Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A feleségem belebetegedett...

A feleségem belebetegedett abba, hogy elhagytam. Tehetek valamit érte? Kell egyáltalán tennem valamit?

Figyelt kérdés
Két hónapja derült ki, hogy megcsalt még a kapcsolatunk elején. Ennek már 6 éve, de a hűtlenség az hűtlenség. Akkor én elköltöztem. Most hallom, hogy kórházba került. Sokaktól hallottam, hogy nem eszik és gyógyszereket szed, mióta otthagytam, de azt gondotam, hogy csak hisztizik. Most viszont úgy tűnik, hogy komoly a dolog. Nem akarok visszamenni hozzá, de felelősnek érzem magam, azért, ami történt.
2014. márc. 4. 07:53
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
75%
Mar a kapcsolatotok elejen meg kerted a kezet?
2014. márc. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
8 hónap után.
2014. márc. 4. 08:57
 13/39 anonim ***** válasza:
64%

Ez már nem a te dolgod..

Viszont pont tegnap olvastam itt a gyakorin egy tavalyi esetet, hogy otta volt feleség öngyilkos lett:(



Viszont szeribtem egy kapcsolat elejéntörtént megcsalást meg lehet bocsájtani, hiszen akkor még lehet nem is szeretett (én fél év után lettem szerelmes, ( persze hónapok után biztos nem csaltam volna eg a partneremet, de az első pár hétben azt sem tudtam mit akarok...)


Amúgy nálam egymegcsalás alapvetően nem megbocsájtható, de ha most derülne ki, hogy a férjem az első hónapban még tett olyat, amit ma már nem bocsajtanék meg, de azőta sem, akkor azt másképp értékelném, hoszen akkor még nem kötődött hozzám, akkor még csak úgymond ismerkedtünk egymással. Ha akkor derül ki, akkor le is út fel is út, hiszen nem hagytam volna elmélyülni a kapcsolatot, de most 6 év után (mi is ennyi ideje vagyunk együtt) az már csak rosszul esne...

De a pl 6 hónap után, vagy 1 év után történt volna, akkor én is szakítottam volna...


Nem a te hibád, hogy a feleséged labilis szemelyiség. Nem a te felelősséged.

Az embenek fel kell tudnia dolgozni egy veszteséget és egy csalódást. Nki alapból vannak problémái, amit a szakításotokokozta trauma előhozott.

Bízz benne, hogy. Acsaládja, és barátai felismerték a bajt, hiszen bekerült kőrházba, ki fogják kezelni.

2014. márc. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
58%

hát ne is haragudj, de ha szeretted volna, akkor egy 6 évvel ezelőtt történt esetre nem így reagálsz, hogy akkor szevasz, mert azért a 6 év az 6 év. Szerintem te csak örültél, hogy van egy ok, és leléphettél.


Én egy 6 évvel ezelőtti botlásért tuti nem hagynám el a páromat, ha az az utáni időben minden OK lett volna...

2014. márc. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:
Ne hülyéskedj utolsó. Meg kellett volna simogatnom a buksiját érte? Jobb lenne vele maradni és egy életen át felhánytorgatni a múltat? Neki is rossz lenne, nekem is. Lehet azzal jönni, hogy nem szerettem. Szerintem ezzel bizonyítottam, hogy szerettem, hogy nem kínzom és hogy most is aggódom érte.
2014. márc. 4. 09:51
 16/39 anonim ***** válasza:
69%

"6 évvel ezelőtti botlásért tuti nem hagynám el a páromat"

Megbotlott és belesett a vőlegénye haverjának a...? :)


Én személy szerint 8 hónap után nem tartanék eljegyzést, de azért az már nem annyira a kapcsolat eleje. Én először azt hittem, hogy akkor történt, mikor még csak kerülgették egymást, 1-2 randi volt, mert akkor még ESETLEG elmenne. De basszus, 8 hónapja egy pár, eljegyzés is volt és a csaj "véletlenül" lefekszik valakivel? Ez nekem nem férne bele.


A másik meg az, hogy egy felnőtt ember vállalja a tettei következményeit. Akkor is ugyan ekkora hisztériát levágott volna, ha a kérdező is véletlenül megbotlana? Felnőttek. Próbálják meg megbeszélni, ha nem megy, akkor meg törődjön bele és tanuljon a hibájából.

2014. márc. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
28%

ne haragudj, de az ember egy jól működő házasságot nem dob oda ezét. Ha neked eszedben sem volt, hogy megbocsáss, akkor ez a megcsalás nem az egyetlen rossz volt ebben a kapcsolatban.

Hibázott a feleséged, de sajnálom őt.

A legjobb, amit tehetsz, ha békén hagyod, jobb, ha megszabadul tőled, mert nekem is az az érzésem, amit írt már valaki, hogy nem szereted.

2014. márc. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
90%
Ez jó próbatétel volt számodra is kérdező, hiszen legalább egyből kiszerettél belőle.Ami azt jelenti, hogy eddig sem ő volt az igazi számodra!
2014. márc. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
74%

Ha így érezted helyesnek, akkor jól döntöttél. Van, aki nem tud megbocsátani.

Az asszonykát meg ápolgassa a pali, aki megmártogatta benne a lompost.

2014. márc. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
73%
Mindent végigolvasva szerintem neked csak egy ürügy kellett és ez jó ok volt túlságosan is. Csúnya dolgot tett, nagyon. De egyszer tette meg, arról nem beszélve, hogy valahol neked is hibásnak kellett ebben lenned. 6 év házasságot biztos, hogy nem dobnék oda egy 5 évvel ezelőtti éjszakáért, amikor még a feleséged sem volt csak a barátnőd. A múltat nem lehet megváltoztatni. Ha nem lett volna biztos abban, hogy téged szeret akkor nem ment volna hozzád és élt volna le melletted/veled 6 évet jóban rosszban.Mindent átbeszélve, meg lehet bocsátani ezt is, főképp ha tesz érte az illető. Már pedig a házasságotok alatt szerintem tett eleget akkor is, ha ez csak most derült ki és nem akkor.
2014. márc. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!