Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyes szülők miért nem engedik...

Egyes szülők miért nem engedik a gyereküket a barátjuknál aludni, ha tudják, hogy már úgysem szűzek?

Figyelt kérdés
2009. okt. 14. 21:59
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
78%

Akkor most írok valamit, amin érdemes elgondolkodni. Általában azok a szülők problémáznak ezen, akik nem készítették fel a gyereküket eléggé ezen a téren, bár amúgy törődnek a gyerekkel, nem hanyagolják el, csak valamiért ez a téma elmaradt, vagy a szülő számára valamiért tabu, és tartanak attól, hogy a gyerekük hülyeséget csinál, nem fogja tudni, mi a helyes, hol a határ, hogyan védekezzen jól. Azért írom, mert az én szüleim is ilyenek, igaz, én 16 évesen nem éltem nemi életet, de mikor 21 évesen előkerült a téma, komoly problémák és konfliktusok voltak belőle, pedig én nem voltam szélhámos. Egyszerűen anyunak tabu volt, mert rossz emlékei vannak, és nem tudta leküzdeni, apámmal meg semmit nem lehet beszélni ilyenről.

Ettől függetlenül szerintem nem helyes tizenévesen nemi életet élni, főleg, mert azt látom, hogy sokan nem a megfelelő helyeken tájékozódnak (csak olvass bele itt a szexualitás kategóriájába), és amikor jön a gond, akkor már késő is lehet, szóval nem a felelősségteljes viselkedés a jellemző, és ez baj.

2009. okt. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nagyon is jól teszik, hogy nem engedik. Az ilyen fiatalok nagyon is felnőttnek érzik magukat, és nem tudnak ésszerűen dönteni, ezért kell valaki tapasztaltabb visszatartsa a gyeplőt, amíg nem késő...
2009. okt. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim válasza:
63%

Ezt az álszent társaságot!

pff..

2009. okt. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
64%
nem olvastam teljesen végig, DE én aludhattam a barátomnál, pedig akkor 15 voltam. Nem csináltunk semmit, én mégis nagyon boldog voltam, hogy megengete anyukám.
2009. okt. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
60%
Talán mert erkölcstelen?
2009. okt. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
57%
Szülő vagyok, de nem feledkeztem meg róla, hogy én is voltam fiatal (bár most sem vagyok öreg). Ha megtudom, hogy a lányom már nem szűz és tényleg jó pár hónapja együtt van a barátjával biztos nem tiltanám meg, hogy hétvégente együtt aludjanak. Az meg főleg nem érdekelne, hogy más mit gondol, többnyire azok a szülők szoktak legjobban ítélkezni, akiknek a gyereke szintén él már szexuális életet, csak megbeszélni nem tudják a dolgokat, a gyereket inkább hazugságba kényszerítik (ilyenek voltak az én szüleim is). Azzal én sem értek egyet, hogy minden nap együtt aludjanak (és főleg ne cuccoljon be az én lakásomba 2 havonta más pasi), de ha a hétvégéket együtt szeretnék tölteni hát töltsék. És lehet én látom rosszul a dolgokat, de szerintem abban semmi nincs, hogy valaki 16 évesen szexuális életet él (persze nem hetente más partnerrel és védekezés nélkül), eleve hülyeségnek tartom ezt korhoz kötni. Vagy ezzel is megkellene várni a nagykorúságot és utána már nyugodtan?
2009. okt. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
74%

Nekem az a véleményem, hogy ha szexelni akarnak, akkor majd ellógnak a suliból és megteszik a bokor alján. Szóval az ottalvás tiltásával nem lehet megakadályozni. Ha meg már úgyis bekövetkezett az elkerülhetetlen, akkor legalább otthon, tiszta körülmények között teszik és nem a bokor alján vagy a lépcsőházban. De ez az én véleményem.

25/N

2009. okt. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim válasza:
79%
Véééégre egy okos válaszoló/az előttem szóló/!!!!
2009. okt. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 A kérdező kommentje:
itt nem az volt a kérdés, hogy helyes-e vagy sem! hanem, hogy miért nem...
2009. okt. 15. 15:44
 30/61 A kérdező kommentje:

itt nagyon sokan arról írtak, hogy nem tudnak megfelelően védekezni, és jön a nem kívánt baba és már késő... de kérdem én, hogyha a szülő is tisztában van vele, hogy a gyereke odafigyel és tisztában van mindennel, akkor mi az ok?:)

egy régóta tartó, komoly kapcsolatnak ígérkező párnál is az erkölcstelenség, és a "majd mit gondolnak?!" tényező lenne a befolyásoló?

2009. okt. 15. 15:49
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!