Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hány gyerek...

Szerintetek hány gyerek mellett indokolt, hogy a nő otthon maradjon háztartásbeliként? És a gyerekek hány éves koráig kb?

Figyelt kérdés
2013. okt. 10. 13:29
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
6-ra
2013. okt. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
75%

nem a gyerekek számától/korától függ a dolog

hanem a házaspár döntésétől és pénzügyi helyzetétől

2013. okt. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
74%

A 4 gyerekes vagyok, talán 15-ös. Ha minden válaszolónak lesz pár kicsi gyereke, megértik a napi porszívózást, felmosást.


1. A szőnyegenen minden szösz meglátszik, amit a kicsik megtalálnak és a szájukba vesznek. Ez lehet haj, szösz, jöhet le clérna a ruháról. Nálunk még a nagytesó is rátesz, amikor morzsásan bejön pl. Vagy a kicsik bulátát, kukacot, akármit esznek, a morzsa a ruhájukról a foldre megy, utána össze kell porszívózni.


2. Felmosás: Másznak. A gyerek meg nem áll meg a küszöbnél. Kijön a szobából, az előszobába, konyhába. Átmegy mindenen. A cipőkről (előszobáról bezsélünk), jön le kosz, por, ezt a ruha is felszedi, dee célszerűbb inkább nekem összesöpörni.

2013. okt. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
100%

4 gyermekes: én ezekre írtam az előbb milliószor egyszerűbb megoldásokat pl.


"1. A szőnyegenen minden szösz meglátszik, amit a kicsik megtalálnak és a szájukba vesznek." - Nem szöszgyűjtős szőnyeg kell :)) Sajnos tényleg vannak ilyen szőnyegek, fiatalkoromban énis jól megszívtam velük, vettem egy szép mutatósat, aztán ki is dobtam hamarosan, mert porszvózni rémálom volt, de minden haj-szösz kiállt belőle és begyűjtötte. Megfelelő szőnyeg kell, könnyen takarítható és nem feltétlenül világos színű, úgy kevésbé látszik rajta minden apró hajszál.


"Nálunk még a nagytesó is rátesz, amikor morzsásan bejön pl. Vagy a kicsik bulátát, kukacot, akármit esznek, a morzsa a ruhájukról a foldre megy, utána össze kell porszívózni." - igen, erre írtam a kézi porszívót, fél perc :) nagyon hasznos, 5-10.000 ft-okért kapható, és hidd el, maga a mennyország amikor egy kis morzsa miatt nem kell kitámolyogni a sufniba a böhöm nagy porszívóért és bömböltetni 10 percet :) Ja, és áramot is kevesebbet fogyaszt.


"A cipőkről (előszobáról bezsélünk), jön le kosz, por, ezt a ruha is felszedi, dee célszerűbb inkább nekem összesöpörni."


Szintén kézi porszívó + írtam, hogy ha koszos/poros a cipő, akkor kint hagyjuk, letisztítjuk és tisztán hozzuk be. Ki nem állhatom a sarat az előszobában, úgyhogy mániákusan védekezek ellene :)

2013. okt. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
100%

A kézi porszívózás is porszívózás. A cipőknél pl. nem a sárbaradokra gondoltam, hanem az apró kis porra, ami lejön róla. Akár seprűvel, akár porszívóval, de fel kell szedni. A babakocsi kerekéről nem is beszélek.

Egyébként sokan átesnek a ló túloldalára, hogy ők vannak a lakásért, és nem a lakás értük. Én nem viszem túlzásba. Portörlés hetente-2 hetente, gyorsan, de a pakolás, mosás, Édes Istenem a teregetés és ruhaelrakás regneteg időt elvesz, a mosogatásról nem is beszélek. De ha ovisok lesznek, és dolgozom, annyiból könnyebb lesz, hogy ha este elpakolok, akkor reggel elindulunk, ha hazaérek, nem vár itthon felfordult lakás, szétszórt játékok, teli mosogató. Nem lesz napi 3 öltözet ruha gyerekenként, mert lebüfizték, bepisiltek és átáztak...

2013. okt. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
63%

Anyósom is heti 2-3x porszívózik, mos fel. Ha nála vagyunk, mindig tiszta fekete a gyerekek zoknija utána.

Nekem behozzák a morzsát a szobába. Hiába esznek csak az asztalnál, de felpattannak és a ruhájukon már is szétszórták. Egyszerűbb felporszívózni. A kézi porszívó is porszívó ám, szóval te is használod :) Én próbáltam azt is, de nem jött be annyira, mert hamar lemerült, és alig szívott. 130 nm2-en mondjuk tuti nem porszívóznék naponta, viszont ezer százalék, hogy takarítónőt fogadnék heti 1-2 alkalommal, ha dolgozom :P

2013. okt. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
13%
A nőnek a munkában a helye! A háztartásbeli csak egy jól kitalált szinonima lett a semmittevő sárkányokra, akik úgy érzik, leesik az aranygyűrű az ujjukról, ha reggel 7:40-kor el kell indulni a munkába.
2013. okt. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
100%
Off: aki megengedheti magának annak ajánlom a robotporszívót. Egy áldás, és akár naponta többször is végigküldheted a lakáson, csak egy gombnyomás.
2013. okt. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk pl azert kell naponta porszívózni, mert 3 macska es két kutya van, nekik pedig hullik a szőrük.
2013. okt. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
100%

"A kézi porszívózás is porszívózás. "


Igen, de nem mindegy, hogy 5 percet porszívózunk az előszobában, vagy az egész lakást naponta. Nagy különbség, és itt úgy tüntettétek fel, mintha MINDENT kitakarítanátok naponta, ami valljuk be, nem normális.

2013. okt. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!