Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most őszintén normális, aki...

Most őszintén normális, aki kamionosnak megy? Sokan minden 2. hétvégén vannak itthon vagy 1 hónapban 2-3 napot, milyen családi élet ez? Élet ez?

Figyelt kérdés

Sok kamionos elmegy otthonról, hazajön 2-3 hét múlva akkor is csak 1-2 napra. Vannak, akik ún. UNIO-nak és 1 hónapokat távol vannak vagy még többet. Milyen az ilyenek családi élete? Szexuális élete? Hokiznak, meglett férfi léttükre? Normális ez?

Azom kívül nem éri meg pénzben sem, odautazás-visszautazás, bevásárlás 2-3 hétre vagy 1 hónapra, fizetni-fizetni...

Van, amikor ki sem fizetik a sofőrt, sokakat kihasználnak.



2013. júl. 1. 17:06
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/220 anonim ***** válasza:
100%
Ja még annyit,hogy már kitaláltad,hogy "találkoztál vérprofi kamionossal" a kérdés elején még nem is említetted..hmm érdekes o.O szóval szerintem fejezd be a kitalálgatásokat,hogy így meg úgy nem reális,csak mert neked nem tetszik.Már mindenki rajtad röhög,mert egyszerűen szánalmas vagy,nem vagy képes elfogadni,hogy van és kész,pedig már vagy 30-an próbáltak meggyőzni a te elképzelésed ellentétéről.Vagy csak tényleg féltékeny vagy,vagy netán kamionoztál és elcseszted,ezért kirúgtak,vagy teli élvezted a fülkét ..én már ezt is eltudom képzelni rólad..de remélem egyszer jól seggbe k*r téged egy igazi kamionos akinek a saját tapasztalatait megkérdőjelezed,hogy nem is úgy van.
2013. júl. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/220 A kérdező kommentje:

71@.

Itt van egy cikk és gondolom nem egyedül van!


[link]

2013. júl. 21. 15:36
 73/220 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van. Ne menjen senki kamionosnak. Nem élet az. Aztán jövő hónapban majd egymást öljük a tescoban az utolsó lisztért.
2013. júl. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/220 A kérdező kommentje:

73&.


Igen, aki nem akar küszködni heteket-hónapokat idegen utakon bagóért, ingyen őrizni az autókat hétvégente és havonta 2 napot lenne otthon, ne menjen kamionosnak!


Volt, akinek a havi fizetése 63 ezer Ft volt, a többit lenyúlta a cég.

Nekem még nincs jogsim, de amiket olvasok és hallok sofőr ismerőseimtől ez elriaszt, hogy sofőrnek menjek.


Ilyen Tescós fa@zágokat, nem tudom minek kavarsz bele!

2013. júl. 21. 17:54
 75/220 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted minek kavarja bele a tesco-s dolgot?

jah csak nem hogy azért mert ha nem lennének sofőrök akkor az áru-mivel nem tud sétálni-nem jutna el a boltba,így egy idő után kifogynának a készletekből,és az utolsó kenyérért is meg kéne küzdeni,te észlény.

ha meg elriaszt az hogy sofőr legyél,akkor csinálj mást,de neked meg nem mindegy hogy ki miért milyen körülmények között kamionozik?

2013. júl. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/220 A kérdező kommentje:

75. @.


Nem értelek! Akkor megmagyarázom! Nem azt a kérdést vetettem fel, hogy senki ne menjen sofőrnek, mert fárasztó! Lehet, hogy fárasztó, de ha megbecsülnék a dolgozót, ha EMBERSZÁMBA venné a sofőr dolgozókat a burzsoá réteg, ha elismernék a munkájukat és rendesen kifizetnék őket, pl fix napidíjjal vagy fix havi 400 ezerrel én fel sem vetettem volna a kérdést!


De, hidd el, utolsó kapcabetyárnak, csak egy járatszámnak nézik a sofőrt, akiről minél több bőrt akarnak lenyúzni!


Azt is hidd el, akik jelentkeznek sofőrnek és több hetet kint töltenek eleve, azok a sofőr szakmát szeretik (Szeretnék), de a kizsákmányoló réteg ezzel semmit sem törődik csak hajtaná rogyásig, levonja a fizetésüket ilyen-olyan okok miatt és már a végén várják: Na, mikor mond már fel a dolgozó? Vajon meddig bírja a nyúzást?....jöhet a következő páciens!


Mint a sztálini időkben!


Úgyhogy ezeknek a szerencsétlen sofőröknek a szakmai elhívatottságuk töretlen, naponta 13 és 15 órákat dolgoznak! De, amikor a kizsákmányoló réteg megnyomorítja őket, akkor felmerül bennük a kérdés: Vajon miért csinálja a hívatást? Megéri ez?

2013. júl. 21. 18:46
 77/220 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én most felteszek neked egy keresztkérdést.

Mennyivel jobb egy gyári melós helyzete, aki robotmunkát végez több ezer egyforma mozdulattal 12 órában minimálbérért? Hulla mire hazaér, zombi, nem lehet hozzászólni és számodra a legfontosabb talán szexelni sincs már kedve...

Mennyivel jobb az, ha több ezer km-re mosogat az ember férje 12-14 órákban úgy, hogy két havonta max egyszer van itthon? Szerinted az jobb munka? Ugyanolyan monoton, mint kamionozni, annyi a különbség, hogy nagyobb esély van normális szállásra és megfelelő higiéniás körülményekre.


Az egyik legjobb barátom kamionozott sokáig. Fiatal volt, húszas évei elején járt még, hát kipróbálta. 5 évig kamionozott. Nem mondom hogy szerette, ő is elmondta, hogy ez "megszoksz vagy megszöksz" téma, azt sem mondta, hogy ez egy leányálom, de mivel nem volt itthon senkije, ha hívták mindig ment. Fixen megkereste havonta a 350 ezret és 5 év alatt eljutott oda, hogy tudott magának venni egy autót és egy lakást. Na nem luxus cuccokat, de még is saját, hitelmentesen. Nem ment rá az élete és a lelke, azóta (két éve hagyta abba), talált magának egy csinos, okos párt és elhelyezkedett itthon. Amíg van erre lehetősége, addig jó, de ahogy mondta, jó hogy van tapasztalata, ha megszorulnának még mindig van mihez nyúlni, nem a segélyekért kell sorba állni.

A cég és az otthona között 150 km volt, ennek a benzin költségét a cége állta ezt még hozzátenném.


Lehet, hogy nagyon sokan nem tudják életük végéig csinálni, de sajnos sokan rászorulnak és pont, avagy a fiatalok jó ugródeszkának tartják. Ezen nem változtat az sem, ha te 5 ezerszer elmondod, hogy mennyire sz*r lehet az év 340 napján veregetni, meg az sem, hogy nem tudnak lezuhanyozni valószínű mindennap. Enni valamit kell és ha máshogy nem tudja az ember megoldani, akkor kénytelen így.

Nem hiszem hogy családapáknak olyan vidám lehet kihagyni a gyerekeik fontos eseményeit, az első szavakat, lépéseket, versenyeket, születésnapokat, stb... Ez viszont akkor is meglenne, ha külföldön mosogatnának. Ezt az élményt nem pótolja az sem, ha 100 ezerrel több van a zsebükben, de gondolom szerinted nem így van.


Azt kéne észrevenned, hogy te egy meló ellen ágálsz, amiből legalább így vagy úgy, de meg lehet élni, ugyanakkor számba sem veszel olyan munkahelyeket, ami mellett lehet hogy az ember mindennap tologathatja az asszonyt, de hó végén enni már aligha kell majd.

Inkább ismerd el ezeknek az embereknek a munkáját és ne lehülyézd őket, mert hajlandóak elvállalni ezt a munkát!

2013. júl. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/220 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon le lett támadva a kérdező, pedig van igazsága az írásának. Aki itt kamionozik vagy valami iserőse, családtagja, melyik megy négykezesben?


Mert az én egyik gyerekkori haverom négykezesben tolja és hát no comment. 350-370 meg van minden hónapban. Ketten együtt egy nap 21 órát kell levezetniük. Gondolom nagyon jó lehet mozgo járműben aludni.


A kérdező csak annyit akart írni, hogy ma már nem leányálom ez a szakmba. Régen az volt, akkor pénzek mentek el, hogy csak na. De ma már nem. Én állandóan keresnek sofőröket kamionra, mert minden épeszű menekül ebből. Tök mindeg, hogy magyar cég vagy nem magyar cég. Magyar fizut kapsz. Ha ugyan ezt külföldön csinálod, dupla lóvé.


A cimborám négykezesben megy. Akikkel találkozott (magyar és külföldi), azok mindegyike (eddig nem volt még kivétel) azt mondta, hogy négy kezesben soha. Mivel sokkal szörnyűbb.


Ez a 69-es meg egy nagy kamu. Picit vezetünk, picit levisszük a családot a tengerhez olaszba és felvesszük a nagy lóvét. Aha, szép történet, csak Hollywood is vissza dobná, akkora baromság.

2013. júl. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/220 anonim ***** válasza:
12%
Ja még annyit akartam írni, hogy én nem irigylem a kamionosokat. Megérdemlik a pénzüket, mert nagyon nehéz szakma. Lelkileg tönkre teszi az embert. Jó vannak kivételek. Viszont egy közös. Az egészségi állapot drasztikus romlása.
2013. júl. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/220 anonim ***** válasza:
22%
Amúgy meg nem csak a sofőrök pénzét húzzák le,minden "maszek" cég csak kihasználja az embert,és a tulaj meg vígan megél abból hogy nem fizeti meg rendesen a munkásokat,akiknek köszönheti hogy működik a cég.
2013. júl. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!