Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvigyem vagy ne vigyem?

Elvigyem vagy ne vigyem?

Figyelt kérdés

Anyósom és apósom nem volt hajlandó beoltatni magukat a H1N1 eleni védőoltással- még az unokáik érdekében sem.

Az én családomban mindenki megkapta az oltást, kivéve a 10 hónapos kicsim nem. Így őt nem viszem el hozzájuk karácsonykor. Most áll a bál itthon a férjem és én köztem, hogy nem akarom elvinni az anyjáékhoz a gyereket. Pedig szerintem csak egy oltáson múlna a békesség. Én nem teszem ki a gyereket ekkora kockázatnak.

Ti mit tennétek?


2009. dec. 23. 09:27
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
49%

10:20 a "szegény gyerek" anyukája vagyok


Azért kíváncsi lennék, miből gondolod, hogy a gyerek üvegbúra alatt van? Hidd el, egy 6 hónapos babának még semmi keresnivalója mindenféle üzletházakban, tömegben, cibálni egyik boltból a másikba, csak azért mert anyukának épp kujtorogni van kedve. :)


Sétálni egyébként kiviszem, és a nagyszülők is rendszeresen látogatnak minket.


Egyébként mint írtam ez az egyszem gyerekem van és NEM LEHET MÁSIK! Soha nem bocsátanám meg, ha valami történne...


Egyébként pedig nem hiszem, hogy a szezonális influenzának ennyi halálos áldozata van mint a H1N1-nek, nézz csak körül...hány kismama és baba halt már meg???


Úgyhogy jogos a kérdező féleleme! Ha nem akarják védeni az unokát akkor nem is szeretik annyira. Az én férjem retteg a tűtől, rosszul van már a fehér köpeny látványától mégis elment és mindkét fajta oltást megkapta!

Az anyukám sírt, mert fájt neki napokig fel volt dagadva mégis beadatta, mert az én gyerekem az egyszem unokája és imádja!


Lehet túllihegem, de nekem nincs másik, nincs ott, hogy majd lesz, óóó had erősödjön stb...az én babám az én életemben egy csoda, hogy él, hogy sikerült egészségesnek lennie...szóval én féltem és kész.


Nem hiszem, hogy egy anyát bárkinek joga van elítélni, vagy akárcsak megszólni is, mert félti a gyermekét!

2009. dec. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
57%

Igen, ugyanolyan. Mindkettőnek van szövődménye, ha nem kezelik jól.

Volt otársamnak valamilyen gennyes tüdő izéje lett, mert nem érdekelte az influenza, és nem pihent otthon. :( (nem élte túl)

2009. dec. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
71%
Engem túlféltett anyám, szinte steril házban éltem otthon, annyi minden szart elkapok, allergiám van, meg mindenféle bőrakármim, köszönhetően neki, meg a sok felesleges mindenféle oltásnak, gyógyszernek, akárminek. Állandóan támogatva volt a szervezetem, és nem tudott védekezni, amikor valami új került be.
2009. dec. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
43%

Természetesen tisztában vagy vele, hiszen követed a híreket és az orsz. tisztifőorvos ott is nyíltan elmondta: aki be van oltva, az is elkaphatja, az is fertőzhet.

Tehát tudod, hogy a magyarázatod kicsit mondvacsináltnak tűnik (mert az is).


Egyébként is nyíltan bevallod, hogy már régen eldöntötted, nem viszed oda a gyereket (akkor se, ha oltatnak,) mert más okok miatt is a bögyödben vannak.

Tehát egész egyszerűen utálod anyósodat és ezért bosszúból a szeretet ünnepén nem láthatja az unokáját.


Mivel te magad is lehetsz épp most H1N1 fertőzött, így ismétlem, mondvacsinált az indok, hogy nem oltattak, ezért nem viszed a gyereket.


Szóval nem korrekt a kérdésed, hiszen félrevezeted a többieket az indokot illetően.


A férjed helyében én elvinném a gyerekemet, te meg maradj otthon. Neki is annyi joga van a babához, mint neked, szóval meg se kérdeznélek...

Én ezt tenném.

2009. dec. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
54%
Ha nem betegek, elviheted nyugodtan. Az alapvető dolgokat tartsák be, ehhez viszont kőkeményen ragaszkodj. Kézmosás, ha tüsszent vagy köhög, utána is kézmosás, ha megfogják ne puszilgassák. Ezeket betartva nem hinném, hogy gond lenne. Azért burokban sem kell nevelni. Ilyenkor nem jártok sétálni sem? Mondjuk szerintem a nagyszülőkben is lehetett volna annyi felelősségtudat, hogy oltatnak. Mondjuk nem annyira az idősek a veszélyeztetettek. Boldog karácsonyt!
2009. dec. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 A kérdező kommentje:

A szavaimat nem kellene kiforgatni. Ha beadatták volna az oltást, nem lenne kifogásom az ott karácsonyozás ellen, mint ahogy minden évben tettük.

Nem utálom őket, csak van pár húzásuk, ami miatt meg van róluk a véleményem.

Sétálni természetesen mindennap kimegyünk.

2009. dec. 23. 13:45
 47/55 anonim ***** válasza:
73%

Párom nagymamája is verte a balhét, hogy milyen felelőtlen az unokája, hogy nem oltatja be magát. De szerintem ehhez senkinek semmi köze, hogy ki oltat, ki nem. Ne haragudj, ezzel nem bántani akarlak, de ahogy írod, hogy nem hajlandóak oltatni, ez legyen az ő dolguk, hogy mit szeretnének, ne akard rájuk erőszakolni.

Én még mindig azt mondom vigyed. A fél világ nem oltatta be magát, és ez nem csak a puszitól fogja valaki elkapni, elég egy tüsszentés, köhögés, és kész. Biztos nem csak otthon van a gyerek, viszed ki sétálni, ott is bármikor elkaphatja.

A gyereket is oltathatod, ha jól tudom, ha ennyire félsz.

És nem biztos, hogy mindenkinek vannak szövődményei.

2009. dec. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
50%

13.13 vagyok. Azt azért írhatnád, hogy melyik kommented kinek szánod, mert nem lehet kibogarászni.

Ha sétálni mentek minden nap, ott is elkaphat bármit. Én megmondom őszintén mindig attól féltem, hogy amíg nem alakul ki a védettség a lányomnál (másfél éves), addig valaki odajön séta közben. Most nyilván nem tartom búra alatt, nem küldöm el, aki esetleg odajön, hogy de aranyos kislány, viszont ha eltüsszenti magát, már megvan a baj. Tehát én még mindig azt vallom, megfelelő óvintézkedéssel vidd nyugodtan!

2009. dec. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
46%

Én kismama vagyok. De nem vagyok oltva, sőt, amikor megtudtam, hogy anyósom (akivel jóba vagyok) beoltatta magát, forrtam a dühtől, hogy milyen felelőtlen. Az indokom: Aki be van oltva, az HORDOZHATJA a vírust, simán hazaviszi a férjed/fiad a játszótérről, munkahelyről. Rajtuk nem fog kijönni (vagy csak gyengén) az influenza, de átadhatják ha nem mos kezet (pl). Így sokkal alattomosabb az egész. Majd csak a pici kapja el (neadj isten, de remélem érted mire gondolok). Szóval mivel mindenki oltva van, így a tünetek nem jelentkeznek rajtatok, csak neadj isten a picin (tényleg remélem nem viszik haza). Na én ezért haragszom anyósomra.

Szóval én elvinném. Persze ha ők nem lázasak.

2009. dec. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
57%

Ja, aki meghalt kismama férje is forrt a dühtől. De hiába mondta ott zokogva, hogy mindenki oltassa be magát, hiába mondják az orvosok, hogy 10szer nagyobb a kockázat kismamák esetében...van aki gyépés, nincs mit tenni.

Bárgyú együgyűsége okán még a magzatát is vágóhídra küldené...ha meg baj van -igaz volt egy kommentelőnek- picsognak a Fókuszban, hogy de ilyet, kikérem magamnak.

2009. dec. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!