Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyes szülők miért nem engedik...

Egyes szülők miért nem engedik a gyereküket a barátjuknál aludni, ha tudják, hogy már úgysem szűzek?

Figyelt kérdés
2009. okt. 14. 21:59
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
89%
Én 16 éves vagy, 2 éve járok a barátommal, és minden hétvégén ott alszom náluk. Nem hiszem hogy a szüleinek rossz véleményük lenne rólam, hisz tanulok és okos, értelmes ember vagyok. Anyumnak volt ellenvetése ezzel kapcsolatban, mert ő is ezzel a mit gondolnak dologgal jött, de utólag megtudtam hogy örülnek is e jelenlétemnek valamilyen szinten, hisz a fiuk nem csavarog annyit, korábban hazajön. És nem érzem úgy hogy kiégnék. Lehet hogy fiatal vagyok, de szeretjük egymást a barátommal, és igen, lehet hogy nem ő lesz a jövendőbeli férjem, és nem ő lesz a nagy ő, de addig is jól érezhetem magam az esélyesekkel.
2009. okt. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az, hogy sok szülő nem engedi meg az együtt alvást akkor, amikor már tudja, van nemi élete a gyerekének, annak általában prüdéria, álerkölcs, a külvilág és saját maga felé mutatott megfelelési kényszer az oka. Két nagykorú fiam van de még mindkettő tanuló. Ha látom, hogy nem megy a tanulás rovására a szerelem, miért is zavarna az együtt alvás? Nekem sosem ez alapján van véleményem a lányokról, ha itt alszanak. Sokkal inkább zavarna, ha szépen, illedelmesen nem aludnának ugyan itt, de elkényeztetett, semmihez nem értő, céltalan libalányok lennének és lusták.

Ez pl sokkal, de sokkal jobban zavarna, mint az, hogy a külvilág számára is nyilvánvaló az itt alvással, hogy van nemi élete a gyerekeimnek és a barátnőiknek.

Nem, én sem tolerálnám, ha a fiaim minden héten felhordanának mindenféle nőt, de ezt nappal sem tűrném, nem kell ehhez éjszaka itt aludni. Normális párkapcsolatban nem látok kivetnivalót abban, hogy alkalmanként együtt aludjanak, de a rendszeres, szinte már összeköltözős kapcsolatot csak akkor fogadom el (kortól függetlenül), ha már önállóak a fiatalok minden téren. Számomra ez az elfogadott, ez az etikus és nem igazán érdekel, hogy pl a szomszédaimnak mi erről a véleménye. (Amúgy szerintem semmi, nem érdekli őket, megvan a saját életük, azzal foglalkoznak ők is, meg mi is.)

2009. okt. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
0%

Nos ez elég régről jövő dolog.

Általánban illik megtisztelni a házat azzal,hogy esküvő elött nem alszanak együtt a fiatalok("arra"ott van a szénáspadlás :-))

Nekem nagyon sok ismerősömnél úgy van,hogy egymásnál aludhatnak a fiatalok,csak külön szobában.Més egyik sem halt bele.

2009. okt. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
90%

16.11:hát ha nem is lettél K,azért jobban jártál volna ,ha a nyelvtankönyvet lapozgatod.


Csak úgy kérdem,hogy vajon hányan vannak tisztában azzal,hogy a méhnyakrák gyakoribb azok a nőknél,akik fiatalon kezdték a szexuális életüket,és több partnerük volt?

2009. okt. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
88%

Kedves utolsó válaszoló. Az, hogy a fiatal pár nem alhat együtt, mennyiben befolyásolja a gyakori partner váltogatást és a korai szexuális élet elkezdését? Elég csak itt beleolvasni pár tizenéves kérdésébe és láthatod, a szexuális élettől való tiltás mennyire nem gátolja meg a fiatalokat attól, hogy elkezdjék a nemi életet, max többet hazudnak otthon. A napokban olvastam itt egy 14 éves kislányról, aki a terhességét is titkolja, mert fél a szüleitől, inkább azt gondolja, titkolja, amíg csak lehet, mert fél az apja haragjától.


Hát ez aztán a remek megoldás... Éljen a struccpolitika, meg a prüdéria!

2009. okt. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
80%

Fiatalok között mozgok a hivatásomnál fogva, és bizton állíthatom, hogy már a 14 évesek döntő többsége rendszeresen szexel.

Oly mindegy, h aszülő éppen megtiltja vagy sem, legtöbbször ezt meg sem tudja, na meg eleve a gyerek nem köti az orrára, attól még megvan a jelenség. Így aztán sztem álszent magatartás, hogy tiltani kell egymástól őket, könyörgöm, h anem alszik ott, majd megoldják a suliban meg akkor amikor nincsenek otthon a szülők. Azaz se nem oszt se nem szoroz, arról nem beszélve, hogy amit tiltunk, az csak sokkal izgibb lesz.


Tehát a válasz: többszörösen is értelmetlen tiltani.

2009. okt. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
63%

20.19:azt hiszem ,az hogy nem aluhatnak együtt,az is a példamutatás közé tartozik,ha nem is a szó szoros értelmében.

Persze egy 19-20 éves gyermeknél már hülyeség tiltani.viszont ha ma megengedjük a 16 éveseknek,holnap követelhetik a 14-15 évesek,holnapután meg a 12-13 évesek.Miért is ne ők is boldogok akarnak lenni!Valahol meg kell húzni a határt.

Persze ez azért nehéz,mert mindenkinél más.Volt olyan barátnőm,aki 15 évesen eltartotta magát(mellesleg a családját is),munka mellett a dolgozók iskolájába járt,na neki furcsa lett volna megtiltani(egyébként érdekes nem is volt igénye rá,a tanulás,munka kitöltötte a napját,na meh néha ÖTYÉ-ztünk)Aztán ismerek olyan lányt,aki 23 évesen egy ovis szellemi szintjén él,havonta más pasiba szerelmes,akikhez mindjárt hozzá is akar menni persze.A "dög" anyukája meg nem engedi,hogy átjáróház legyen az otthonuk.

Szóval azért ritka,hogy egy 16 éves hosszú távon leparkol egy-egy kapcsolatban.(egyik barátnőm minden reggel megnézi a cipőspolcot,hogy a 17 éves fia "kit"hozott haza.Korán megengedte neki,most már nem tud visszatáncolni.Mindenkinek nagyon kellemetlen.

Aztán van az anyukák nagy félelme:mivel piszokul emancipáltak lettünk,ha kicsi lányunk esténként az angol helyett a pasijával bújik ágyban,majd "csinálnak" egy gyereket,abbahagyja a sulit,vagy nem tanul tovább,aztán írhatja a "gyakori kérdések"-en ki,hogy két gyerekem van,érettségim,egy év munkaviszonyom,elvállnék,de nincs lakásom,meg munkahelyem!

2009. okt. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
45%

Még valami :a fiús anyukák nagyon kritikusak.Nem nagyon szeretnének a kicsi fiacskájuknak olyan lányt,aki már 15-16 évesen "ottaludt".Most ez lehet röhejesen hangzik a tinik számára,viszont sok 20-30-as nő írhatna az életét megkeserítő anyósról,aki az orruk alá dörgöl mindent.

A jó hírnév igenis fontos.Mint már írta valaki.

2009. okt. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 A kérdező kommentje:
tehát 1 év(!) együttlét után fiatalkori ottalvásnál az anyós k.rvának gondolja a lányt?:)
2009. okt. 19. 21:19
 50/61 anonim ***** válasza:
Öcsém (most 19 éves) visszaesett a tanulásban a valamivel több, mint 1 évig tartó párkapcsolata miatt, mert minden hétvégén utazott (mivel messze lakik a lány, 6 óra út), és nem tudta kipihenni magát eléggé. Most itt van neki az egyetem, felvették, és bukdácsol. A leányzó szakított vele, mert öcsémnek sok volt az utazás, az egyetem nem olyan, mint a középiskola, itt többet kell felmutatni, és öcsém nem óhajt kiesni, a lányt sose engedték, csak úgy, ha öcsém érte ment. Szóval fiatalon jöttek össze, nem is volt gond az együtt alvásból a szülők részéről, csak éppen más téren, ami viszont a megélhetéshez fontos, hátrány származott ebből az egészből, és a lány nem fogta fel, hogy ez komoly dolog, ha öcsém kiesik, hiába fekszenek össze.
2009. okt. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!