Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most őszintén normális, aki...

Most őszintén normális, aki kamionosnak megy? Sokan minden 2. hétvégén vannak itthon vagy 1 hónapban 2-3 napot, milyen családi élet ez? Élet ez?

Figyelt kérdés

Sok kamionos elmegy otthonról, hazajön 2-3 hét múlva akkor is csak 1-2 napra. Vannak, akik ún. UNIO-nak és 1 hónapokat távol vannak vagy még többet. Milyen az ilyenek családi élete? Szexuális élete? Hokiznak, meglett férfi léttükre? Normális ez?

Azom kívül nem éri meg pénzben sem, odautazás-visszautazás, bevásárlás 2-3 hétre vagy 1 hónapra, fizetni-fizetni...

Van, amikor ki sem fizetik a sofőrt, sokakat kihasználnak.



2013. júl. 1. 17:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/220 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyjátok az érvekkel a kérdezőt,mert nem lehet meggyőzni..nagyon nehéz eset akinek hiába akarod megmagyarázni,hogy kék az ég ő még is pirosnak tartja...
2013. júl. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/220 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
100%

Rutinos "kamionos" lehetsz, barátom! Van családom, gyerekem, havi le sem merem írni mennyi pénzem, mert nem hiszed el, hiszen "Te csak tudod, hogy nem keresek annyit".


12 éve csinálom, nem qrvázok, nem vagyok alkoholista sem. Most éppen a svédektől írok neked. Voltam kb 25 nagyvárosban biciklivel az elmúlt három évben, és csináltam kb 6000 fotót. Tudod, így is lehet ezt csinálni. A bejárásra egy fillért nem fizetek, kajára meg külföldön sem megy el több, mint otthon. De ezt kár mondanom, mert úgyis tudod, hogy hazudok.

Való igaz, hogy kevesebbet szexelek, mint az aki otthon van, de az igényem sem akkora, mint egy 20 évesnek.

Ha valami érdekel még, akkor kérdezz bátran!

2013. júl. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/220 A kérdező kommentje:

40-es. HakapesziM.


Kizárólag Magyar kamionos cégnél vagy Magyar-külföldi cégnél dolgozó kamionosokra értettem, amit írtam!


Ne keverd bele a külföldi cégeket, külföldön való munkavállalást!

Ha valaki külföldi céghez megy kamionozni, és ehhez elengedhetetlenül tudja a nyelvet, ott a fizetése már hatványozódik a Magyarhoz képest! Lehet, hogy a munkakörülmények is jobbak, tehát még szállodát is vizetnek vagy éppen hétvégére mindenki beáll a telepre vagy egyéb elszámolás van! Ezt országra, cégekre nézve különböző lehet!

A lényeg, aki kimegy ilyen helyre dolgozni az tudja a nyelvet legalább középfokon, legyen tisztában az adott ország törvényeivel, munkajoggal, munkaszerződéssel, társadalombiztosítással és az adózással!

Ne engedje magát kihasználni, ne engedje, hogy másodrendű sofőr legyen, ne írjon alá olyan papírt, amivel nincs tisztában, hogy micsoda!

(ha így "direktben" dolgozik ott a sofőr kamionosként, akkor az Euróban kapott fizetését, ha Forintba számolom: 600ezer-1millió Ft között lehet).


(ez nem összekeverendő azzal, hogy Magyar rendszámú vontató és külföldi rendszámú pótkocsi! Ott a Magyar cég leveszi a hasznát.)

2013. júl. 2. 20:04
 44/220 anonim ***** válasza:
100%

Azt értsd meg, hogy ma már nincs olyan, hogy "magyar cég". Egy magyar fuvarozó vállalkozó a vontatójával bérvontatást vállal egy cégnek. Az lehet belföldi, külföldi, akármilyen. Már elmúltak azok az idők, mikor volt a Hungarocamion és a Volán aztán annyi.

Pl. teszem azt a Willi Betz milyen nemzetiségű cég? Nincs európai ország ahol ne lennének kocsijai, mindenféle rendszámmal járnak, még grúzzal is.

Abban egyetértünk, hogy rengeteg lemondással jár, nem emberbarát szakma, sok a lehúzás, szívatás, veszély. De még szerencsére lehet keresni vele. De ez egy életforma is, nem mindenki alkalmas rá.

2013. júl. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/220 anonim ***** válasza:
100%
Jut eszembe. Nem egy volt letenyei vámos vagy, akinek most a horvát EU csatlakozással ugrott a melója, s vívódik kamionos legyen - e? Mert ha igen, inkább menj mosogatni Londonba.
2013. júl. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/220 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen te csak irigykedsz ránk (kamionosokra), vagy mi bajod van tulajdonképp?


Hakapeszi elvtárs már leírta a lényeget, de te tovább forgatod, tekered ezt az egészet!

Egy kiégett kamionos vagy talán?

2013. júl. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/220 anonim ***** válasza:
100%
33-as !Mi is albérletet tartottunk/tartunk fent Budapesten ! Én is dolgozom! Nem azt mondtam,hogy nem éltünk meg,de nem is haladtunk annyira.Miért is kellett volna ezzel megelégednünk?! Egyébként is mindig terveztük,hogy külföldön telepedünk le,ami a gyereknek(is) nagyon jó !
2013. júl. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/220 A kérdező kommentje:

Egyszóval, aki nem beszél idegen nyelvet és ez miatt elmegy egy Magyar vagy Magyar érdekeltségű céghez (Magyar rendszámú autó)kamionozni alkalmazottként az készüljön arra, hogy családi élete, szexuális élete minimális vagy 0 lesz. Attól függ meddig lesz a cégnél.


Ilyen 450ezer meg hasonló f@ságot jobb ha elfelejti az elején. Készüljön fel, bármikor bármi adódhat az úton és ezért általában a sofőrt szokták felelősségre vonni, ha ő volt a hibás, ha nem!

Van aki levezet egy hónapban 13ezer km-t és megkapja a jól megérdemelt fizetését, 80 ezer FT-ot, a többi levonás.

Ez durva példa, de ilyen is adóthat.


Vagy pedig dolgozzon a sofőr 345 napot, ennyit legyen úton és ennyit hokizzon egy évben. Legalább otthon tudják erre az évre fizetni a hitelt! :-))


Inkább jobban jár mindenki, ha elvállalja az itt felhozott: "160 ezres állást". Az biztosabb, nyugodtabb munka! Attól többett ne is akarjon keresni hosszabb távon, pl. egy szakmával vagy sima érettségivel, mert az már nem az ő kategóriája!

2013. júl. 2. 22:10
 49/220 anonim ***** válasza:
100%
büszke lehetsz Magadra,semmit nem értettél meg abból,amit írtak neked...
2013. júl. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/220 anonim ***** válasza:
100%

Édesapám kamionozik.

Normális.

Rendes, és becsületes ember.

A világ legjobb fej apukája, és amit nagyon szeretek:

nem úgy jön haza mint egy kicsavart rongy, nem idegbajos, hanem boldog, mert azt csinálhatja amit szeret, közben világot lát. És jól is keres.

És egy csomó sztorival jön haza, alig várja, hogy meséljen.

Inkább egy mosolygós apa jöjjön haza 3-4 hetente pár napra, mint minden nap az ellenkezője.

És normális családi életünk van.

Emellett, megtanultam valamit: értékelni az időt, amit másokkal töltök, mert nem a mennyiségen van a lényeg, hanem a minőségen.

Így mikor haza jön, annál jobban örülök neki.

2013. júl. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!