Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hány gyerek...

Szerintetek hány gyerek mellett indokolt, hogy a nő otthon maradjon háztartásbeliként? És a gyerekek hány éves koráig kb?

Figyelt kérdés
2013. okt. 10. 13:29
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
86%
nem gyerekszám függő. Nekem még kicsik a gyerekek, 3 és 4 évesek, 1 hónapja kezdtem el dolgozni és SZENVEDEK! Nem csak a gyerekek, én is. Napi 5 órát vagyok velük, ráadásul egyáltalán nem nézik jó szemmel, ha 5 előtt elmegyek a munkahelyemről... kínlódok és inkább kilépek, mert ez így ultragáz! Pedig meg volt a karrierem előtte, 19 év komoly szakmai tapasztalat van a hátam mögött, sokat is keresek, de képtelen vagyok a pénzt és a jólétet választani a gyerekeim helyet!!!!!!!!
2013. okt. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
86%

Hát szerintem napi 1,5-2 óra a takarításra baromi sok. Főleg egy 8 órás műszak után, amikor az ember begyűjti a gyerekeket suli/ovi/bölcsiből, haza érnek 5-re, és akkor fél7-7-ig takarítás? Mikor foglalkozik a gyerekkel?


Nekem ebben még nincs tapasztalatom, nem tudom, hogy fogom megoldani :( Ezért is lenne jó a részmunkaidő, anyukám is azon volt, amíg én alsós voltam (3. gyerekként) és így tudott velem tanulni, nem kellett közben ezer másra figyelnie, csak rám. Jó volt. Sajnos én teljes állásba megyek vissza, meglátjuk hogy boldogulok majd.

2013. okt. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
87%

Igen, itt az a kérdés, hogy mi a fontosabb. Az egzisztencia, meg a karrier, vagy az, hogy mennyi időt fordítasz a gyerekre. A mai világban nem könnyű megtalálni az egyensúlyt. A kérdésre a válasz nagyon sok tényezőtől függ. Nem lehet egyszerűen válaszolni rá, mint ahogy azon sem érdemes vitatkozni, ki hány óra alatt takarít ki mekkora lakást. Főleg, hogy a rend sem mindenkinél ugyanazt jelenti. Nálam pl. a porszívózás nem egyenlő a rendrakással, mert előtte egy órán át pakolok, mindent a helyére, és ha ezt kétnaponta megteszem, akkor is ugyanilyen rumli van. Még pici a gyerkőc, ennyi idősen nem tudom neki megtanítani, hogy rakja a helyére a dolgokat. Majd idővel alakul.

Engem például nem elégít ki a háziasszony szerepkör, de igyekszem tudatosítani magamban, hogy ez a helyzet a gyereknek a legjobb, (van sok időm, nem vagyok stresszes), és ha itt az ideje, majd megyek dolgozni, hogy hány év kihagyás van, az teljesen mindegy.

Gyerekek után az ember úgyis majdhogynem kezdi elölről, ha pedig közben képzed magad, akkor azért nem lesz akkora a hátrány a munkaerőpiacon. Az önéletrajzba azt is bele lehet írni, hogy mit tanultál, amíg otthon voltál.

2013. okt. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
84%

Nekem egyik barátnőmék 9-en vannak testvérek, de az anyukája varrónő és otthon dolgozik, így mellette mindenre van ideje.

Igazából lehet, hogy csak én vagyok ilyen, de én nem vállalnék annyi gyereket ami mellett már csak háztartásvezetésre marad energiám. Ez a szám szerintem mindenkinél más. Van aki 1 gyerek után sem bírja, de van olyan aki 6 gyerek mellett is simán nyomja a mindennapokat, még úgy is, hogy a gyerekek külön foglalkozásokra járnak vagy anyukának kell korrepetálnia.

Szerintem nekem ez a szám talán 3 gyerek lenne, ami mellett még kényelmesen meg tudok csinálni mindent, de többet nem is vállalnék mert én tudom magamról, hogy nem bírnám.

Feltéve persze ha egyiküknek sincsen komoly betegsége, mert akkor borul minden. Láttam én már 6 gyerekes anyukát egy daganatos csecsemővel. Hát ő sem így tervezte az életét.

2013. okt. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
100%

"Az enyémek még viszonylag kicsik 6-4-2. Nálunk naponta kell porszívózni, többször is."


Kettő, de a napi porszívózást nem értem. Főleg azért, mert azért nyilván nem koszolják össze az összes szobát. Ha keletkezik valami kis malőr (levernek, törnek-zúznak, összefröcskölnek valamit), akkor kézi porszívóval gyorsan eltüntetem. De a napi teljes lakás porszívózás számomra érthetetlen.


Édesanyámtól is ezt láttam, hogy heti 2x porszívózott, ha valami galiba volt meg rögtön feltakarította, és soha nem volt kosz.

2013. okt. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
17%
10-eske az ostoba szövegével akkorát bukott mint a ház.
2013. okt. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
84%

" Hát szerintem napi 1,5-2 óra a takarításra baromi sok. Főleg egy 8 órás műszak után, amikor az ember begyűjti a gyerekeket suli/ovi/bölcsiből, haza érnek 5-re, és akkor fél7-7-ig takarítás? Mikor foglalkozik a gyerekkel?"


Tipp: az egyik takarít, a másik foglalkozik velük. Lehet váltani. Vagy néhanapján együtt csinálni, és akkor 45 perc-1 óra alatt megvan. Addig néz a gyerkőc mesét bónuszképp, és csak utána ülnek le tanulni. Vagy ha tud, tanulhat kicsit egyedül is.

2013. okt. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
77%

14 Még egy oktondi "okoska" amint látom:DD


Naponta porszívózok, felmosok, naponta mosok, és kézzel mosogatok, és nem folyik ki az edényhalom, de nyugod szívvel az 1 éves gyereket is letudod nálunk tenni a földre. Pl.


Ennyit rólad.


Azért megnézném, hogy a 130m2, heti 2x porszívózva milyen "tisztaság van.

Bár ez is relatíve, hogy kinek mi a tisztaság.

2013. okt. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
21%
Valaki árulja már el mi a fenét lehet naponta proszívózni és felmosni az egész lakásban?! 55%-os ti a padlóra sz*rtok, vagy mi?! A kicsi gyerekeket is arra kell tanítani, hogy játék után elrakja a játékot (érdekes módon képesek ám megtanulni), akkor nem kell félórát pakolászni utánuk.
2013. okt. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
33%

"10-eske az ostoba szövegével akkorát bukott mint a ház."


Hát nem tudom, neked mi fáj annyira, de semmi valótlant nem mondtam. Egy szóval sem mondtam, hogy van gyerekem, csak azt, hogy nem tartom indokoltnak ezt az életformát, csak bizonyos esetekben. Főleg a mai világban, ahol még egy 25 éves diplomás, több nyelven beszélő fiatal is alig talál megfelelő munkát. Ha lesz gyerekem, biztos, hogy nem fogok htb-be átmenni. És mostanában kb este -re érek haza, mert messze dolgozom, de azért a lakás sosem szalad, főleg, hogy a férjem ugyanúgy kiveszi a részét. Nem cselédet akart, hanem feleséget, így minden feleződik. a munka és a házimunka is, később pedig a gyereket is közösen fogjuk nevelni, nem csak én.

2013. okt. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!