Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvigyem vagy ne vigyem?

Elvigyem vagy ne vigyem?

Figyelt kérdés

Anyósom és apósom nem volt hajlandó beoltatni magukat a H1N1 eleni védőoltással- még az unokáik érdekében sem.

Az én családomban mindenki megkapta az oltást, kivéve a 10 hónapos kicsim nem. Így őt nem viszem el hozzájuk karácsonykor. Most áll a bál itthon a férjem és én köztem, hogy nem akarom elvinni az anyjáékhoz a gyereket. Pedig szerintem csak egy oltáson múlna a békesség. Én nem teszem ki a gyereket ekkora kockázatnak.

Ti mit tennétek?


2009. dec. 23. 09:27
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
84%

10.24:miért lennék az?

ANYA vagyok,aki nem zárja el senkitől a gyermekeit,hogy a piszkos kis játszmáiba belevonja.

2009. dec. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
31%
Azt sajnáld, hogy téged kellett volna kidobni és felnevelni a placentát.
2009. dec. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
26%
10.37:nagyon sajnállak,hogy ennyire szeretethiányos vagy,hogy ilyen megnyilvánulásokra vagy csak képes.
2009. dec. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
36%

Ne is vedd észre ezt a sok okoskodó barmot.

Ez az a réteg , aki ha baj lesz majd elsőnek megy a "Fókuszba" rinyálni.


retafdog

2009. dec. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
77%

a kérdező azt szeretné tudni: mit tennénk az ő helyében. Én nem kötekedni jöttem, az ő magánügyük az, hogy oltatnak-e, nem, és az is, hogy hova engedik a gyermeküket. A tanácsom: a nagyszülőkkel együtt elmenni egy hangulatos kinti, kivilágított, forraltboros, kajálós, zenés helyre, keresni egy nem zsúfolt placcot, ott megajándékozni egymást, nem összenyalni a babát nekik, csak hogy találkozzatok. Beszélgethettek, míg a baba nem nyűgösködik, hiszen levegőzni ki lehet és ki is kell vinni, ha nem lihegnek rá és tapizzák össze, semmit se kaphat el. Hazaérve kézmosás, és ennyi. Ha erre a nagyszülők nem hajlandóak, egyáltalán nem jogos a sértődésük, hiszen ti megpróbáltatok összehozni egy kompromisszumos megoldást. Esetleg még ezen felül egyenként a baba nélkül elmehettek hozzájuk, vigyetek sok képet, amit nézegethetnek, lehet attól jókat dumálni, hogy épp nincs ott mindenki.

Egyébként nekem majdnem 2 éves a manóm, nagyon sokat tépelődtünk az oltás-témán, de a bölcsi miatt beadattam, januárban kezdi. A nagyszülei nem oltattak, ettől függetlenül vittük hozzájuk is, de mikor anyukám torokfájás miatt orvoshoz ment, megtiltotta, hogy elmenjünk azon a héten hozzájuk. Megértem, aki fél az oltástól és se magának, se a gyerekének nem szeretné beadatni. Nagyon megértem, tényleg. Ilyen dolgokon nem érdemes összeveszni, ez nem olyan téma.

2009. dec. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem itt inkább arról van szó,hogy ki nem állhatod anyósodékat,és most kapóra jön ez az oltás,vagy nem oltás téma!:)Ha nem betegek ,miért ne vihetnéd el az unokájukat hozzájuk?Nem lesz semmi baja,a rendes influenza sokkal veszélyesebb,mint a H1n1,csak erről nem beszélnek,mert nincs legyártva az oltóanyagból több millió,amit el kell adni!Én is félek a vírusoktól,de az oltástól is,de ezt felhasználni a rokonok ellen,elképesztő!:)
2009. dec. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
74%

Ha erős az immunrendszere,akkor nem lesz baja.


Ez neked csak kifogás,jól jön most erre alapozni, ugye? És igen, a H1N1 ugyanolyan, mint a sima influenza, semmivel sem több, csakhogy a világ vezető iparága a gyógyszeripar.. De szopj csak be te is mindent, a magadfajta hülyékből van pénz..

2009. dec. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
77%
azért a retardált tahó is pusztít annyit, mint a h1n1.
2009. dec. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 A kérdező kommentje:

Jézusom! Emberek, miért kell lehülyézni, lebarmozni egymást?

Nem lehetne normálisan válaszolni, van egyszerüen NEM VÁLASZOLNI?

2009. dec. 23. 12:20
 40/55 anonim ***** válasza:
60%

Nekem az egyik unokatesóm meghalt a h1n1 miatt. Igen, olyan mint a "sima influenza". Hát persze.



Az összes hozzászóló vagy orvos vagy gyógyszerész. :)

2009. dec. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!