Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti engednétek találkozni a...

Ti engednétek találkozni a "testvéreket"?

Figyelt kérdés

Volt egy húzós időszak a házasságunkban, ami alatt a férjemnek volt egy viszonya, amiből született egy gyerek.


A gyerek most 1,5 éves. Az anyja felvetette, hogy néha elhozná hozzánk, hogy megismerje a testvéreit.


Ti mit szólnátok ehhez?


(a félrelépésről nem kérek véleményt, azon már túlléptünk)


2014. ápr. 16. 09:30
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
59%
És itt kérdező neked kell tudni mi az a határ amit már nem szeretnél átlépni. Megbocsájtottál, de lesz-e erőd hozzá, hogy minden alkalommal szembesülj a férjed félrelépésével? Teljesen mindegy, mi mit szólunk hozzá. Az a lényeg, hogy Te mit akarsz. Én valószínűleg kiborulnék és elválnék, képtelen lettem volna megbocsájtani. Az ismerősöm meg imádta a férje "zabigyerekeit" és a testvérek is nagyon szrették a két kicsit.
2014. ápr. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:

Felfogom, hogy neked ez a véleményed.

Azt viszont neked kellene felfognod, hogy amit gondolsz, az egyféle vélemény, egyféle hozzáállás, és nem "A MEGOLDÁS".

2014. ápr. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:

hú, 68%-os, én már nem magyarázom tovább.

Örülj neki,hogy másokat tudsz hülyének hinni, amikor te nem tudsz szöveget értelmezni.

Örülj neki, hogy ilyen sok az önbizalmad, gratulálok hozzá, ez kell a mai világban, nem az intelligencia.

2014. ápr. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
100%

Ja, mert az a megoldás, hogy tudomást sem veszel szerencsétlen kisgyerekről aki a te gyerekeid (fél)testvére és fröcsögsz magadban, hogy mennyire igazságtalan veled az élet és másokat köpködsz és gúnyolsz, akik szerint a gyerekek figyelembe vétele a megoldás.

Azzal, hogy megbocsátasz, felelősséget is vállalsz. A kérdező annak tudatában bocsátott meg, hogy innentől kedzve nem lesz úgy minden, mint régen. Nincs olyan, hogy félig bocsátok meg, a számomra kellemetlen következményeket a szőnyeg alá söpröm. Vagy megbocsátasz, vagy nem. Ilyen egyszerű.

2014. ápr. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
Kérdező! Leírnád légy szíves, hogy a gyerekeid, hogy viszonyulnak ehhez a kérdéshez? Egyáltalán, hogy éreznek a gyerek iránt? Akarják látni vagy nem?
2014. ápr. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
90%

Én a kérdező helyében már RÉG elváltam volna, tehát én semmiképpen sem így oldanám meg a problémát.

Itt viszont nem arról van szó, hogy én milyen helyzetet teremtenék, hanem ha a Kérdező lennék, és nem akarnék elválni, fenn akarnám tartani a házasságomat, tehát ez lenne az elsődleges szempont (hiszen neki ez az), akkor nem szeretnék tovább sérülni a mások ellenem elkövetett dolgai miatt. Igenis önző lennék, legalább ennyiben.

Legyen, látogassa az apa a gyerekét és adja nekik a fizetése egy részét.

De ennyi. az én otthonomba ne jöjjön be ennél kézzelfogatóbban ez a dolog.

Ha a gyerekek nagyobbak lesznek, és úgy döntenek, elmehetnek otthonról, és találkozhatnak a kistestvérükkel.

De az én otthonomba NEM jöhetnének be.

Ennyi járjon nekem is, és vállalnám, hogy önző vagyok. Mások is kössenek kompromisszumot ebben a történetben, ne csak nekem kelljen megalkudni.

Miért van az, hogy szerinted a feleség csak 2 olyan megoldás közül választhat, ami az összes szereplő közül neki a legrosszabb?

Én úgy gondolom, hogy ennél azért több lehetőség van.

Úgy gondolom, a gyerekeknek pont az lenne a trauma, ha még több feszültséggel terhelnék ezt a családot. És a kisgyerek odahurcolása bizony az lenne. A válás pedig pláne.

2014. ápr. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
10%
Ja, és a másfél éves kisgyerek érdekei természetesen az én érdekeim mögé szorulnának. Ha bárki nem így érezne a kérdező helyében, az teljesen életképtelen, én úgy gondolom.
2014. ápr. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 Andizsuzsi ***** válasza:
70%

"De az én otthonomba NEM jöhetnének be."


Ezzel csak az a gond, hogy az nem csak a TE otthonod. Pl. a férjedé is. A férjed szeretné az Ő otthonába az Ő gyerekét beengedni. Így már kicsit más a helyzet. Nehéz ügy, mindenképpen sok türelemmel és értelemmel kell hozzáállni, lehetőleg túlfűtött indulatok nélkül.

2014. ápr. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:

A válás nem akkora trauma, mint átélni, hogy az apjuk gusztustalanul bánik az anyjukkal. Már nem kicsik, tudják, hogyan készül a gyerek, szerinted az mennyire fájó egy gyereknek, hogy az apja más nővel szexel? Ennél még a békés válás is jobb. Nem beszélve arról, hogy ezzel is csak az lett beléjük kódolva, hogy a nő egy lábtörlő, tűrje el az ilyesmit. De mindegy, a kérdező szíve joga, hogy mit néz el és mit nem. De én akkor is azt vallom, hogy a megbocsátás az magában foglalja azt, hogy elfogadtam a történteket, ergo ha a gyerekeim akarják, akkor megtűröm a házban a kisgyereket. Szerintem a "férfi" akit szeretek, és megcsalt elviselhetetlenebb egy másfél éves gyerek, aki nyilván nem minden nap lenne ott...

De én ezen nem aggódom. Gondolom úgy lett beállítva a dolog, hogy az a gonosz ördögfattyú tehet mindneről, még véletlenül sem az apa aki nem tudott parancsolni a farkának, és még annyi esze sem volt hogy gumit húzzon. Nem hiszem, hogy a gyerekek kíváncsiak most a kicsire. Talán majd ha nagyobbak lesznek és jobban átlátják a helyzetet.

2014. ápr. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:

Piszkosul nehéz helyzet, mert ha saját magamat nézném, én nem tudnék jó érzéssel úgy ránézni arra a gyerekre, hogy ne támadjanak fel a régi érzések. Ugyanígy nem örülnék annak, ha az a nő betenné a házunkba a lábát és annak sem, ha találkozgatna vele a férjem a gyerek miatt. Nyilván a gyerek nem tehet semmiről és apukának kutya kötelessége részt venni a gondozásában, de valahol mélyen nekem nagyon fájna és újra és újra feltépné azt a sebet.

Anyaként vagyok annyira megértő úgy érzem, hogy a gyerekek érdekeit tartanám szem előtt, tehát belemennék... Ugyanakkor tudom, hogy minden egyes találkozónál az én szívem újra és újra megszakadna.

2014. ápr. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!