Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi tévő legyek? 3 hetes...

Mi tévő legyek? 3 hetes terhes vagyok, a férjem közölte velem hogy el akar válni tőlem, Mondjam meg neki hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Mert régebben ő is akart gyereket.. de azt meg nem akarom hogy a baba miatt maradjon velem.. Egyedül nem tudnám felnevelni a picit, vetesem el? 24 N
2009. nov. 12. 17:47
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem aki egyértelműen arról nyilatkozik, hogy elvetesd vagy ne, az soha nem volt még ilyen döntés helyzetben.

Mindenképpen mondd el neki, hogy terhes vagy, aztán döntsd el, ha vissza akar menni hozzád, hogy túl tudsz-e lépni a megcsaláson. Ahogy korábban írta valaki a saját történetét, elfelejteni az ilyet nem lehet, de mégis valahogy meg lehet bocsájtani, legfeljebb máshogy látod majd ezután a kapcsolatotokat és jobban fogsz figyelni az apró jelekre... lehet, hogy ő is annyira megbánja, hogy eszébe sem fog jutni mégegyszer megtenni ezt, de ha együtt maradtok a kapcsolatotokat kettőtöknek kell majd újra kialakítani az új helyzethez igazodva!

A babával kapcsolatban pedig csak a szívedre hallgass, akárhogy alakul is a férjeddel és ne feledd, hogy az anyagi gondokon valahogy mindig túl lehet lendülni. Gondolj bele abba, ha most együtt is maradtok (mindegy, hogy miért), akkor is elválhattok később, egyedül maradhatsz a gyerekkel akár később is! Van még egy-két hónapod, hogy eldöntsd mit érzel, ne hagyd, hogy "logikus érvekkel" befolyásoljanak, csak magadra hallgass!

2009. nov. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
46%

Én addig várnék az elmondással amíg teljesen biztos nem lesz a terhesség.

El nem vetetném.

Ha el akar menni menjen.

De lehet hogy a hír hallatára majd átgondolja a dolgokat, viszont én nem biztos, sőt biztos hogy nem örülnék neki ha emiatt döntene úgy hogy mégsem válik el.


Pici babával is lehet szerető társat találni, ettől ne félj. Nem maradsz egyedül.

2009. nov. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
35%

19:09 vagyok

"van más nő az életébe"

ezek után nem is biztos hogy hagynám hogy a baba miatt maradjon.

ha már az életében van az a nő akkor a kézfogós sétákon már túlvannak...

2009. nov. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
79%

Csak átfutottam a válaszokat, láttam van pro és kontra, és saját történetek. Én is az enyémet írnám le. A párom akart gyereket, ő kért rá, mire kiderült hogy terhes vagyok már mással kavart. Összevesztünk, elköltözött,mondvacsinált indokkal,közben a telefonjából kiderült hogy megcsal. Ezek után derült ki hogy terhes vagyok, elmondtam neki, örült, hazajött, ideig óráig minden rendben is volt, esküdözött hogy csak mi vagyunk neki, mellettünk marad. Közben persze kavart tovább, néhány hét múlva amikor a hangulat már egyre feszültebb volt, néhány napra hazament gondolkodni, nos azóta több mint másfél év telt el. Nem jött vissza, a nőt előttem mind a mai napig nem vállalja fel. Végig kísérte a terhességemet, ott volt minden vizsgálaton, a szülésnél, imádja a fiát. Támogat anyagilag mivel nekem épp megszűnt a munkahelyem mire terhes lettem, anyukámnál élek, mert egyedül nem tudnám a kicsit felnevelni. De ez egy ördögi kör, imádom a fiamat, de itt maradtam egyedül, pénz nélkül, bezárva, miközben ő éli az életét. De soha nem lettem volna képes elvetetni. Megtehettem volna hogy nem mondom el neki, de úgyis kiderült volna.

Joga van tudni, de légy okos, ha megtartod és megígéri hogy veletek marad, ne engedj könnyen, ne légy hárpia, ha próbálkozik helyre hozni segíts neki, de ne engedd hogy hülyét csináljon belőled, és közben a másikkal is legyen. Azt hogy egyedül fel tudod e nevelni, esetleg segítséggel nevelni azt szintén neked kell eldöntened.

Bárhogy is legyen kívánom hogy sikerüljön. Egy kicsi gyermek nagy felelősség, sok áldozattal jár, de hihetetlen sok csodával kárpótol!

2009. nov. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
38%

Ha a ferjed valni akar, akkor gondolom, hogy nem eltek jol.

En ugy erzem, hogy miutan megtudtad, hogy mas noje van, teherbe ejtetted magadat. Ugye igy volt?

Azt, hogy gyereket vallaltok, gondolom nem beszeltetek meg, te eldontotted, hogy szulsz.

Azert ha ez igy volt, nem far reszedrol a dolog.

O azt mondta, noje van, valni akar. Erre te teherbe esel. Akkor most mit szeretnel? Felelotlen vagy, nagyon!

A semmire hogyan akarsz gyereket szulni? Azt irod, nem tudod egyedul eltartani a gyerekedet. Akkor mi lesz? Hogy gondolod?

2009. nov. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
66%
bennem is felmerült az amit a 20:14-es írt, és biztos engem is jól lepontoztok, na mindegy azért leírom a véleményem. itt mindenki csak a férjet szídja (én is elítélem amiért szeretője van !) de lássuk be egy házasság két emberen múlik, és valószínű nem most romlott el minden hanem már régóta nem stimmel valami. Na de ha nem működött a házasság akkor miért kell bevállalni egy babát? Mindenképp mond meg neki, hiszen az ő gyereke is. Valószínű még ha melletted is marad a baba miatt , a szeretője úgyanúgy meglesz :S azt hogy mit csinálj a babával azt csakis te tudod eldönteni, de ne dönts elhamarkodottan!
2009. nov. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
60%
Az utolsó kettőtől kérdezném, hogy szerintetek hogyan ejti vagy hogy ejteti magát teherbe egy nő? Azt ne mondjátok, hogy a férje nem volt ott, hogy neki nincs felelőssége! Miért a nő a felelőtlen, ha akkor még nem is tudta, hogy a férjének más is van, vagy akár ha tudta is, könyörgöm, nehogymár ne fekhessen le a férjével?!
2009. nov. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
64%
én csak azt mondom, hogy ha egy kapcsolat már eljut addig a pontig hogy nagyon úgy néz ki hogy, válás lesz belőle, akkor még ha le is feküdnék a férjemmel nagyon vigyáznék , hogy ne legyek terhes. És persze ugyanez érvényes a pasira is,mármint neki is lehetett volna ennyi esze. én is egy gerinctelen alaknak tartom!
2009. nov. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
60%
Mindenképp mondd el a férjednek, de mivel válni akar teljesen a te döntésed, hogy mi lesz a gyerekkel. Nem értek egyet a válaszolókkal, amikor azt írják, hogy tartsd meg. Terhességed alatt épp válófélben leszel egy olyan férfitől, akit még szeretsz, boldogtalan leszel és még jó darabig nem fogsz tudni úgy tekinteni a gyerekre, hogy ne ő jusson eszedbe. A terhességnek egy boldog időszaknak kellene lennie, amit közösen élsz meg a szerető pároddal, ez az mai igazán jó a babának! Persze ha nagyon vágysz már rá hosszú ideje és érzed hogy készen állsz, akkor ne vetesd el, de pokolian nehéz lesz.
2009. nov. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
26%
Nana! Azért aztán meg ne szüld, hogy örökbe add. Másnak szülni?! Nane! Szüljön mindenki magának. Vagy szüld meg magadnak és vállad fel egyedül, vagy - bármennyire is fáj - válaszd az abortuszt. A férjedre úgy gondolom nem számithatsz.
2009. nov. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!