Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj, ha tiszta tányérból...

Baj, ha tiszta tányérból akarok enni? Vagy túl igényes vagyok?

Figyelt kérdés
Feleségemmel mániája, hogy jó még az a tányér, csak kenyeret ettünk róla. Csak este étkezünk otthon, általában hideget, és tényleg előfordul, hogy morzsa van rajta, de az esetek többségében felvágottról maradt zsiradék, egy kis ketchup, vagy bundikenyértől kicsit olajos, stb. Én nagyon nem szeretem ezt és szinte minden este ezen vitatkozunk, miért kell már megint újjat elővenni? Én látom rosszúl, tényleg akkora probléma, hogy tiszta tányérról szeretek enni?
2013. nov. 28. 12:58
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
96%
Te mosogatsz?
2013. nov. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
79%

2 tányért lusták vagytok elmosni és még másnap este is ott van? A probléma itt kezdődik, nem ott, hogy azt akarja, hogy másnap is arról egyél. Evés után szépen elmosogatsz és akkor másnap nem ajánlgatja majd a koszos tányért, mert nincs.....


De kérdésre visszatérve nem normális egynapos koszos tányérból enni.

2013. nov. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:
Nem a mosogatással van baj, mert azt megcsinálom, meg van mosogatógép is, hanem inkább a spórolással.
2013. nov. 28. 13:26
 14/43 anonim ***** válasza:
94%

Én sem szeretek olyan tányérból enni, amiből már ettünk. Jó, ha tényleg csak kenyér volt rajta, semmi más és csak néhány morzsa pottyant rá, akkor még elfogadható, hogy csak eltöröljük és utána eszünk róla. De azért egy zsíros, vagy kajás tányért mindenképp elmosok, mielőtt megint ennénk belőle.

De ezen nem kell vitatkozni. Ha a feleségednek jó így, akkor egyen maradékos tányérból, te meg szépen fogod a te tányérodat, odamész a mosogatóhoz, elmosod gyorsan, eltörlöd és máris kész a tiszta tányér neked, voilá! :)

2013. nov. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
88%
Nem normális amit csinál, főleg az, hogy azt a napi 5-10ft-ot sajnálja a vízre amibe ez a fene nagy mosogatás kerül.
2013. nov. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
15%
Akinek mosogatógépe van az mindent csinál, csak nem spórol.
2013. nov. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
35%
Én a hozzászólókat sem értem, hogy hogyan mondhatják azt, hogy az ő dolga hogy többnapos koszos tányérból eszik, meg hogy ha neki jó, egyen abból, stb stb... Miért nagy elvárás manapság egy nőnél hogy elmosogasson??? Én igazat adok a kérdezőnek, mert ez alap dolog kell hogy legyen, hogy tiszta tányérból eszik. Egy családban pedig végképp nem szabad hogy ilyen rendszer legyen. Mi van akkor pl ha van gyerek is? Majd a gyereknek is azt fogja mondani az anyuka, hogy egyél kicsim az esti tányérból, mert az még jó?! Fertőzések tömkelege zúdulhat úgy a nyakára, na meg a gyermek is átveszi ezt az idétlen példát. Szerintem ezt nem szabad hagyni, mert nem normális hozzáállás ez amit a feleséged tanúsít.
2013. nov. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem is gusztustalan nem tiszta tányérból enni. Én a másodikat is utálnám a levesesből enni (bocsánat, ezzel nem akarok senkit bántani).
2013. nov. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%

" Miért nagy elvárás manapság egy nőnél hogy elmosogasson???"

Egyáltalán nem nagy elvárás, de ha ő egyszer nem akarja a sajátját elmosni, mert neki az jó, lelke rajta, egyen a másnapos kajásból.


A másik: a kérdésből úgy tűnik nekem (ha nem jól értelmeztem, elnézést), hogy este esznek otthon, tehát valószínűleg mindketten dolgoznak. Így meg szerintem az sem olyan borzasztó nagy dolog, hogy esetleg a férj elmossa a saját tányérját, mielőtt esznek. Ez kevesebb, mint egy percbe telik.

Én sem ennék másnapos kajás, zsíros tányérból, de ha a feleségnek így jó, nehogy már a férj ezen idegesítse magán minden nap.

2013. nov. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
86%
Ismét a 17-es vagyok. Ha így áll a helyzet a mosogatással, és azt mondja a kérdező, hogy spórolás miatt van így, akkor mi van a mosással pl? Ott is fel kell venni a többnapos ruhát, csak azért hogy spóroljon a vízzel? A férj meg ha akar tiszta ruhát magának akkor mosson? Már bocsánat, de felém nem ez a szokás. Én elmosogatok mindkettőnk helyett, ha a párom mosogat, akkor ő is helyettem. Ugyanez van minden házimunkával. Igényesség kérdése a dolog. Én igénylem hogy naponta tiszta edényben főzhessek, és tiszta tányérból ehessek... Ezért is értem meg a kérdezőt...
2013. nov. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!