Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudja elviselni egy...

Miért nem tudja elviselni egy férfi, ha a nője beteg?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, h nem halálos betegségről van szó (nem rák), csak egy szimpla influenzáról, vagy egy 3 napos hasmenésről.

Amikor beteg leszek,abban a pillanatban a vőlegényem durva és agresszív lesz velem. Ma van 7. napja, hogy köhögök és azt kérdezte rámförmedve, szinte undorodó arccal: "Mi van, még mindig beteg vagy?"

És ezt minden alkalommal eljátssza, megjegyzem nem vagyok beteges alkat, 1 évben 2 influenzám van max.

De barátnőim is uezt mesélik, hogy ha betegek, akkor a férfi inkább lelép, de nem bírják elviselni a látványt. (ott sem halálos kórról van szó).



2013. dec. 6. 13:56
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 Imola Ágnes ***** válasza:
57%
Valószínüleg nem ez a problémája, de elmesélem az én helyzetemet: Édesanyám rengeteget betegeskedett régebben, és soha nem volt hajlandó orvoshoz menni, de nagyon sokat szenvedett. Mindennel próbálkoztam már tizen évesen, hogy elköltözök, vagy hogy én sem megyek soha orvoshoz, ha ő nem, könyörögtem, alkudoztam, de ő nem ment..csak szenvedett, amin nem tudtam segíteni. Hála Istennek, mostanában jól van. A tehetetlenségem viszont odáig fajult, hogy dühös lettem ha beteg lett, mert úgy éreztem az ő hibája, mert nem volt hajlandó orvoshoz menni, dühös voltam mert én sem segíthettem rajta, és ő sem tette ezt meg magáért. A párom múltkor beteg lett, vettem neki gyógyszert, ápoltam, vettem és főztem neki, amit kívánt..de egy adott ponton iszonyatos dühöt éreztem irányába...mire rájöttem, hogy miért is van. Azóta tudoatosan odafigyelek erre, hisz az én előéletemhez neki nincs köze. Gondolom a pároddal nem ez a helyzet, de jó lenne megbeszélni vele, hogy mi a baja. 25/N
2013. dec. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
85%
A férjem pont az ellenkezője...ha tudja, hogy beteg vagyok, akkor ő fürdeti a kicsit, ha kell mosogat, ha ráér, és még főz is (amit tud). Elmegy a boltba, teát főz, elkísér a dokihoz, ha dolgozik, akkor gyakran felhív, esténként betakargat, ölelget, gőzfürdőt csinál, szóval nagyon kedves, de én is így teszek, ha ő beteg, szerintem ez alap dolog. Ha látja, hogy valami nem stimmel velem, akkor mindig azt mondogatja, h "te csak PIHIKÉLJÉL SZERELMEM :) ez a szavajárása. Itt nálatok leginkább a bunkó párod a probléma.
2013. dec. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
90%
Én ilyennel biztos nem lennék, pont olyankor esik jól a törődés, és én is megteszem neki ha beteg...ő is nekem...
2013. dec. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
31%
Én is ilyen vagyok, csak nőben. Nem tehetek róla, undorodom a beteg emberektől. Egy ágyban sem vagyok hajlandó aludni vele, amikor egész éjjel köhög, folyik a taknya, izzadt, horkol, lázas, árasztja a hőt. Ettől még 10 éve szerelmesek vagyunk egymásba. :)
2013. dec. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
93%
egyébként i sokkal hamarabb fertőző vagy (ha olyan a betegség) mint ahogy kijönnek a tünetek...szóval akkor már mindegy.
2013. dec. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
93%
Egyrészt, a címben általánosítasz "egy férfi", ilyet nem illik. Addig, amíg nem ismered az összeset, nem javasolt véleményt alkotni róluk, mert az, hogy a Te barátod olyan amilyen, nem jelenti azt, hogy a normális emberek is olyanok lennének. Egyébként a hozzászólóknak igaza van, mondom ezt úgy, hogy férfi vagyok. Az én barátnőm fél évig volt (igen súlyos) beteg, és nem azon nyervogtam, hogy jaj, de nem tudok mit kezdeni ezzel, meg jaj de kár, hogy nincs szex, jaj, meg kéne picikét csalni, hanem ott voltam mellette, hurcolásztam orvoshoz, stb. Ilyen helyzetben, akár pszichológiai, akár fizikai gondok vannak, pont hogy nem morogni kell, hanem lelkileg is segíteni a felépülést. Ilyenkor kell még jobban(!) odafigyelni, és még kedvesebbnek, még türelmesebbnek lenni. Amit én javaslok: ha meggyógyultál, próbálj meg határozottan rácsapni az asztalra, és megkérdezni, hogy akkor ez most miért is van nála? Ha nincs elfogadható magyarázat, és nem tud ezen a téren változni, kérdés nélkül kihajítod abban az esetben, ha ez neked rosszul esik, amit fent felvázoltál (mert vannak olyan lányok, akik azt szeretik, ha le vannak sz*rva). Minél előbb teszed meg, annál könnyebb lesz utána. :)
2013. dec. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
90%

Még egy gondolat az előzőhöz: nem az undorodásról beszélünk. Én se szeretem a vér látványát, nem szeretem nézni, ahogy valaki taknyozódik, nem szeretem szagolni, ha valaki jó epésed odafröccsent valahová, és nem szeretem feltakarítani utána! És a legkevésbé sem szeretném tőle elkapni!


De!


Más a szeretet és más a kötelesség. Bár ezt a látszatturbékolók nem értik. :)

2013. dec. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
0%
"megjegyzem nem vagyok beteges alkat, 1 évben 2 influenzám van max" akkor ki számít betegesnek aki évente 10 influenzás
2013. dec. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
84%

Szerencsére nálunk nem így van. Amikor összeköltöztünk a legelső alkalommal nem foglalkozott velem mikor beteg voltam, lázas stb... Anyukám jött át rámnézni és nagyon rosszul esett hogy a férjem nem foglalkozott vele, hanem tv-t nézett. Nem kellett volna körbeugrálni csak jól esett volna ha kicsit velem van stb.. Akkor elmondtam neki hogy ez szarul esett, én nem így viselkedek vele , és megértette. Elmondta hogy nem tudta hogy kezelje a helyzetet mert ilyen még nem volt. A következőnél le a kalappal, akkor már tudta mit kell csinálni, ott volt mikor hűtőfürdőt kellett vennem, cserélte a borogatásokat. Nagyon rendes volt.

Szerintem te is próbáld megbeszélni a pároddal hogy ilyen esetben te mit várnál, mi esik rosszul.

Egyébként a bu.nkó viselkedést nem tudom mire vélni. Ezt is tisztázni kellene.

2013. dec. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
89%

Mert nem szeret igazán.


A férjem az ellentéte,ha csak kimerült vagyok,akkor is szinte rámparancsol,hogy pihenjek,ő megcsinál mindent (alapesetben megosztjuk a munkát),de ha beteg vagyok,akkor még főzni is megfőz (pedig azt nem szeret).Pátyolgat,bármit kérhetnék (de nem használom ki). Ilyen egy normális kapcsolat.


Viszont volt egy eem elég sok évig,ő olyan volt mint a párod. Volt,hogy nagyon beteg voltam,de még nem kórházba való,kaptam gyógyszert,de napokig rosszul voltam,boltig nem birtam lemászni.Erre a "kedves" ex otthagyott,átcuccolt addig a szüleihez,hogy nem zavar,pihenjek.És felém se nézett egy hétig,hogy kell-e valami,élek-e még.(aztán csodálkozott amikor megmondtam,nem kell visszaköltözni,nekem nem kell olyan pasi,aki felől fel is fordulhatok)

2013. dec. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!