Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most őszintén normális, aki...

Most őszintén normális, aki kamionosnak megy? Sokan minden 2. hétvégén vannak itthon vagy 1 hónapban 2-3 napot, milyen családi élet ez? Élet ez?

Figyelt kérdés

Sok kamionos elmegy otthonról, hazajön 2-3 hét múlva akkor is csak 1-2 napra. Vannak, akik ún. UNIO-nak és 1 hónapokat távol vannak vagy még többet. Milyen az ilyenek családi élete? Szexuális élete? Hokiznak, meglett férfi léttükre? Normális ez?

Azom kívül nem éri meg pénzben sem, odautazás-visszautazás, bevásárlás 2-3 hétre vagy 1 hónapra, fizetni-fizetni...

Van, amikor ki sem fizetik a sofőrt, sokakat kihasználnak.



2013. júl. 1. 17:06
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/220 anonim ***** válasza:
75%

Pontosan. Magyarországon a vezető beosztásban lévő emberek minimum 90%-a semmire kellő, dolgozni nem akaró, még a WC papír árából az áfát visszaigénylő idióta.


Ezért van az, hogy naponta alakulnak, szűnnek meg cégek.


Meg kéne becsülni a munkásokat!! Bocs az offért.

2013. júl. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/220 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a sógorom kamionozik, szereti is, meg elégedett is. Az apja is kamionozik és mindig is azt csinálta. Ha azt látta volna otthon, hogy de szar, meg szar a családnak, akkor nem ment volna annak ő se.
2013. júl. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/220 anonim ***** válasza:
100%
78-as , eléggé rosszul értelmezted a hozzászólásomat,mert nem azt írtam,hogy minden egyes alkalommal elviszi a kamionos illető a családot "nyaralni" a meló alatt..a kulcsszó a "HA teheti",mert pl. ha már szóba jött a Tesco,akkor jobb ha tudod,hogy az itteni Tesco raktárhoz ha pénteken érkezik meg a kamionos,akkor hétfőig hozzá nem nyúlnak a tesco dolgozói,tehát miért is ne tölthetné el a hétvégét a közelben? és most ezt vedd úgy,hogy ha külföldön is csak hétközben foglalkoznak a kamionok lepakolásával,akkor miért ne vihetné a családot,hogy na gyertek,úgyse lesz dolgom 2 napig,mert csak várom hogy leszedjék a cuccot,menjünk el várost nézni,strandra, akármi..szóval nem baromság jobb ha tőlem tudod..
2013. júl. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/220 anonim ***** válasza:
100%
Én kamionozok, havi 250-300-at keresek, és majdnem minden nap otthon vagyok. Járom a Magyarországot, illetve Ausztria keleti részét. Ha messzebb megyek mint 400 km akkor néha 2-3 napot ott töltök, de ha annál közelebb akkor hazamegyek minden nap. Otthon van a párom és a kisfiam, hitelünk nincs, saját lakásunk van, és bár igaz késő este érek haza, de azért része vagyok a fiam életének. Volt egy kollégám, aki kb úgy gondolkodott, mint te "inkább kimegyek Londonba mosogatni", el is ment, hát nem sokkal keres többet, mint én, ő viszont TÉNYLEG fél évente tud hazajönni a családjához, mert drága a repülő, és egy mosogató munkára alapozva nem fogja kivinni a feleségét meg a 2 gyereket a munkásszállóra. Jobban járt? Nem hinném.
2013. júl. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/220 A kérdező kommentje:

84. Szerintem jobban járt, mert eleve többet keres egy mosogató kint, mondjuk egy Magyar kamionos cégnél dolgozó kamionos fizetésének a dupláját kapja és nincs is rajta óriási felelősség, mint egy kamionoson!


Ha letelt a 8 óra hossza, kimehet a londoni folyópartra sétálni...


Míg egy kamionos, pl. ma délutántól hétfő reggelig, bent a tikkasztó hőségben a kabinban tölti a napjait, távoli országutakon, parkolókban ingyen...


A fizetésről: A sofőrt megfizetik ha szerencséje van és nem kap levonást, viszont a hangsúly a folytonosságon van!

Mint korábban említettem, sokan nem bírják (érthető módon) az állandó kinlétet a stresszt, a család hiányát és egyebeket!

Lehet keresni egy hónapban, mondjuk 300 ezret, közel annyit a következő hónapban is...azonban sokan ebben az időszakban beadják a törölközőt!

Egyszerűen belátják, hogy nincs megfizetve ez a hívatás, a sok távollét a magány az idegenben felörli a sofőrök tűrőképességét és nem mennek tovább!


Az a véleményem, többet ér pl. 160 ezret keresni fixen odahaza és minden nap otthon aludni, mint keresni bizonytalan időre, bizonytalan kifizetésekre vadkapitalistáktól 300 ezret kapni!

2013. aug. 2. 16:07
 86/220 A kérdező kommentje:

Itt van két cikk a "felhőtlen", "örömteli" boldog kamionozásról!


Az egyik:


[link]


A másik:


[link]

2013. aug. 13. 19:41
 87/220 Sogor válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Mint látom, bölcs embernek tartod magad, így kíváncsi lennék a véleményedre.


Én egy szegény családból származom, másfél évig tanultam egyetemen, viszont a befejezésére már nem maradt pénzem, így elkezdtem kamionozni, és azt kell mondjam, egészen elégedett vagyok vele.

Minden hónapban megkapom a nettó 300-at, de csak azért mert jól dolgozom. Waberer Gyurinál vagyok, ahol köztudott, hogy MINDENT levonnak amit lehet.

Hajtok sokat, van mikor 3 hét után jövök haza, van hogy 6 hét után, viszont nekem nincsen családom, tartozásom, se lakásom, se autóm, vagyis abszolút nulláról kezdtem, és szépen csendesen építem fel az életemet.

WC-zni tudok, mosdani, zuhanyozni is, az autómat is tisztán tartom, van időm sétálni, súlyzózni, hétvégén kollégákkal főzni, beszélgetni, esetleg inni is, egyszóval van lehetőségem normális emberi életet élni.

Az, hogy sokan csak azt várják, hogy mikor ér véget a nap, és mikor ihatják magukat sík részegre, vagy az asszonynak utalják át a teljes jövedelmet, amit az elherdál, az már az intelligencia hiányát jelzi, ergó olyan ember van a szakmában, akinek nincs ott helye.

Élelemre, tisztálkodásra, szórakozásra természetesen költeni kell, de így, hogy bőkezűen költekezek /ebben a szex is benne van/, így is megmarad havi 150, de inkább 200 000 forintom. A kevesebb akkor van, ha az adott hónapban vettem laptopot, hangszórót, gázt, stb.

Egyszóval lehet kényelmes életet élni, és még spórolni is.

Édesanyám, amikor eldöntöttem, hogy kamionos akarok lenni, majdnem szívrohamot kapott: "hát egy m*m-es oduban akarod leélni az életedet, egész nap csak a szürke utat bámulni bla bla bla".

Tény, hogy vannak unalmas és fárasztó momentumai a szakmának, de melyiknek nincs?

Mikor én is eljutottam arra a pontra, hogy abba hagyom, és inkább a pénzügyi-számviteli ügyintézős seggkitörlős papírommal helyezkedek el, akkor az egyik fuvarom során, egy bundesz úton haladva olyan csodálatos látvány tárult elém, amelyben csak nekem lehetett részem, senki másnak.

Ekkor értettem meg az életformának a lényegét.

Ami nem az, hogy szép tájakat láthatunk.

Hanem a szabadságon és a végtelen lehetőségen túl, egy olyan dolognak lehetünk a részesei, amit leírni, szavakba önteni nem lehet. Azt meg kell élni, át kell érezni.

Mint már említettem, sokan csak a szürke egyhangúságot látják a kamionozásban, én viszont a lehetőségeket.

Mióta csinálom, teljesen önellátó vagyok, ami az előtt nem voltam, és nem is lettem volna, ha más szakmába vágok bele. Az önellátóságba az is beletartozik, hogy soha senkinek nem szorulok rá a segítségére, mert mindent meg tudok egyedül is csinálni. Bár tény, hogy az ehhez vezető út hosszú, rögös, és kegyetlen volt, de megérte.

Rengeteg országban jártam, egészen pontosan az unió összes tagállamában, rengeteg emberrel találkoztam, rengeteg emberi sorsot láttam, mind siker történeteket, mind drámákat, katasztrófákat.

Megtanultam, hogyan kell mások hibáiból tanulni, és nem el követni azokat, és azt is megtanultam, hogy hogyan kell a dolgokat az én hasznomra fordítani.

Azt is megtanultam, hogy külső, bőrszín, megjelenés, beszédstílus, és egyéb tényezők alapján senkit nem szabad elítélni elsőre.

Mikor angoléknál a néger rakodó munkásokat szidják mint a bokrot, mind a főnökei, mind a kollégái, mind a sofőrök, pedig egy szorgos, értelmes gyerek, akkor baromira jól esik neki az a néhány emberi/nem nyálas, vagy seggnyaló/ szó, és bizony kivétel nélkül engem rakodnak először.

Munkám végeztével, bratyóként távozok, és mindig megköszönik, hogy ember számba vettem őket.

Persze ennek fontosságát mindaddig úgy sem fogod megérteni, amíg csak azért, mert magyar vagy, és mert kamionos, el nem küldenek a fenébe, és nem hajlandóak a boltban kiszolgálni.

Mikor kikerültem a nagyvilágba, azt hittem, hogy jól beszélem az angolt, mert felsőfokú nyelvvizsgára készültem, csak arra is elfogyott a pénz.

Ahogy találkoztam az első britt emberrel, aki csak annyit mondott, hogy gyere be a kapun 10 perc múlva, és akkor kezdjük a szedést, akkor csak pislogtam, a csilli-villi nyelvtudásommal, mert egy árva szót sem értettem. Majd harmadjára elkezdtem érteni a szavakat, mára pedig gond nélkül tudok angolul kommunikálni.

De ez csak az angol, mert amit szintén a szakmának köszönhetek, az az, hogy bár nem tudok spanyolul, franciául, svédül, stb, mégis képes vagyok bárhol megértetni magam, és én is megértem azt, amit más akar nekem mondani, pedig nem is ismerem a szavakat. De erre minden kamionos képes, aki nem csak a szürke utakat nézi egész nap.

Rengeteg jó, és rengeteg gonosz emberrel találkoztam, többnyire a rosszal, és megtanultam, hogy soha nem a külcsín számít, pl spanyolok.

Megtanultam értékelni, és megtartani a jó embereket, a rosszaktól pedig megvédeni magam, és elzavarni őket.

Ezen bő egy év tapasztalatát gondolom te is érzed, hogy még több mint harminc oldalon keresztül sorolhatnám, és még akkor sem végeznék.

De gondolom érted a lényegét.

Te, kedves Kérdező az éremnek a sötétebbik oldalát látod, és nem is vagy hajlandó a fényesebbik oldalát látni.

De nyugalom, nem vagy vele egyedül, csak az országban, kb 9,5 millió ember gondolkozik hasonló képen, nem csak a kamionozásról.

És igen, a legtöbben a negatívumokat látják a szakmában, hogy miket, azokat már elmondtam.

Én viszont a végtelen lehetőséget láttam, és látom is, azért hogy több, és jobb ember lehessen belőlem. Amit viszont csak ezen a szakmán keresztül érhetsz el.

Vagy ha olajsejk fia vagy...


A külföldi mosogatásról pedig annyit, hogy Angliában szerencsém volt nem egy magyarral találkoznom, amin őszintén szólva meg is lepődtem, és tőlük tudok első kézből 1-2 dolgot.


Egyikőjüknek sem volt zökkenőmentes a kiutazás, munkába állás. Senkit sem várnak külföldön tárt karokkal, csak azért fogadnak be ideig- óráig, mert az echte angol nem alacsonyodik le arra a szintre, hogy azt a munkát csinálja. Ahol azt mondják, hogy fizetnek mindent, csak menjél kifele, az csak a mézes madzag, 10 ből 1 nek sikerül csak. Kivéve ha orvos, mérnök, vagy hasonló kaliberű ember vagy.

A lakhatás nagyon drága, ahol "olcsóbb" az messze van a munkától, akárcsak magyarban. Teljes lakást megfizethető áron nem kapsz, csak egy lyukat, ahol van egy szivacs, meg egy asztal. A kamion azért kényelmesebb.

Persze, lehet jobb is a körülmény, viszont sokkal többe kerül, amit mosogatásból nem fogsz kifizetni.

Lehet, hogy túlzásnak tűnik, hogy ennyire drága a lakhatás, de akkor azt tudom mondani, hogy menj ki angolba, és nézd meg az árakat, és majd dobsz egy hátast. Utána majd nem lesz olyan hihetetlen.

Akárhova is mész Európába, te mindenhol csak egy külföldi leszel, akit lenéznek, leköpnek, a főnökeid pedig sokkal kevesebb pénzt fizetnek neked, mintha azt egy "bennszülött" csinálná. Nem leszel bejelentve, így ha ellenőrzés jön, igen, mosogatóéknál is!, akkor kitoloncolnak az országból, bár ennek nagyon kicsi az esélye.

Akik kint dolgoznak és eléldegélnek belőle, azoknak mind ilyen "horror" sztorija van, aminek fele igaz, fele önsajnáltatás, de a lényegen nem változtat.

Akkor éri meg kimenni, ha nem egyedül mész ki, legalább 2-3 embert viszel magaddal, és aki már rég kint dolgozik, az segít nektek mindenben. Így a lakhatás is sokkal elviselhetőbb, és így tényleg sok pénzt tudtok fejenként keresni. Csak ezeket nem mondják el a mosogatós hirdetésben.

Bár azért érdekelne, hogy Te jelenleg kint dolgozol-e angolban, és tapasztalatból érvelsz ennyire lelkesen a mosogatás mellett, vagy csak te is ráharaptál a mézes madzagra?


Az egyetemet, vagy tudja a jó szerencse, hogy mit, idővel befejezem, a jobb jövő reményében, pont azért, mert ebből a kevés kis nettó 300-ból meg lehet csinálni.

Naponta mosogatok, de annyira azért nem vagyok odáig a dologért, hogy kimenjek angolba, és a több hetes edényeket vakargassam. De ez ízlés dolga.


Bár tudom, hogy mi lesz a reakciód, milyen véleménnyel leszel ezen bemutatóm után, viszont akkor most szeretném feltenni ismét az első kérdést, hogy mi a véleményed?

2013. szept. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/220 A kérdező kommentje:

87-es. Ez szép dolog és lelkesítőleg hat, amit leírtál. Gratulálok hozzá. Most bővebb választ nem írok, azt inkább később. Te is leírod, hogy ami megmarad havonta, kb. 150 ezer Ft. De ezért is hajtani kell egész hónapban és folyton és folyton....nincs megállás....se magánélet, sem egy normális családi élet...


A mondanivalóm lényege, nem az életmódod és életformád ellen van kifogásom! Sőt, elismerésem, hogy ennyiért, ennyire bírod!

A probléma a fizetés és az ezért vállalt kamionosság, az ezért elvégzett munka, nélkülözés az országutakon,...stb nincsenek egyenes arányban!


Tehát, szerény véleményem szerint egy kamionosnak, 30 napos távolléte alatt meg kellene keresnie, 500-600 ezer Ft-ot. Akkor azt mondanám, fárasztó-fárasztó...de valamit valamiért!


De, így hogy Te is leírod, kb 150 ezer Ft marad meg és feltételezem sok kamionosnak hitele, tartozása egyéb fizetnivalója is van, nekik még jó ha 50 ezer vagy mégkevesebb marad meg. Akkor meg mi a frászkarikának küszködnek távol a családjuktól, egy bádogfülkében?

2013. szept. 17. 21:02
 89/220 anonim ***** válasza:
100%
Azért küszködnek olyan sokat távol a családtól,mert 300.000 forintból könnyebb visszafizetni a hitelt mint 100.000-150.000 forintból.
2013. szept. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/220 A kérdező kommentje:

89-es. Édes Istenem! Ha ez a havi 300 állandó lenne, mondjuk napi 8 óra melóért, akkor azt mondanám oké!


De hidd el nincs így! Most a levonásokat nem is hozom fel, az még levesz belőle, akinek van.


Havi 300 megvan annak, aki 30 napot távol van vagy esetleg ebben a 30 napban egy hétvégét otthon van és slussz!! Ezt lehet hosszú távon bírni? Akkor egy évben 12 hétvégét van csak otthon a sofőr és kész? Ennyi a magánélete, ennyi a családi élete és kész?


Ezt tudják bírni hónapokig, esetleg évekig? Az állandó napi 13 vagy néha 15 óra munka stresszt? ...és a végén ha kifizették a havi lakáshitelt, rezsit, az útiköltséget, kaját...stb, utána marad is meg nem is, sokan üres zsebbel, besokallva, tántorogva térnek haza végső kétségbeesésükben.


Akkor már nem jobban járnak, ha egy helyi munkát vállalnak el mondjuk havi 160 ezerért? A végén ugyanott tartanak, ha kiszámolod és ez mellett van legalább családi életük!

2013. szept. 18. 12:58
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!