Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudja elviselni egy...

Miért nem tudja elviselni egy férfi, ha a nője beteg?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, h nem halálos betegségről van szó (nem rák), csak egy szimpla influenzáról, vagy egy 3 napos hasmenésről.

Amikor beteg leszek,abban a pillanatban a vőlegényem durva és agresszív lesz velem. Ma van 7. napja, hogy köhögök és azt kérdezte rámförmedve, szinte undorodó arccal: "Mi van, még mindig beteg vagy?"

És ezt minden alkalommal eljátssza, megjegyzem nem vagyok beteges alkat, 1 évben 2 influenzám van max.

De barátnőim is uezt mesélik, hogy ha betegek, akkor a férfi inkább lelép, de nem bírják elviselni a látványt. (ott sem halálos kórról van szó).



2013. dec. 6. 13:56
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
81%
Én sem bírok sok mindent,pl más hányásának a látványát,mert akkor én is kezdek öklendezni, de ha a férjem beteg és hány, akkor nem teszem meg hogy másik szobába költözöm, és közben mégis szerelmesek vagyunk egymásba , hanem kellett valami megoldást találnom. Utálnám magam ha ott hagynám egyedül amikor beteg. Pl a hányós dolgot úgy oldjuk meg hogy fekete zacskóba, és azt csak fogom és kidobom, nem látok semmit.
2013. dec. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
87%

Nem akarlak megbántani, de biztos, hogy nem szeret. Hogy mondhat ilyet? Nekem reflux betegségem van, és néha néha kiújuló fekéllyel. Ilyenkor el tudjátok képzelni, hogy milyen lehet a lehelletem. Én szégyellem magam, hogy büdös vagyok és undorító, de a párom soha nem tette szóvá, pedig biztos így van. Ha én beteg vagyok megérti, és mindenben segít nekem. Hozzá kell tennem, hogy az előzőek, mint otthagytak egy kisebb megbetegedés miatt. Mert azok érzelmi fogyatékosok voltak.

Nem tudom, hogy együtt éltek-e, de megjátszhatnád azt a trükköt, hogy eltűnsz és a telefont kikapcsolod 3 napra. Persze ha van hova menned, és akkor lássuk, hogy mi történik.

2013. dec. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
67%

én férjem is borzasztóan viselkedik mikor beteg vagyok :(

előző télen influenzás voltam és a 3.nap azzal jött oda hozzám, hogy mikor szedem már össze magam és főzök nekik végre, mert már 3 napja maradékot kell enniük. na utána nem is főztem neki hetekig, nagyon mérges voltam rá...

nemrég volt tüdőgyulladásom, az elején még csinálta, beszólogatott, pl. mikor köhögtem, hogy szedjem már össze magam vagy kezdjek magammal valamit mert ő már unja?!?

aztán kidőltem, nagyon beteg voltam, na akkor már főzött-mosott, takarított, gyereket hozta, vitte, de csak mikor már be volt sz. va mert látta, hogy nagy a baj...


vannak ilyen férfiak sajnos, de azért nem általánosítanék

2013. dec. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
23%
Mi lesz veletek, ha gyereketek lesz? Mert a férjetek nem fog pattogni helyettetek. :)
2013. dec. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
25%

1: ha 1 évben 1-2 alkalommal influenzás vagy, akkor beteges alkat vagy. Én 25 év alatt egyszer sem voltam influenzás. Megfázni se szoktam, csak úgy 2-3 évente, illetve nem is emlékszem rá, milyen lázasnak lenni, mert kb. általános iskolában voltam utoljára.


2: én nőként olyan vagyok, mint a párod. Rosszul vagyok a beteg emberektől, amíg tömegközlekedéssel kellett járnom, mindig sálat húztam a szám/orrom elé, nehogy valaki rámragassza a göthösséget. Illetve a páromat se tudom elviselni, ha köhög egész éjszaka, meg látványosan szenved. Ha megkér, főzök neki teát, de ne várja, hogy kortyonként megitassam, illetve magamtól nem is főznék. Én sem alszom olyankor egy szobában vele, ha beteg. És fordítva is igaz, hogy ha én vagyok beteg (mint már írtam, 2-3 évente egyszer), akkor nem tudok elviselni magam mellett senkit. Utálom, ha próbálnak ápolgatni, betakargatni, teátfőzni, gügyögni. Képes vagyok egyedül teátfőzni, ételt csinálni, fürödni, elmenni a gyógyszertárba, stb. Nem kell hozzá segítség. Arra meg pláne semmi szükség, hogy a folyamatos együttlét miatt elkapja a betegséget. Nekem épp elég, hogyha reggel meg este köszönünk egymásnak, ha betegek vagyunk, ennél több kontaktra nincs szükségem olyankor. Mégis van kapcsolatom, elég régóta, szerencsére nem vagyunk gyakran betegek, de a párom teljesen elfogadta ezt, hogy én nem fogom kinyalni a fenekét csak azért, mert beteg (amúgy máskor sem teszem meg). Így tökéletesen együtt tudunk működni már évek óta, egészségben, betegségben.

2013. dec. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
56%
Nő vagyok és pontosan így vagyok vele amikor a férjem beteg.... IMÁDOM őt! Ápolgatom is...de valahogy távolságtartó vagyok vele olyankor.....egyrészt mert nem akarom elkapni...másrészt meg nem tudom megmagyarázni a dolgot, de így van.
2013. dec. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim válasza:
95%

Szia

Nem olvastam vegig a valaszokat csak a kerdesedet.

De oszinte ember vagyok igy oszinten valaszolok. A te baratod undorito ne haragudj meg. ha o beteg elvarja hogy ellasd esetleg te meg levagy sz*rva???

Az en parom ha beteg vagyok teat hoz,betakar,sot mondja hogy felne merjek kelni,ha felkelek akkor bebugyolal ram ad 2 felsot hogy izzadjam ki. Szoval az en parom torodik velem. Ha o beteg lesz nem formed ram, ha ot beteg en nem akkor mondja hogy ne csokolgassam mert elkapom. szoval az en parom rendes :)

2013. dec. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
100%

Hú, ez nagyon goromba! Mi lesz, ha gyerekek lesznek, és ősztől tavaszig felváltva köhögik tele a házat?!

Én szerencsére sose tapasztaltam ilyet. A férjem, ha beteg vagyok igyekszik levenni rólam a terhet, elterelni a gyerekeket, és egy kis nyugit biztosítani. Sőt, mikor hetekig tartó köhögésem volt, és mondtam, hogy lemegyek a nappaliba aludni, rögtön mondta, hogy eszembe se jusson. Nem zavarta, hogy egész éjszaka köhögök, csak sajnált

2013. dec. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
53%
Detto ugyanilyen a férjem... Az ő magyarázata az, hogy idegesítí a gyengeség. Állítása szerint úgy viselkedem amikor beteg vagyok mint aki megakar halni. Ami egyébként nem igaz mert az összes betegséget talpon hordom ki mert van egy gyerekünk és ő felőle egésznap nem enne a gyerek és a szaros pelenkába fetrengene. Mondván: "ez női munka". Csodálatos egy ember, nem igaz? :)
2013. dec. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
69%
Ez elég gáz. Te mit csinálsz, ha ő beteg? Talán el kéne játszanod vele ugyanezt. Mi lesz veletek, ha majd a gyereketeket hordod, és ne adj Isten feküdnöd kell? Vagy ha megszülsz, és akkor fekszel az első pár napban, mert itt fáj meg amott? Én lelécelnék egy ilyen embertől, ha a megbeszélés nem használ. Amúgy meg az évi max. 2 influenza mi, ha nem betegesség? 20 éve voltam utoljára influenzás. :O
2013. dec. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!