Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj, ha egy haveri összejövete...

Baj, ha egy haveri összejövetel fontosabb a vőlegényemnek, mint, hogy engem ápoljon?

Figyelt kérdés
A szüleim elutaztak hétvégére, egyedül vagyok itthon. Egész éjjel hánytam, kekszet tudok csak enni, meg teát. Néha a wc-re is 4kézláb mászok ki. Szerettem volna, ha a vőlegényem velem marad, és ápolgat. Ehelyett ő elmegy a haverjaival sörözni. Persze nem jár túl gyakran, havi max 2x.Mikor ő beteg volt, minden programomat lemondtam, hogy vele lehessek. Én vagyok túl önző, hogy azt szeretném, legalább ma velem maradjon? 20L
2009. nov. 7. 15:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/84 anonim ***** válasza:
56%
1.ÉN NEM TARTOM SEM önzőnek és SEM unatkozónak tartod a kérdezőt, nálad pedig a kif hogy elszántnak hát az elég érdekes. Ja, ne egy mit tudsz te az én elvárásaimról? Nem ismersz, két mondatot azzal konkrétan nem írtam. Csak annyit, hogy ha akar menni a vőlegénye hadd menjen. Neked elvárásaid? Egy seprűvel állhatsz az ajtóban ha nem az van amit mondasz...
2009. nov. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/84 anonim ***** válasza:
100%
16:23-as férfi vagyok újra. Ha már kérted, hogy maradjon, és nem hajlandó, akkor viszont igenis baj van. Én havonta többször is összeülök a haverjaimmal sörözni, de amikor itthon probléma volt, zokszó nélkül lemondtam bármilyen programot. Itt nem a vödör, a lavór, meg a teafőzés a lényeg, hanem a család. Nem azért kell a férfinak otthon ülnie, hogy a hányást törölgesse a kedvese szájáról, hanem mert a nőnek a férfi jelenléte biztonságérzetet ad. Ha nem az ágy mellett gubbasztok, hanem meccset nézek a fotelből, maga a jelenlétem is megnyugtatja a páromat. Ha pedig tényleg szüksége lenne a jelenléten kívül bármilyen segítségre, kiugrok a fotelből...
2009. nov. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/84 anonim ***** válasza:
94%

1. Kedves Nem-igényelem-hogy-ápoljanak-amikor-beteg-vagyok válaszolók! Az emberek különbözőek, lehet érte hibáztatni egymást, hogy miért gondolkodik másképp, miért nem úgy, ahogy én. Attól még neki erre szüksége van, hogy ti ezt nem (teljesen) értitek meg. Lehet, ő meg máskor nem igényli a párját, amikor ti meg igen.

2. A válaszokat elolvastam, néha bevillant, hogy vajon milyen válaszok születtek volna, ha a kérdező lett volna a férfi, és a szórakozni készülő fél pedig a nő. Hmm? Szerintem érdemes végig gondolni..

3. Kérdező: Mikor te ápoltad a párod, ő igényelte? Ő megkért rá? Ha igen, akkor jogosan várod el tőle, hogy maradjon veled. Ha nem, akkor lehet, hogy ő is olyan ember, mint az 1-es pontban említettek, és e miatt úgy gondolhatja, hogy te is olyan vagy. Azonban megkérted, hogy maradjon, nem maradt, mert hogy fontos dolga van. Rákérdeztél mi az a fontos dolog? Válaszolt is rá? Lehet, hogy tényleg olyan dolog, amit nem mondhatott le, és úgy volt vele, hogy egyedül is tudod kezelni a problémád. Viszont ha már többször is, a kérésed ellenére nem segít/ mást helyez előrébb, akkor érdemes lenne elgondolkodni rajta, hogy nem adsz-e neki túl sokat, és nem kapsz-e túl keveset (ezt csak te tudhatod, mi nem). Lehet, hogy máshol ellensúlyozza ezt a tulajdonságát, vagy később majd kárpótol érte.

Az általánosítások messze essenek tőlem, hogy a férfiak ilyenek, a nők meg olyanok. Mert a személyisége, viselkedése valakinek NEM a nemtől függ.

Várom a lepontozásokat, gondolom kapok bőven :)

L/19

2009. nov. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/84 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rögtön figyelmesebb lenne, ha azt mondanád, hogy a távollétében beugrott egy kedves férfiismerős/exbarát , hogy gondoskodjon rólad :>
2009. nov. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/84 anonim ***** válasza:
92%
Nem is tudom, miről folyik itt a szó?! Miért kellene titkolni bárkinek is az elesettségét /betegségét/ a hozzá legközelebb álló előtt? És miért ne lehetne elvárni, hogy igenis legyen mellette, ha ez őt megnyugtatja? Hová fajul ez a világ, hová az emberség? Hát nem azzal a fogadalommal indul egy házasság, hogy "jóban, rosszban?" Csak a jót kellene ebből megjegyezni? Az a nő, aki 30 évi házasság után se várja el, de meg se adja a férjének az együttérzést, ápolást, milyen házasságban él??? Vagy még sohasem volt egyikőjük sem beteg. Aki így gondolkodik, az ugyanigy megtagadja beteg gyermekétől is a gondoskodást? Beteg, embertelen, önző szemlélet és előbb- utóbb visszaüt.
2009. nov. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/84 A kérdező kommentje:

Amikor ő beteg volt, nem maradt otthon, feljött hozzánk, hogy ép ápoljam. Sokkal jobban érezte magát itt nálunk, hogy a közelében voltam. Főztem neki teát, meleg levest, vagy amit épp megkívánt.


Azt mondta, hogy 30-45 percenként felhív, de ha baj van, hívjam én és azonnal taxiba ül, és repül hozzám.

És persze a szomszéd nénit is rám szabadította. Legalább nem vagyok egyedül. Mindenesetre ha jobban leszek, alaposan átbeszéljük ezt a vőlegényemmel.

2009. nov. 7. 18:25
 57/84 anonim ***** válasza:
73%

Hát igen.. Így érdekes, hogy azok után ő meg nem képes lemondani a programját.. Nem mondom azt, mint páran, hogy most e miatt fordulj el tőle, vagy hasonló. Mert tényleg lehet, hogy valami fontos dolog is van az ügyben. De ha legközelebb is ilyen, akkor már a kérdésedre válaszolva: Igen, BAJ.

Jobbulást egyébként, és rágjátok át ezt minél előbb! :)

2009. nov. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/84 anonim ***** válasza:
63%

16:55-nek. Te szólsz meg engem hogy a soraid alapján mondok rólad véleményt? Én legalább arról beszélek amit írsz, nem pedig feltételezgetek, hogy én biztos seprűvel állok az ajtóban :D

Nézz már picit magadba. Azt írtam, vannak elvárásaim, de tőlem is el lehet várni dolgokat. Ami azt jelenti, hogy ki vagyunk egyensúlyozva, nem úgy mint a kérdező ebben a kapcsolatban sajnos. Úgyhogy ennyit a seprűről. Amúgy ha esetleg netántán ilyen lennék, és pasimnak ez megfelel, akkor neked nem mindegy mivel állok az ajtóban? ha neki jó? még mindig jobb mintha hagynám magam összeverni, meg terrorizálni. na de nem vagyok ilyen. csak tudod, ezt úgy írtad mintha negatív jelző lenne, ha egy nő tartja kézben az irányítást, csak nem tudom miért? mindig csak egy pasi irányítson, ha alkalmas rá, ha nem? Kicsit maradi a felfogásod. ( és ezt a seprűre értem, de nevezhetnénk gatyának is ).

És igen nekem az ha betegen hagyna otthon barátom egy jelzés lenne, mert nekem ilyen az értékrendem, ásnak másmilyen, van akinek meg nincs se értékrendje, se tartása, csak úgy van....hát bocs én nem ilyen vagyok. És remélem nem is leszek.

2009. nov. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/84 anonim ***** válasza:
75%

Szerinted mit várhatsz majd tőle amikor gyerekágyas kismama leszel???Megmondom neked,SEMMIT!!!Sajnos.Én azt mondom,gondold meg ezzel a férfival a házasságot a családtervezést,mert nagyon egoista.Képzeld el,ha netán veszélyeztetett terhes lennél...vagy mi lesz szülés után és egyébként a hétköznapokban veletek ha nektek gyereketek lesz?Tudod mi?Magadra maradsz majd minden nyűgöddel problémáddal bajoddal,a kedves párod meg csavarog tekereg bulizik,mert az lesz majd fontosabb neki akkor is.

Nem is neked kellett volna kérned rá,hogy most veled maradjon,neki kellett volna természetesnek lennie,hogy lemondja a programját.De ha a buli fontosabb mint Te,akkor nagy baj van a kapcsolattal.Én nagyon óva intelek egy ilyen férfitól bár mennyire szereted.Egyszer elváltam már egy hasonlótól,de szerencsére 10 éve egy nagyon rendes gondoskodó szerető családcentrikus férjjel élek együtt.Hidd el nem minden férfi olyan mint a párod,találnál még köztük aki valóban megérdemel téged és méltó társad lenne.Mert szeintem ő nem az.

3 gyerekes anyuka

2009. nov. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/84 anonim ***** válasza:
59%

Hm...Egyesek igen érdekes módon megjósolták a következő 20 évet, hogy szar apa, szar férj és szar alak lesz.Hát ti talán jósok vagytok?Mert egyszer nem ül mellette mert beteg?(mellesleg 2,5 órája itt irogat szal nagy baja nem lehet). Az ok, hogyha télleg nagy baja van vele van, figyel rá, segíti.De írta, hogy fél6-ra megy haza ( ha jól emlékszem), fél óránknét felhgívja és még a szomszédot is ráálítota, hogy figyelje rá picit.Télleg pont ilyen az akit nem érdekel a partnere...

Mellesleg meg ez az egész átcsapott a feminista nő uralom átvételbe kb...

Régen volt a férfi uralom, jött az egyenjogúság, egyesek meg már kb ott tartanak, hogy a nő a főnök.( melelsleg egyenjogúság híve vok...)

Szerintem ez az egész kicsit túl van reagálva.

Ja és ha beteg vok én se szeretem ha körülöttem ugrálnak.De ebből látszik, hogy nektek még nem volt komoly bajotok ha elvárjátok, hogy minden apróság miatt körbe ugráljanak.

2009. nov. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!