Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hány gyerek...

Szerintetek hány gyerek mellett indokolt, hogy a nő otthon maradjon háztartásbeliként? És a gyerekek hány éves koráig kb?

Figyelt kérdés
2013. okt. 10. 13:29
1 2 3 4 5 6
 11/52 zabmester ***** válasza:
92%

Ez nem a gyerekek számától függ elsősorban. De ha mondjuk nagyon kicsi a körkülönbség, és úgy van 3-4, vagy több gyerek (vagy főleg, ha ikrek), vagy valamelyik gyereknek speciális szükségletei vannak, akkor teljesen indokolt lehet, hogy VALAMELYIK szülő otthon maradjon (nem feltétlenül a nő, hanem amelyik rátermettebb, jobban szeretné ezt vállalni, anyagilag kevesebb megterhelést jelent, stb.).

Hogy meddig, az is érdekes kérdés, mert lehet, hogy "csak" három gyerek van a családban, de három különböző intézménybe járnak, és még mindegyiket kísérni kell, akkor már az is nagyon meg tudja nehezíteni a munkábajárást.

Meg attól is függ, hogy a szülőknek milyen a munkájuk. Ha mindkettőnek olyan, hogy megoldhatatlan a gyerekek felügyelete, és más beosztást, más munkát nem tud egyikük sem találni, akkor valakinek nyilván muszáj vállalnia, hogy egy időre lemond a munkáról (illetve a család lemond az egyik szülő keresetéről), hacsak nem keresnek annyira jól, hogy fizetett segítséget vesznek igénybe rendszeresen.

Hogy meddig indokolt, arra már egyszerűbben tudok válaszolni: addig, amíg a gyerekek el nem érik azt a kort, hogy már nincs szükségük állandó felügyeletre, kíséretre, illetve már csak a legkisebb(ek) akkora/akkorák, hogy kísérni kelljen őket, és ez összeegyeztethető a munkával.


Egyszóval: nagyon sok körülménytől függ, hogy mikor indokolt. De van rá egy jóval egyszerűbb indok is: ha a család úgy érzi, hogy erre szükség van, és megtehetik :)

2013. okt. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem gyerekszámtól független, egy gyereknek is ugyanolyan jó ha meleg ebéddel tudja várni otthon az anyuka délben mint ötnek. Én inkább htb. és htb. között tennék különbséget. Nyilván jobban indokolt annak sokáig otthonmaradni, aki nagy kertet gondoz, állatokat tart és megtermeli a család ételének nagy részét (szinte minden családban az a legnagyobb kiadás) mint aki egy 2 szobás panelban lógatja a lábát tizenéves gyerekkel. Amúgy szerintem a htb.-ség legtöbbször pénztárcafüggő.
2013. okt. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
82%

Furcsa, mert régen teljesen elfogadott volt, hogy az anya egy darabig otthon van a gyerekkel (sok embertől hallottam már), és az apa meg eltartja. Manapság már a gyesen levőkre is sokan rámondják, hogy ingyenélő, meg hány olyan hozzászólás van, ahol segélyen élőnek nevezik őket.

Szerintem ez teljesen egyedi döntés, nincs olyan, hogy hánynál indokolt. Ha az anyagi helyzet megengedi, és a nő nem érzi kevésnek, hogy ő csak háztartásbeli, akkor bármennyi gyereknél. De én maximum iskolás korukig maradnék otthon velük. Utána már teljesen felesleges. Arra való a napközi, hogy megcsinálják ott a házi feladatot. Alsóban ez biztosan nagyon jól működik.

Más kérdés, hogy a gyerek szempontjából az a jó, ha anyának délután marad még energiája rá is, ezt mondjuk egy stresszes munka meg háztartás mellett nem lehet megtenni, de akkor meg próbálnék valami részmunkaidőset találni. (tény, hogy nem egyszerű)

Nagy dilemma, én 2 éves korában visszamentem dolgozni. De nem kellett volna. Mikor beláttam, vissza is mentem gyesre. A gyerekre átragad, ha a szülők stresszesek, és nincs elég idejük, türelmük rá. Ennek mindig megvan a következménye. Nálunk pl. figyelemzavar. Most próbáljuk helyretenni a dolgokat.

2013. okt. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
85%

"Ti sosem tanultok a gyerekekkel mikor hazajönnek a suliból?"


De igen, így intézzük: az egyikőnk megy a gyerekekért, a másik hazamegy, mire hazaérünk kb. kész a friss vacsora vagy éppen felmelegíti a tegnapit, és addig elmosogat/rendet rak, ami tennivaló éppen van. Váltogatjuk mikor ki megy. Hazaérünk, eszünk, majd közösen leülünk tanulni. Mi ezen a furcsa?


"Megnézném azt az 5 tagu családot akinek elég 1-2 óra a "rendrakásra" és takarításra.

Valószínűleg nem venném le a cipőmet náluk, az tuti."


Nézd az hogy te pepecselve és időigényesen takarítasz, a te magánügyed. 130m2-et kb. 1.5 óra kiporszívózni, port törölni, ezt heti 2x tesszük meg. Mosogatógépbe bepakolás megvan 2 perc alatt. A főzés fél-1 óra de nem kell minden nap. A mosás szintén kb. 20 perc, 5 perc bepakolni meg 15 teregetni/berakni a szárítógépbe és elrakni (amúgy ennyi főre nagyon hasznos a szárítógép).


Tudod a kulcs nyitja az, hogy nem kell HAGYNI berohadni, koszosodni a lakást. Ha 3 naponta kiporszívózol, letörlöd a port, naponta elmosogatsz, 2-3 naponta mosol, akkor nincs fél méteres edényhalom, 10 centis por és a szennyesből kifelé dőlő ruhák. Télen meg ha sár, mocsok van akkor hazajövet után gyorsan 5 perc vizes ronggyal feltörölni, VAGY eleve kint lehet hagyni a cipőt és ha megszáradt behozni...

2013. okt. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pl 4 gyerekem van, a 3 kicsi, akikkel itthon vagyok, 2 és fél éves, illetve 10 hónaposak. Ha letelik, megyek vissza dolgozni, mint a szülések előtt. A takarítás tényleg megvan, ha az ember odateszi magát, mint pl én ma:) És 2*110 nm-es a ház. (bár tegyük hozzá, nem vagyok rendmániás, csak szeretem a rendet, bár sokszor szélmalomharc). Nem érzem azt, hogy bármi is inokolná, hogy itthon maradjak. Persze, nekem kényelmesebb lenne, meg el is hozhatnám őket ebéd után, meg a nagyobbikkal is nyugisan tanulhatnék.

De én úgy érzem, nem vagyok alkalmas arra, hogy még éveket itthon üljek a gyerekekkel, 20-25.000 Ft-ért, amikor van normális fizetésem, (ennek jóval többszöröse), szeretem a munkámat.

2013. okt. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó, ha a nő otthon tud maradni, amíg a kisebb gyerekek iskolába nem mennek. Utána meg ha teheti, egy két évig jobb a részmunkaidő.

De persze ez függ a nő igényeitől is és a családi kasszától. Azért ha a férfi belerokkan a munkába, hogy eltartsa a családot, számolgatni kell hó végén... Akkor a gyerekeknek is, mindenkinek az a jobb, ha az anya is dolgozik.


Én 6 évet vagyok itthon a 3 gyerekkel, 6-4-2 évet töltik be épp, mikor megyek vissza dolgozni. Szívesen maradtam volna még egy évet, hogy a kicsi se legyen bölcsis, de az az igazság, hogy a gyes nagyon kevés a mostani gyedemhez pláne a fizetésemhez képest, nagyon megéreznénk a különbséget, ezt pedig nem akarom.

2013. okt. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak két gyerekem van, de van egy ismerős család, ahol 5+ két nagy hozott :). A nő mindig dolgozik az aktuális legkisebb 3 éves kora után, a kicsi születéséig. Mondjuk ezt az ismerősömet az Isten is anyának teremtette. Náluk mindig minden megy mint a karikacsapás. A gyerekek kitűnőek, nem kell rájuk szólni, mindenki tudja mi a dolga. A saját dolgaikra odafigyelnek, így nem is kell túl sokat pakolni utánuk. Nos ők mintaszülők úgy gondolom. Nem azt mondom, hogy sose áll a vasalatlan a sarokba nála, de szerintem ennyi belefér. Rend van és tisztaság, egyedül a vasalatlant tudnám "kupiként" megemlíteni.


Szóval ebbe a kérdésbe nem lehet általánosítani. Teljesen személyiségfüggő, hogy ki hogy tudja rendezni az életét és hogy tudja megszervezni a feladatokat.

2013. okt. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
89%

Nekem férjem nagymámája 12 évent volt otthona gyerekekkel. 4 gyerekük született. A nagymamaának könyvelö végzetsége van, így bármikor jófizetö állása lett volna.

DE a 4 gyerek mind egyetemet végzett, 2 orvos és 2 informatikai manager lett. Mindegyiknek kiegyensúlyozott családja van, mindenhol már sok unoka és már dédunoka is van. Ès még az unokák élete is kiegyensúylozott, jó tanulók.


Sokat beszélegtek a nagymamával, és azt kell mondjam, hogy ha valaki otthon marad annak ilyen látszatának kell lennie, hogy olyan gyereket nevel aki mind karrierben mind családügyileg kiegyensúlyozott és boldogok.

2013. okt. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
83%

OFF A takaritasrol folytatott eszmecserhez szolnek hozza: Haromszintes csaladi hazban elunk -6 szoba, nappali, etkezo, konyha, 2 wc, furdoszoba + 3 macska es 2 kutya. A rendfenntartas napi 1,5, max 2 oranal nem igenyel tobbet, pedig porszivozni kell mindennap a szor miatt. Ha az ember akarja es nem ugy mozog, mint a csiga, akkor eleg annyi ido.



ON: 1 gyerek mellett is indokolt, ha mindket szulo jonak latja es meg tudjak teremteni a felteteleket. A kor szinten a paron mulik, amig mindkettejuknek igy megfelelo.

2013. okt. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
100%

14 - Hány gyereked van? Mekkorák?


Az enyémek még viszonylag kicsik 6-4-2. Nálunk naponta kell porszívózni, többször is. Felmosni is 2-3 naponta, rendrakás folyamatosan, de így tuti maradt kiszórva kocka-lego-kirakó bármi. Mosás ált. minden nap, de minimum két naponta, mosogatás is napi 3 minimum, főzni is minden nap kell, mert hiába esznek oviban, sokszor kevés vagy rossz. És szélmalomharc az egész, esélyem sincs rendet tartani mellettük, de akkor tuti valamit rosszul csinálok :)

2013. okt. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!