Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hány gyerek...

Szerintetek hány gyerek mellett indokolt, hogy a nő otthon maradjon háztartásbeliként? És a gyerekek hány éves koráig kb?

Figyelt kérdés
2013. okt. 10. 13:29
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
100%
Robotporszívós: tényleg beválik? Én már régebb óta fontolgatom, meg idős édesanyám is vágyik egyre, de sajnos nem vagyok meggyőződve hogy tényleg rendesen kitakarít-e?
2013. okt. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
77%
A porszívózás 5 perc alatt megvan. De nem írtam, hogy mindent. Csak a szoba+előszobát írtam, pedig van még 13 helyiség, de ott eszemben sincs minden nap.
2013. okt. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jól félreértettük egymást! Én egész házas porszívózásra írtam a heti 2 alkalmat. A kis keletkező kosz, por 5 perces eltakarítása, felporszívózása normális naponta, ezzel egyetértek. Csak én ezt nem tüntetem fel "napi porszívózásként" mert annyira semmiség, és felfogni nem bírtam mások mit porszívóznak az egész házban naponta :)
2013. okt. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
68%

Indokolt?Ilyen szerintem nincs,az adott helyzettöl függ és az egyéni igénytöl,nem utolsó sorban a lehetö a lehetöségektöl.

Pld itt vagyok én,gyes letelte után a körülmények miatt kizárt,hogy a munkahelyemre vissza menjek,pedig várnak.

Azt sem tudom,fogok e tudni munkát vállalni egyáltalán!

Elkeserítö,de sokszor tölünk függetlenül kényszerülünk "HTB" életformára...én remélem csak átmenetileg,mert megzizisedem itthon lassan!

2013. okt. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
már zizi vagyok elsö mondat!! lehetöségektöl "lehetöség! nélkül :DD
2013. okt. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
56%

Addig indokolt, amíg közösségbe be nem lehet adni.


Sokan itt azt írták, hogy 3 gyerek mellett indokolt. Eleve én ismerek olyan 3 gyerekes anyukákat, akiknek van saját vagyonuk, és olyan vállalkozásuk, amihez nem kell napi 8 órában gürizni.


Nem minden nő szül a férje pénzére, sok 3 gyerekes családban a nőnek van vagyona, 2-3 lakás kiadva, és mellette van vmiféle kis üzlete, ami 100 %-ig kötetlen, csak ellenőrizni jár be az alkalmazottakat.


Biztos vagyok benne, hogy 50 %-a a 3 gyerekes anyukáknak, nem sza-rra szült, már elnézést a szóért, hanem csak azért mert nem kell sem otthon cselédkednie és nem kell visszafutnia dolgozni sem. Én elég sok ilyenről tudok.

2013. okt. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem a nő képességeitől függ. Az én anyukám csodanő, ő mindent egyszerre meg tudott oldani. Én nem hiszem, hogy képes lennék rá.
2013. okt. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
70%
Na én biztos le leszek pontozva, de nem baj. :) Három gyerekkel tervezünk pont az miatt, hogy otthon tudjak maradni. Nem egyedül én döntöttem így, hanem a párommal közös megegyezés volt. Mind a ketten eladók vagyunk. Én egy éjjel nappali boltban dolgoztam amíg terhes nem lettem. Ez azt jelenti, hogy három műszak. Éjszaka 22-6, délelőtt 6-14, délután 14-22. Párom két műszakban van mert éjszaka nincs. Lehetetlen lenne úgy összehozni, hogy el tudjuk vinni a gyereket bölcsibe oviba. Persze nagy szervezés által biztos megoldható lenne, csak hát melyik munkáltató az aki majd mindig csak nekem kedvez. Segítségem lenne, na de ha délutánosak vagyunk akkor anyukám mindig dekkoljon itt míg 23 körül hazaesünk, vagy legyenek nálunk és akkor 23 kor rángassam haza a gyereket? Sokat gondolkoztam, hogy mi is lenne a jó megoldás. Kereshetnénk más munkát is persze. Nekem eleve eladó a szakmám így annyira nem tudok ugrálni. Páromnak vendéglátás, ahova még tudna menni, de hát a munkaidő ott sem lenne jobb. Fogadhatnék babysittert is de akkor meg a pénzt arra menne el és a gyerekekkel még csak nem is én vagy a párom vagyok. Így tudunk egy család maradni. Nálunk ez nagyon megfelel mindenkinek és ez a lényeg.
2013. okt. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
34%

"Manapság már a gyesen levőkre is sokan rámondják, hogy ingyenélő, meg hány olyan hozzászólás van, ahol segélyen élőnek nevezik őket."


GYES= gyermek gondozási segély ami alanyi jogon jár. Nevén nevezik a gyereket mi baj ezzel?

2013. okt. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
Valóban a nevén nevezi, de szerintem az elnevezéssel eleve baj van. Gyereket nevelni nem ugyanaz, mint otthon segélyen tengődni. (kivétel a 8. gyereket szoc. segélyre megszülők esete)
2013. okt. 11. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!