívül a tenyésztők egy megint másik világ,ne akard idekeverni őket,mert az üzlet,pénzért csinálják8nem is kevésért)

ha te tényleg tanultál bármit is bárhol az állatokról,akkor azt kellett volna hallanod először,hogy szeretni az kevés tudni/képesnek kell lenni gondoskodni róluk.Ahhoz meg olyan körülmények kellenek.Fent nevezett macskának szerintem jobb helye lenne egy olyan gazdánál,aki kertes házban lakik és nem családi balhék árán tart állatot.(érdekes állítólag a tenyésztőknek az is számít,hova viszik az állatot,így elvileg ki se adják oda ahol csak egy családtag is tiltakozik.Akkor most mi van?)

2009. okt. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kéne ilyen nagy szájjal sértegetned. Soha életemben nem akartam állatorvos lenni mert nem érdekelet a téma. Gondolom neked 10 diplomád van ja és persze csak a "legnehezebb" munkák még véletlenül sem az ami érdkelel. Amúgy ennek semmi köza az állatorvoshoz. Mindennel foglalkozik ami kutya. Szóval szerintem vegyél vissza. Én nem fogom azért eladni a kutyáimpl mert a áromnak nem tetszenek! Sőr nem is vagyok olyannal! Sőt ez olyan dolog amihez semmi közre! Ha kiutyám normális, én etetem, fizetem, foglalkozom vele. Amúgy sem bírom, hogy más piszkálja őket. Ha az elején úgy áltt volna hozzá, hogy utálja a mcskát akkor vaószínüleg mást kellett volna keresni, de lehet hogy csak én nem tudok szerelmes lenni ilyen utálós emberekbe. De szerintem nem ez volt a helyzet. Csak akkor derült amikor meglett a gyerek. A férjnek az az okos elgondolása, hogy ha gyerek van akkor minden mást le kell tojni, az esetlegesen emglévő tehetetlen állatokat ott kell hagyni és 18 évig szolgálni kell a gyerket!

Érdekes az nem jut eszedbe, hogy a fárjnek van egy kutyáj akit kvázi kínoz, hiszen nem foglalkozik vele! Őnek is előre kellett volna tudni, hogy nem való neki állat, mert nem lesz rá ideje és ő is azok közé a nagyszájúak közé tartozik, aki élvezi hogy többet tud tenni egy szerencsétlen állatnál! Neki se kellett volna kutya, de róla szó sem esik, ő mindent jól csinál, anyukának meg ki kell volna b*sznia a macskát amikor összeházasodtak, mer tudnia kellett hogy oda nem való, mert az okos fárj utálja... -.-"

Nem beszéltem tenyésztőkről! :) Azokról az okos emberekről beszéltem akik szerint az állatnak pár kell! Rendszerit ezek más hozzá nem értő dolgokat is csinálnak az állattal! Pl elletik! Mert ha már pár akkor ellenkező nemű, hogy ne veszekedjenek, aztán akkor már kölykök is mert buksika olyan okos meg szép... ÉS egy normális tenyésztő örül ha nullára kit tud jönni a munkájában! Ebből nem lehet megélni, ezt csak hobbiból lehet csinálni! Egyátlán nem arról szól, hogy dől a lé, még akkor sem, ha 200ezer egy kölyök! Mivel a duplája elmegy minden másra! Ebből csak úgy lehet jól kijönni, ha nagyüzemben csinálják, és nem adják meg azt a sok dolgot a kutyának ami viszi a pénzt (szűrés, jó kaja stb). De ezek a szaporítók! A normális tenyésztők nem keresnek ezen, jó lenne ha utána néznél!

Igen az állatnak másra is van szüksége! De nem arra, hogy mindenkit megfosszunt tőle! Ilyen formán snekinek sem lehetne! Mert a szomszédnak nem tetszik, vagy a 100 fős családból valakinek! Nekem sem tetszik minden a páromon, de elfogadom, mert van ami a elfogadás kategóriába tartozik. A hobbijától senkit nem lehet eltiltani mert nem tetszik legfeljebb ha a füvezés az.

Igen a macskák tulajdonságainak ismeretében milyen jó lenne neki kint! Hogy már 2 évesnek szétb*sznák a kandúrok, minden évben vetne 2 almot, letépnék a fülét verekedés közben a többi fiúk, elütné a vonat/kocsi, megnyúzná a kedvenc szomszéd és megmérgeznék, ha meg ivartalanított lenne akkor meg azért üldözné minden ivaros kinti macska! De jó lenne neki! Nekem egyik kinti macskám sem élt még 6 évnél tovább. Csak egy kandút kb 10 évig. Na hogy... Érdekes az ivartalanytott benti macska tökéletes jól van, még vadászni is tud, ellenben semmi kinti vezsély nem fenyegeti... Hú de sz*r neki hogy sokáig élhet békében... Szerintem a macsak előbb volt, és mint élőlényt nem kéne azért kidobni mert jön egy férj. Ha meg nem volt előbb akkor gondolom a kérdező nem olyan hülye hogy hazaviszi. Szerintem csak akkor lett baj amikor jött a gyerek, előtte meg meg volt tűrve! Igenis jól teszi, ha foglalkozik vele! Meg tudja oldani és szerintem a gyereke is boldog életű!

2009. okt. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
100%

Kedves "állatait szerető"!


Először is, a régi, mezőgazdasággal, állatokkal foglalkozó emberek előbb MINDIG az állatokat látták el, aztán következhetett az ember. Hiszen ők kiszolgáltatottak, emellett pedig a megélhetésüket szolgálták. (Minden élőlényt tisztelni kell, pusztán használni,kizsigerelni embertelenség.)


Megmutatom neked a mi lakásban tartott, magát prímán érző macsekunkat. Úgy néz ki, mint aki szenved?!


[link]


[link]

2009. okt. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóval egyet értek! Apukámnam volt kis gazdasága és mindig azt tanította, hogy az állat az első, csak aztán eszünk, mert ő nem tud boltba menni!

a kinológus, aki nem akar állatorvos lenni, és azon kívül van még másik diplomája is meg sok mindene, úgyhogy ilyen bunkó emberek akik azért szídják mert kisebbségi érzésük van (képzett, normális ember nem csinál ilyet) nem tudják meghatni. :D Ja meg akinek macskája is van a 3 kutyája mellé és ki tud menni, mégis csak akkor akar kimenni ha üríteni kell, meg ha jön apukám. De rossz lehet neki bent! :)

2009. okt. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!