Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj, ha tiszta tányérból...

Baj, ha tiszta tányérból akarok enni? Vagy túl igényes vagyok?

Figyelt kérdés
Feleségemmel mániája, hogy jó még az a tányér, csak kenyeret ettünk róla. Csak este étkezünk otthon, általában hideget, és tényleg előfordul, hogy morzsa van rajta, de az esetek többségében felvágottról maradt zsiradék, egy kis ketchup, vagy bundikenyértől kicsit olajos, stb. Én nagyon nem szeretem ezt és szinte minden este ezen vitatkozunk, miért kell már megint újjat elővenni? Én látom rosszúl, tényleg akkora probléma, hogy tiszta tányérról szeretek enni?
2013. nov. 28. 12:58
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
59%

20. Igen, ez a kérdés felvetődik. Szerintem is igénytelenségre vallanak ezek a dolgok. Maga a mosatlan tányér is, hát még a többi, ha valóban így van.

Én akkor is azt mondom, hogy ha az asszonyka semmiképp nem meggyőzhető, akkor egyszerűen rendezze mindenki a saját cuccát (persze ha mindketten ugyanúgy dolgoznak). Mindenki mosson, mosogasson magára. Én még a saját kajámat is magam készíteném el.

Egyébként tényleg nem mindegy, hogy csak egy-két mosatlan tányérról van szó, ami mondjuk önmagában sem az igényesség jele, vagy alapból, mindenben ennyire trehány az asszonyka.

2013. nov. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
75%

"Miért nagy elvárás manapság egy nőnél hogy elmosogasson???" miért csak a nőtől lenne elvárás?? egy férfi nem mosogathat?

a nők is ugyan úgy dolgoznak, mint a férfiak, mégis csak a nőktől várják el, hogy megcsinálják ezt is...

(ezt az idézett válaszolónak írtam)


kérdező. nem kell ezen vitázni. ha ettél, felkelsz, elmosod, eltörölöd, és beteszed a szekrénybe. El lehet mosni kézzel is, az egy tányérhoz nem kell beindítani a mosogatógépet. És máris van tiszta tányérod másnapra.

2013. nov. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
83%
Mosogass el. Miért olyan nehéz az?
2013. nov. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
55%
Az idézett vagyok! azért fogalmaztam így, mert a kérdező párjára reagáltam. Ha elolvastad volna pl a 20-as hozzászólásom, látnád, hogy nálam ez vica-versa alapon működik! Lehet előbb olvasni kell, és nem támadni. Az idézett rész pedig mint írtam, személyesen a kérdezőnek szánt reakció, hiszen írta, hogy gondja van a felesége hozzáállásával, utána pedig írta hogy Ő is mosogat... akkor miben is látod a hibát??? Olvasni kell csak, mindent szépen sorban. :) ;)
2013. nov. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
81%
Ja, most olvastam a kommentedet, kérdező. Akkor előbbi visszaszívva. Mondd neki, hogy ne az igénytelenséggel spóroljon, mert ennyi erőből akár kukázhatna is.
2013. nov. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
23%

igazad van


annak ellenére mondom, hogy velem is előfordul néha ha este csak egy szendót ettem meg a tányérról, reggel eszek ugyanaz a tányér felett.

De erre senkit nem erőltetnék, és tényleg csak akkor történik meg, ha csak morzsás, és valamiiért nem mostam el este.


viszont azt sem érte, hogy miért fáj neked elmosni a tányért?

Mert ha engem zavar, akkor elmosom..ennyi...

2013. nov. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
21%

Nálunk is pont így van. Én vagyok a férfi, de engem nem zavar ha többször eszem ugyanabból a tányérból, ha nem lett nagyon összekenve. Hideg ételt, pizzát, napokig el tudok enni ugyanabból a tányérból.

A párom viszont ezt nem szereti. Szóval ha nincs tiszta tányér, elmosogat magának. Ennyi. Ha valamire szüksége van az egyiknek, akkor megcsinálja.

2013. nov. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
81%
Ja és éppen ezért, mivel mi is csak ritkán eszünk itthon, pontosan tudom, hogy amikor 2-3 hetente elmosogatunk, akkor csak egy tányér, kés, villa, és pohár volt az enyém, az összes többi a páromé!
2013. nov. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
81%

28. Na igen, és itt a hatalmas különbség. A feleséged fogja, és elmosogatja, ami kell neki.


A kérdező, aki férfiember, na ő meg kérdésre bocsájtja itt a gyakorin, hogy meggyőződjön az igazáról, fölényéről, esetleg erre hivatkozva még jól le is igénytelenezze a feleségét...


Komolyan, nem is értem az ilyet. Fogod, és elmosod. Ha csak este esztek otthon, két tányérért nyilván nem fogja senki beindítani a mosogatógépet. Két másodperc alatt el tudod mosni magadnak, nem értem mit lehet ezen vitatkozni.

2013. nov. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:
Mint mondottam, el tudom mosni azokat a nyomorult tányérokat, évekig én mosogattam esténlént, amíg csak egy gyerek volt, igazán nehezemre sem esik. Nem önigazolást akarok, mert tudom, hogy nekem van igazam, csak már roh..tul elegem van, hogy minden este veszekszik ezért velem, ha meg mosogatni akarom, akkor még jobban kiakad, hogy pocsékolok! Igazán magam sem tudom, mit várok ettől a kérdéstől, de néha elbizonytalanodok, hogy lehet velem van a baj...
2013. nov. 28. 15:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!