Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti engednétek találkozni a...

Ti engednétek találkozni a "testvéreket"?

Figyelt kérdés

Volt egy húzós időszak a házasságunkban, ami alatt a férjemnek volt egy viszonya, amiből született egy gyerek.


A gyerek most 1,5 éves. Az anyja felvetette, hogy néha elhozná hozzánk, hogy megismerje a testvéreit.


Ti mit szólnátok ehhez?


(a félrelépésről nem kérek véleményt, azon már túlléptünk)


2014. ápr. 16. 09:30
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom te hol olvastál itt anyagi meg egyéb "követeléseket". Nem tudhatjuk az a másik nő mennyiben sáros, lehet őt is szédítette a pasi, aztán most ott áll egyedülálló anyaként. Én is ilyen zabigyerek vagyok, nagyon jóban vagyok a féltestvéremmel, jobban kijövünk mint az édestesómmal. És még az anyja is kedvel. Nem, nem lettek jóban az én anyámmal, de nem is köpködtek rá. És képzeld, az anyám sem követelt semmit. Mert mindkét nő értelmes. Szépen elváltak és így nem kellett azon aggódni, hogy kiutájanak egy másfél éves gyereket, mert ő zabigyerek. Találkozom a nővéremmel, amikor mi akarjuk, a szülőknek meg nem kell érintkezniük. Ennyi.
2014. ápr. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
59%

De rákaptatok az intelligens szóra. :)

33-as te miről beszélsz? Ittsenkinek nem KELL megbocsájtani, ezen már a feleség felülemelkedett. Senki nem kényszerítette hogy bocsásson meg, de olyan buta vagy hogy reagálni sem lehet az irományodra, ne haragudj.

2014. ápr. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
59%
Egyébként a férjed a nevére vette a kicsit? Mert akkor jár neki örökség...
2014. ápr. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
Ja, és az én történetemben sem az anyám a gátlástalan csábító, apám úgy adta elő a dolgokat, hogy már hónapokkal ezelőtt elvált az előző nőtől...
2014. ápr. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
12%

42 te vagy a sötét, már bocs, ha az iróniát sem tudod értelmezni, ami a 33-as hozzászólásomban van.

azt nem kell megbocsájtani, hogy az új anyuka oda akarja hurcolni a gyerekét az én otthonomba, és még jobban fel akarja dúlni a családomat?

Néhány szentnek gondolom, ezen sikerülne gond nélkül felülemelkedni, ahogy itt látom.

Nekem nem.

2014. ápr. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
78%

41: FELVETETTEM, mint LEHETŐSÉGET, hogy a nőnek anyagi követelései is lehetnek. (ezt most már másodszorra magyarázom el, remélem, most már sikerül megérteni.)

Amúgy, ahogy látom, a Kérdezőben is (jogosan) felmerült, hiszen írta, hogy ügyvédnél már voltak.

Tehát innentől lezárhatjuk ezt a mellékvágányt.

2014. ápr. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
Jaj utolsó, hagyjuk már ezt a szentségezést. Ha nem tudja elfogadni valaki, hogy született egy féltestvére a gyerekének, az váljon el és ne bocsásson meg. A gyerekeknek "kell" tartani a kapcsolatot a testvérükkel, nem a feleségnek. Ha a nagyobb gyerekek akarják, akkor az anya fogadja ezt el és tűrje meg a házban a kicsit.
2014. ápr. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:

Tehát a gyerekeknek, a másik anyukának, az apukának van beleszólása a történetbe, a feleségnek pedig annyi, hogy vagy elfogadja, vagy elválik.

Oké, grat.

2014. ápr. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
Ez a GYEREKEKRŐL szól, nem a feleségről, nem a másik nőről, nem a férjről. A tény az, hogy a férjnek született egy gyereke, aki ugyanannyira az övé, mint a többi. A gyerekek apai ágról testvérek. Ha szeretnék tartani a kapcsolatot, akkor egyik felnőttnek sincs joga elválasztani őket. A feleség ezt vagy felfogja és elfogadja a helyzetet, vagy lépjen ki a házasságból és ne legyen jelen a gyerekek találkozásánál. Mit nem fogsz fel ezen?
2014. ápr. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:

75%-os, nem, sajnos te vagy a sötét mégis.

Aki nem tud szöveget értelmezni az te vagy. Szó sincs arról, hogy a feleségnek meg KELLENE bocsájtania valamint bármilyen elvárásai lennének felé. Ő maga döntött úgy, hogy megbocsájt te nagyon okos!!!

2014. ápr. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!