Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti engednétek találkozni a...

Ti engednétek találkozni a "testvéreket"?

Figyelt kérdés

Volt egy húzós időszak a házasságunkban, ami alatt a férjemnek volt egy viszonya, amiből született egy gyerek.


A gyerek most 1,5 éves. Az anyja felvetette, hogy néha elhozná hozzánk, hogy megismerje a testvéreit.


Ti mit szólnátok ehhez?


(a félrelépésről nem kérek véleményt, azon már túlléptünk)


2014. ápr. 16. 09:30
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
83%

Hú, én nem.

eleve nem tudtam volna lenyelni a félrelépést, ha gyerek is van belőle, azt pláne.

Hogy utána még nekem kell "intelligensnek" lennem, és a következményeket is tűrnöm, az több mint felháborító.

A gyerekeknek nem tudom, mit használ, ha egy ilyen felemás helyzetben ráerőltetnek egy másik gyereket, aki másfél évesen még gondolkodni sem nagyon tud. Hová tudnák tenni a gyerekek ezt a helyzetet?

A másik anya helyében sem tudom elképzelni, hogy ő ezt a gyerek érdekében akarja tenni. Ha kistestvéreket akar, akkor csináltat magának még gyerekeket.

Kétlem, hogy a jószándék vezérli.

Vagy a férjedtől akar valamit, vagy valami későbbi anyagi hasznot (örökséget) remél a gyerekének. Az utóbbi elég valószínű.

Nem, nem engedném. Most már neked is kijár a tisztelet.

2014. ápr. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
43%
Még jó, hogy van joga az örökséghez a kisgyereknek is. Nem ő tehet róla, hogy egy gerinctelen mocsok az apja. Én igen, nem kell a feleségnek imádnia és ajnároznia a másik gyereket, de igenis legyen intelligens, ha már újabb esélyt adott ennek a "férfinak." Vagy ha nem akar tudomást venni a kisgyerekről, akkor meg váljon el.
2014. ápr. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
33%

ja igen, van joga az örökséghez, amit jó részben gondolom, a megcsalt feleség is közös munkával épített föl a férjével.

de jó.

igen, és legyen intelligens a feleség, szerintem annyira, hogy be kellene fogadni a másik anyukát, különben a szegény kisgyereknek lelki sérülést okoz. Nem is beszélve a másik anyukáról meg az apukáról.

Sőt, tanácsaival segíteni kellene a fiatal anyukát, és még a kisgyereket is közösen kellene nevelniük.

Hiszen ha megbocsájtott, most már vállalja a következményeket, nem?

Én azonnal ügyvédhez fordulnék a feleség helyében, és megkérdezném, milyen lehetőségeim vannak, hogy a zabigyerek ne az én munkámnak a gyümölcseit élvezze.

Egyszerűen felháborító, hogy mit el nem várnának egyesek, hogy a nő megbocsásson.

Talán ha az ilyen nagylelkű emberek kerülnének ilyen helyzetbe, lehet, ők sem áldoznának fel magukból még többet, mint amit már így is elvettek tőlük.

Anyuka helyébe szülnék valaki mástól, megnézném, mit szól hozzá a férjem. Elég intelligensen reagál-e.

2014. ápr. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
59%
A GYEREKET kell befogadni, nem az anyukát, tanulj meg kérlek szöveget értelmezni. Ha nem akarja belátni a feleség, hogy a férje ezzel, hogy csinált egy másik gyereket is, aki ugyanannyira az övé, mint a többi, akkor ne bocsásson meg és váljon el.
2014. ápr. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
#29! Nem veszed észre, hogy ez nem erröl szol? Vagy nálad csak az ÉN körül forog minden?
2014. ápr. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
És a magyar jog szerint minden véreszerinti gyerek részesül a szülője örökségében. Ez van, ha tetszik ha nem. Gondolt volna erre akkor mikor mással is csinált egy gyereket.
2014. ápr. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 A kérdező kommentje:

Nem értem, miért kell belekeverni az örökséget.

De ezzel kapcsolatban már egyeztettünk ügyvéddel és intézkedtünk.

2014. ápr. 16. 14:30
 38/63 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik kedves és jóindulatú válaszoló keverte ide az örökséget. Egyből az anyagiakkal jött, és fröcsögött arról, hogy a másik gyereknek semmihez nincs joga, pedig nem ő tehet róla, hogy gusztustalan apja van.
2014. ápr. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
63%

az egy dolog, hogy a férjének a gyereke, de ne kelljen már úgy tenni, hogy a családnak a része lett a gyerek.

mert nem lett. Ismerek én is hasonló helyzetet, és a gyerekek látni sem akarják a zabigyereket. Egyáltalán nem érdeke a családban felnőtt gyerekeknek, akiknek ők ott vannak egymásnak testvérnek, hogy a félrelépésből származó, fájdalmas indulatokat kiváltó másik gyereket befogadják.

a helyzet megoldása nem úgy megy, hogy ha nem tetszik, akkor el kell válni. a mindent vagy semmit megoldás az nagyon gyerekes lenne azután, hogy a feleség már túltette magát a megcsaláson. Innentől már köztes megoldást kell keresni.

Ha meg akarják menteni a házasságot, akkor kompromisszumot kell keresni. Na ez az, ami intelligenciát követel. És nem az az intelligens viselkedés, ha mindent zokszó nélkül lenyelünk, és az áldozatokat egyoldalúan csak az egyik fél hozza meg.

Feleség beáldozta az önérzetét, apuka is tegyen már engedményeket... az oké, hogy látogassa a gyerekét, meg gondolom, hogy gyerektartást is fizet, de itt azért be lehetne fejezni a követelőzést. Másik anyuka is tudja, hogy ő a sáros a történetben. Ne neki legyen már még követelnivalója a feleséggel meg a többi gyerekkel szemben.

2014. ápr. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
33%

nem egyből az anyagiakkal jöttem, de feltételezem, hogy az ilyen nagyon intelligens szeretőnek, aki felcsináltatja magát más férjével, továbbra sem tisztességesek a szándékai. feltettem, hogy nagy valószínűséggel nem a jóindulat vezérli, amikor elkezd ilyeneket pedzegetni.

ez mitől fröcsögés?

2014. ápr. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!