Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi tévő legyek? 3 hetes...

Mi tévő legyek? 3 hetes terhes vagyok, a férjem közölte velem hogy el akar válni tőlem, Mondjam meg neki hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Mert régebben ő is akart gyereket.. de azt meg nem akarom hogy a baba miatt maradjon velem.. Egyedül nem tudnám felnevelni a picit, vetesem el? 24 N
2009. nov. 12. 17:47
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:

Ha már nem érdekled őt, akkor kár a gőzért. Persze érdekes, ha otthon gond nélkül 'elengedte' a dolgot pár hete (is??), miközben már rég máshol jár az esze. Ettől függetlenül ezzel csak kitolnád a válás idejét. Egy társulás gerince csak az önkéntesség lehet, ha ez bárkiből elfogy, azt mással nem lehet összetartani, lehet az házassági anyakönyv, vagy gyerek, netán vagyon..

A szülés más kérdés, itt két életről döntesz: a sajátodról és az ismerkedési lehetőségeidről (mert attól még ugyanúgy 'ledöntik' a gyerekes anyákat is nyugodt szívvel egyesek némi etetés után, de komoly szándék nélkül, mint az egyedülállókat, tehát nem nyújt védelmet azzal, hogy csak tisztes szándékkal közelednének), illetve a gyerekéről, akinek - hála az államnak - igen magas költsége lesz (aki nem ért egyet, számoljon utána csak az áfáknak: ruhák, tankönyvek, étel, stb), amit ugye nem sajnál az ember, de nem garantált manapság, hogy 15-20 évre garantálni tudja.

2009. nov. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
100%

Tudod itt az a gaz,h mar van mas valakiije! Nem akar veled tovabb elni es massal akarja megosztani az eletet, szoval ennek tudataban donts. Szoval,ha veled marad,akkor a baba miatt fogja tenni es nem miattad es akkor is eleg nagy eselyed van arra,h elobb-utobb elhagy!

Nem lenne jobb egy olyan embernek szulni,aki megorul erted?

2009. nov. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
32%

Úgy tesznek sokan, hogy simán választható, akarsz-e gyereket, kedves kérdező, vagy nem. Ez tényleg választható lenne, ha előtte állnál.

De most már az ő léte kész tény. A pocakodban nő, megállíthatatlanul fejlődik, már most ember, ha meg nem öleted, megszületik, húsz-harminc év múlva megházasodik.

Érdekes, más esetben fel nem merül, hogy akarod-e a másik ember életét, mert ha nem, büntetlenül megöletheted. A gyerek akkor is egy csomó költség, ha már egyéves, még az lesz 20 évig, és ha akkor kerül az ember kilátástalan anyagi helyzetbe, fel sem merül senkiben, hogy akkor most elmegyek és megöletem. Miért merülhet fel ez 1,5 évvel korábban???

Nyilván mert ezt a törvény megengedi és egyesek, akik soha bele nem gondoltak ennek a kőkemény valóságába, lelkiismeretfurdalás nélkül tanácsolják neked, hogy öld csak meg nyugodtan, félelemből meg magadra gondolva.

Szurkolok neked, hogy legyen erőd a helyes döntést meghozni.

Én vagyok, aki a videót csatolta.

2009. nov. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
83%

kedves videócsatoló!

Kérlek, keresd meg a neten, hogy 3-5 hetes terhességnél mi is van az anya hasában?! Hangsúlyozom MI??? Ugyanis akkor még embriónak sem nevezhető... nincs szívhang!!! Ilyen értelemben igenis, hogy egy felnőtt nő élete többet kell, hogy érjen, mint egy ki nem fejlődött még zigóta állapotban lévő sejtcsoport! Igen, ebből a sejtcsoportból, amennyiben úgy döntünk, hamarosan egy gyermek fejlődik, egy élet. De amíg nem, addig dönthet és nem csak a törvény miatt van joga hozzá, hanem azért is, mert felelősen átgondolja, hogy fel tudja-e nevelni vagy sem!


20 hetes kismama

2009. nov. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
22%
17 hete benned is csak ez volt. Szerinted a te gyermeked élete is csak egy sejtcsomó, amit rajtad állt volna eltávolíttatni, ha akarod. Majd mondd meg a gyerekednek, ha nagy lesz, hogy csak azért él, mert te úgy döntöttél, hogy ezt megengeded neki és nem öletted meg pár hetesen, anyagi megfontolásokból.
2009. nov. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
24%

ÚR ISTEN!!! HOGY ÍRHAT ILYET EGY KISMAMA???????????????????????????????????????????????????????????????????????

fel vagyok háborodva!! mi az, hogy amíg sejtcsomó választhat??

NNNEEEEMMMMM!!!!!!!!!!!

tudom, hogy ez most nem a kérdésre válasz, de egy leendő anyukának akkor kell ezen elgondolkodnia, hogy akarja-e vagy sem, mielőtt az "apuciból bele kerül"!!

ha nem akarja, akkor VÉDEKEZZEN, VAGY NE SEXELJEN!

most nagyon nehéz kultúráltan írnom, mert nagyon fel vagyok háborodva, de szerintem nem egyedül vagyok vele így...


Kedves Kérdező!

amint olvashatod én nagyon abortusz ellenes vagyok, úgyhogy ebben én nem adok neked tanácsot.

viszont az apukának tudnia kell arról, hogy mit művelt!

az, hogy egy másik nő van az életében, nem tudhatjuk hogy miért, mert nem látok tőled kommentet.

egy kicsit többet is írhatnál!

amúgy sok szerencsét

2009. nov. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
80%
A 11:47-essel maximálisan egyetértek. Kedves abortuszellenes hölgyek, nézzetek már körül, hogy milyen körülmények között élnek gyerekek! Olyan könnyen jelentitek ki, hogy meg kell tartani mindenképpen a gyermeket, amit meg is értek, mert nem nektek kell felnevelni. Nem ti lesztek ott, amikor az anyuka majd nem tud enni adni a gyereknek, nem tud ruhát, cipőt venni és nem tudja taníttatni. Persze akkor majd a hős anyuka szétteszi a kezét és mondhatja a gyerkőcnek, hogy "Nem baj kisfiam, hogy nincs apád, hogy nélkülözésből áll az életed és esélyed sem lesz arra, hogy valaha ez megváltozzon mert nem tudlak taníttatni. Tudom, hogy kiközösítenek az iskolában, hogy nincsenek barátaid, hogy engem sem látsz soha mert éjjel-nappal dolgozom de legyél hálás, mert megszültelek!" Persze tudom, hogy most majd jönnek a bárányos-legelős sztorik meg, hogy gyilkosság stb. Nem igazán tudom, hogy mi a rosszabb. Hagyni, hogy a gyermekem szenvedjen egész életében vagy véget vetni az életének mielőtt elkezdődne. Ebben a kérdésben csak az anyának van joga dönteni. Nektek pedig kedves válaszolók, semmi jogotok nincsen ítélkezni akkor sem, ha elveteti a babát! Ez mindenkinek a saját döntése, a saját lelkiismeretével kell mindannyiónkn
2009. nov. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat az utolsóval egyet értek. Az én fizetésemből nem tudnám felnevelni.. ezért az abortusznál döntöttem.. és a férjemmel pedig válok.
2009. nov. 13. 17:53
 39/46 anonim ***** válasza:

Szia!

11:47-es vagyok. Nagyon sajnálom, hogy így alakult és hogy ezt a döntést kellett meghoznod. Sok erőt és kitartást kívánok neked!

Fiatal vagy, hidd el még alakulhat szépen az életed! Remélem, hogy legközelebb jobb embert sikerül választani!

Mégegyszer kitartást!

2009. nov. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
38%
Igen, jol dontottel, csak nehogy megvaltoztasd a velemenyedet!
2009. nov. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!