Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyes szülők miért nem engedik...

Egyes szülők miért nem engedik a gyereküket a barátjuknál aludni, ha tudják, hogy már úgysem szűzek?

Figyelt kérdés
2009. okt. 14. 21:59
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
55%

Utolsó kommentre: Igen!! Még ha illendőségből nem is mondja.

Egyébként szerintem az nem állja meg a helyét, hogy a szülők egész más erkölcsi miliőben éltek. 34 évesen mondhatom, a mi időnkben sem értette a tinik többsége, miért ne lehetne lefeküdni azzal, akit szeret az ember.Én utólag örülök, hogy ebben az életszakaszomban senki nem akart lefektetni, mert nemigen láttam volna kivetnivalót benne. Mai eszemmel tudom, hogy sokkal jobban jártam így. A férjem is jobban tisztel, mintha már nem lettem volna szűz, amikor vele összekerülök. Később változik az ember felfogása, mert látja, hogy nem jó a korai szexuális élet (néhány ritka kivételtől eltekintve, akik végleg együtt maradnak, de ezt előre nem lehet tudni, úgyhogy lutri). De ezt megmagyarázni egy tininek lehetetlenség. Vagy van olyan kapcsolatom vele, hogy tudja, hogy a javát akarom, és mégha hülyének is néz, de van rám annyi tekintettel, hogy ne hazudjon az anyjának, és nem is akar ellenem tenni, akkor kibírja valahogy ezt a be nem látós időszakot. Aztán meg meglesz a magához való esze.

2009. okt. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
88%

Atya gatya!!!! Ezt a marhaságot meg ki találta ki, hogy attól k...nak nézik a fiús anyák a kislányokat, mert ott alszanak a barátjuknál 1 év együtt járás után?

Sok fiús anyukát ismerek, de még sose hallottam, hogy ez alapján minősítenék a lányokat, de ha hallanék is ilyet, bizony erősen megkérdőjelezném a kedves anyósjelölt IQ-ját.


Egy 48 éves, vidéki (fiús) anyuka

2009. okt. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
23:48 - attól, hogy te nem vagy ilyen, még sok ilyen van, szerencsés vagy, hogy te ezt még nem tapasztaltad, ne is tapasztald, csak azt ne gondold, hogy nincs, mert az olyan gondolkodású szülők igencsak meg tudják keseríteni a már felnőtt gyerekük életét is, szóval valahol meg kell találni a kompromisszumot és meghúzni a határt, ez még nem sikerült egységesen soha, a végletek sehogy nem jók, a határokra meg szükség van, mert ha nem húzol határt, akkor egyszer a te saját határaidat átléphetik úgy, hogy nem is várod, és akkor legfeljebb csalódást érezhetsz
2009. okt. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
73%

Azt gondolom, amelyik szülő az alapján minősíti a 16-17 éves lányokat, hogy együtt alszanak-e, vagy sem a barátjukkal, holott tudja, (csak nem kívánja tudomásul venni), hogy van szexuális életük a fiataloknak, az meglehetősen korlátolt. El van tájolva és bizony nagyon sok csalódás fogja érni, mert elveszti a gyerekei bizalmát, őszinteségét. A gyerekek nem a merev szabályoktól, a tiltástól lesznek erkölcsösek és nem attól lesznek okosabbak, érettebbek, mert olyan szabályokat hozunk számukra, amit nem tudunk ép ésszel megindokolni. Sokkal fontosabb az őszinte beszélgetés, a bizalom elnyerése és egyfajta erkölcsi minta. Sok szülő tán a tiltással szeretné kompenzálni a 16-17 év alatt felhalmozódott nevelési hiányosságait?

Belőlem pl nagy ellenszenvet váltott ki (és ez 30 éve sem változott), mikor anyám arra hivatkozva tiltotta meg, hogy a barátom nálunk aludjon, mert mit fog szólni a szomszéd!!?? Az pedig nagy csalódást okozott, amikor jóval később azt is bevallotta, azért tiltott meg nekem egy csomó mindent fiatalabb koromban, mert meg akart felelni a nevelőapámnak és félt, hogy esetleg rossz véleménye lesz róla, meg rólam és k...nak fog nézni, ha házasság előtt szexuális életet élnék. Természetesen ez nem gátolt meg abban a tiltás, hogy lefeküdjek a barátommal, de folyamatos hazugságokra kényszerültem, amit utáltam. A bizalmamat, őszinteségemet végérvényesen elveszítette és már sosem akartam neki elmondani, hogy mit gondolok, érzek, mi a véleményem a világról.

Most már szülőként tapasztalom, a világ nem sokat változott egyes szülők fejében és még most is olyan erkölcsi normáknak akarják megfeleltetni a gyerekeiket, amik már idejét múltak és betarthatatlanok.

Nem, nem azt akarom ezzel sugallni, hogy egy a gyerekeinket semmiben sem kell korlátozni, viszont a korlátok legyenek logikusak, ésszerűek, az ő számukra is értelmezhetőek, világosak, akkor talán be is tartják őket...

2009. okt. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
91%

Bizony,bizony,sok anyós meg tudja etetni a fiát,hogy "na ez a nő már tizenévesen se bírt magával,most is biztos pasik után futkoz"

Neked ,aki ilyent még sose hallottál,piszok szerencséd van.Én ezt a mondatot olyantól hallottam,akiről soha nem gondoltam volna.Majdnem leestem a székről.Persze a menyének nem mondja.

2009. okt. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:

Kedves előttem válaszoló.

A Te véleményed szerint egy ilyen primitív anyósnak érdemes megfelelni? Van értelme keresni vele a kapcsolatot és elnyerni a "kegyeit"? Ha a "kedves" férjet ezzel a dumával meg lehet etetni, akkor ő sem lehet egy IQ bajnok, butaság ellen pedig nincsenek érveim.

2009. okt. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:

Nem azt mondom,hogy kell,sőt én sem szeretném.

De addig míg a "normális anyósok"nem keverik azt a bizonyost,az alacsony IQ-juk,meg annál nagyobb lelkesedéssel.

Sokáig azt mondtam én is,hogy én nem adok az ilyenek véleményére,viszont azt kell látnom,hogy sok boltos/tanár/ovónő/munkatárs/szomszéd él-hal az ilyen szaftos sztorikért.Szóval egyszerűbb,ha az ember nem ad támadási felületet.Na jól elkanyarodtunk az eredeti témától.:-)

2009. okt. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
Kedves szülők álljunk meg egy percre. Attól hogy nem alhatnak egymásnál, még szexelhetnek. Nem törvényszerű este ágyban intézni a dolgot. Csak úgy meg jegyzem. Éredkesség képpen. Amúgy meg ha nekem lesz gyerekem 16 éves korától fogom megengedni hogy a barátjánál aludjon. Ne legyünk már sznobok meg állszentek. Mert az lesz a vége hogy majd a fiatalok itt ott élik ki a nemi vágyaikat.
2009. okt. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:

Már miért lenne sznobság,meg álszenteskedés,hogy odafigyelünk a gyermekeinkre?

Hiszen az ember10-20 éves kora között alapozza meg a jövőjét.

Itt értem a tanulást,hírnevet stb.

Ha valaki szabados fiatalon,nehéz később bebizonyítania,hogy felnőttként máshogy él.

Nem azt mondom,hogy nincs olyan kislány,aki 16 évesen már érett(nem testileg gondoltam),de lássuk be egy mai átlag fiatal bizony keresgéli még a párját.Akkor havonta,félévente aludjon másnál?

2009. okt. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
Kedves Valaszt irok....Ez nem igaz hogy vissza megyunk az idoben....ez csak kamu. Regen is voltak megesett holgyek es eszt nem a kor tette hanem embere valogatja.Aki legjobban leszolt engem a rovid ruhaert arrol derult ki hogy zabi gyereke van. Ez nem most volt 35-40 evvel ezelott.A foldig ero ruhat is follehet hajtani ha kell....
2009. okt. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!