Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti engednétek találkozni a...

Ti engednétek találkozni a "testvéreket"?

Figyelt kérdés

Volt egy húzós időszak a házasságunkban, ami alatt a férjemnek volt egy viszonya, amiből született egy gyerek.


A gyerek most 1,5 éves. Az anyja felvetette, hogy néha elhozná hozzánk, hogy megismerje a testvéreit.


Ti mit szólnátok ehhez?


(a félrelépésről nem kérek véleményt, azon már túlléptünk)


2014. ápr. 16. 09:30
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
54%
Én nem engedném, nyilván a gyerek nem tehet semmiről , az anyja neveli az apa látogatja (látogassa és támogassa is) de mért kéne megismeri a "testvéreit"? Nektek semmi közötök a gyerekhez, én biztos nem tudnám elviselni. Az apuka igenis menjen a gyerekhez, de hogy a házamban nem tűrném meg a nőt és a gyereket az is biztos! Teljes más lenne a helyzet ha nem egy félrelépésről lenne szó, akkor megértem,hogy megismerje a testvéreit (nálunk is így van).
2014. ápr. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 Andizsuzsi ***** válasza:
69%

Én senki felett sem szeretnék ítéletet mondani, nem a mi dolgunk, és nem is ismerjük a részleteket.

A fentiek tükrében mindenképpen engedném, hogy a testvérek (így, idézőjel nélkül) megismerjék egymást és tartsák a kapcsolatot. Annál is inkább, mert apuka a láthatásokon hova fogja őt vinni? Mit mond az otthoni gyerekeknek? "most a másik gyerekemmel megyek kirándulni, ma nem ebédelek itthon"?

2014. ápr. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
77%

Elsősorban a saját, már értelmes gyermekeid véleményét kérd ki! Ők hogy viszonyulnak a kis tesóhoz? Épp abban a korban vannak, amikor bontakozik a jellemük, s nekik okozhat problémát, hogy a te apukád az én apukám, de a te anyukád nem az én anyukám.

Egyébként furcsa, hogy az anyuka ajánlotta fel, hogy hozhassa néha el. Én inkább a férjedtől gondoltam volna, hogy megkérdez erről.

A kisgyerek semmiről nem tehet, de én ennek ellenére nem szeretném családtagként kezelni.Természetesen a férjem vállalja a felelősséget, de én nem kívánnék kibővített családot.Persze az is egy szempont, hogy így valamennyire szem előtt lehet a másik családja. Majd jöhet az igény, hogy a 3. gyermek is szeretne nyaralni, akkor ti vigyétek, vagy az apuka menjen velük, vagy vigyétek az anyukát is?

Te ismered a nőt, hogy valóban ingyen gyermekfelügyelet kellene neki? Aztán jöhet ott is egy új kis tesó, akkor ....Á,de bonyolult is lehet az élet.

2014. ápr. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
Ez körülményektől függ. Nyitott kapcsolatban voltunk, amikor ez történt? Tudtam-e akkor a viszonyról? Hogy éltem ezt meg?
2014. ápr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
42%

Ha a helyzetet értelmesen el tudjátok magyarázni a gyerekeknek és ők kíváncsiak a tesóra, akkor oké. De nem állítanám őket kész helyzet elé, pláne akkor nem, ha azt mondja, hogy nem érdekli, nem a tesója, stb. Sajnos még túl fiatalok és nem teljesen értik a dolgot, csak azt, hogy nem stimmel valami és nem olyan a családjuk, mint a barátaiké (ahol öcsi/hugi van, ott vagy együtt laknak, vagy elváltak a szülők, nálatok egyik se ugye...)

Normális testvéri viszony ebből sose lesz egyébként. Van egy ilyen "testvérem", sose voltam rá kíváncsi (és ő se rám), annak ellenére, hogy tisztában vagyok vele, hogy nem ő tehet semmiről. Igazi testvéri viszony amúgy is inkább csak úgy alakul ki, ha együtt nevelkednek, a többi tesó az inkább csak olyan, mint egy unokatesó. Persze gondolom mindenki máshogy éli meg az ilyesmit, szóval nálatok még jól is elsülhet a dolog. :)

Csak azt ne játsszátok be, hogy összeeresztitek őket, közlitek, hogy gyerekek, ő itt a kistesótok. Annyira már nem hülyék, hogy bevegyék, hogy a gólya hozta, meg akkor miért is nem megy veletek haza?

2014. ápr. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó, csak a magad nevében beszélj. Azért mert te ezért gyűlölöd a féltestvéred, nem biztos, hogy más is ezt tenné ilyen helyzetben. Én is egy "ilyen" testvér vagyok, és mégis nagyon szeret a nővérem, jobban kijövünk egymással, mint az edestestvéremmel. Sőt, még a nővérem anyja is kedvel engem, mert van annyi intelligenciája, hogy nem rajtam meg a húgomon verik le, azt hogy az apám gusztustalan volt.
2014. ápr. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
81%

Szia, én hasonló helyzetben vagyok a lányommal. A mi sztorinkban én vagyok az utált harmadik fél.

Nálunk az édesapja szerette volna megismertetni a kicsit a testvéreivel. Köztük ugyan több a korkülönbség, a testvérek már elmúltak 18 évesek, az enyém meg óvodás.


"Heppiend" a vége, különösen a legnagyobb szerette meg nagyon a kicsit, félretették a felnőttek sérelmeit, és egymásra koncentrálnak. Az édesanyjukkal is jól kijön a lányom, sőt, szereti. Én pedig jó szívvel engedem el velük bárhová a gyereket, egyrészt örülök a testvéri szeretetnek, amiben részesülhet, másrészt annak is, hogy van asszony, aki ellátja a lányom a láthatásoknál, mert az apja egyedül nem tudná olyan szinten.


És nem, nem használom őket bébiszitternek, ha beteg, én vagyok vele itthon, ha programom van, a szüleimre bízom. A lányom csak akkor megy oda, mikor ők hívják.


Én amúgy tisztelem-becsülöm a lányom apjának feleségét, hogy nem a gyerekemen "tölti ki" a férjétől elkövetett sérelmeket. Ha te is felülkerekedsz ezen, kérdező, neked is minden tisztelet ki fog járni. Itt csak azt kell mérlegelnetek, hogy a kisebb gyerekek hogyan tudják ezt feldolgozni. De ha már tudnak a babáról, az első nagy lépést már megtettétek, a személyes találkozás már sokkal kisebb.

Minden jót nektek!

2014. ápr. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:

Ha ilyen nagyvonalúan felülemelkedtél ezen a helyzeten és elfogadtad, hogy van még egy gyermek, az írásodból sem süt a gyűlölet, tehát ebben az esetben én megengedném hogy elhozza a kicsit. Az anyukával nem kell barátnőnek lenni nyilván, de a gyerek nem tehet semmiről.

Ismerek olyat, akinél 2 ilyen gyerek is született a félrelépésből, ő ezt nagyon intelligensen kezelte a gyerekek sokat voltak náluk sőt imádták, azt mondta ők semmiről nem tehetnek. Tényleg csodáltuk érte, én nem biztos hogy képes lennék rá.

2014. ápr. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
54%
Én nem lennék kíváncsi a párom zabigyerekére.
2014. ápr. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:

Ami megtörtént, megtörtént. Én engedném.


Amilyen helyzeteket produkál ma az élet, még az is lehet, hogy egyszer barátnők lesztek az anyjával... :-)


(a családban hasonló példa volt)


Habár azt kétlem, hogy egy anya, csak úgy odaadja a 1,5 éves gyerekét az "ismeretlenbe". Ezért és csakis ezért, jöhetne az anya is. Igaz, hogy abszurd helyzet lenne, és folyton nyitvatartanám a szemem, de ha a férjed és te megoldottátok a problémátokat, és képes vagy nem féltékenykedni (ami nekem nem menne), és normális családként működni, akkor még inkább ez a dolog férjen bele az életetekbe, mint nem nyílt lapokkal játszani, esetlegesen az apukának bújkálni a 3. gyerekével.

2014. ápr. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!