Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Haragudnátok unokatesrvéretekr...

Haragudnátok unokatesrvéretekre, ha nem adott volna kölcsön, ebben az esetbe?

Figyelt kérdés

Nem vagyok rá túl büszke, kicsit el vagyunk adósodva. Egyszer kértünk 40ezret, azóta nem tudjuk utolérni magunkat. Megadjuk fizetéskor, következõ fizu elõtt hiányzik...

Kérni akartam unokatestvéremtõl fizetés elõtt 25 ezret. Nem adott.

A lányom késõbb mondta, hogy unokatestvvérem fia megy nyáron osztály kirándulásra, másik két testvére is. Ez 3x60ezer. Gondoltam a gyerekei, megértettem, hogy fontosabbak neki, mint mi.

Húgom állateledel boltban dolgozik, bement unokatestvérem férje, ott hagyott 110 ezer forintot!! (Kullancsnyakörvek, táp, konzerv, hal, papagáj, nyúl kaják, egy rakat hülyeség!! Sok állatuk van....) ez nagyon zokon esett. Erre van ennyi pénzük, nekem meg azt mondja nincs pénz.

Toját hoztam tõlük, 10 darabot, erre elkérte az árát.

Nem vârok alamizsnát, de rosszul esik tõle.

Ami a legjobban zavar, hogy közben úgy csinâlt mintha semmi nem történt volna, trécselne velem



2014. máj. 15. 08:26
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:
91%

"Hagynátok a 9 éves gyereket fél 9ig egyedül? Vagy 8ig legyen húgomnál és biciklizzen haza fél órát az apjával?

Tény, hogy spórolnánk. A buszbérlet kijön 6ezerbõl fél 9re itthon van. Ha maradni kell tovább alszik a mûhelyben "


Tessék, máris beljebb vagytok pénzügyileg. Ezt három hónapig lehet csinálni, és kijöttetek a mínuszból.

2014. máj. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 anonim ***** válasza:
17%

Na hát én végig olvastam minden hozzászólást..

Engem most biztos mindenki le fog pontozni és majd írják a remek hozzászólásainkat!


De kedves Kérdező!

Én vmilyen szinten megértelek, mondjuk nem azt mondom, hogy haragudnék rá csak, hogy rosszul esne. Én megértem hogy egyszer rosszul jött ki egy hónap és azóta nehéz visszahozni! Nem értem hogy miért szólja le mindenki hogy ennyire szórod a pénzt, nem hiszem hogy életében ezeknek az embereknek nem volt rossz hónapja. Meg hát sztem ha vkinek 110 ezer forintja van állatra nem hiszem hogy 25 ezer annyira hiányozna, de hát persze ehhez senkinek semmi köze... És megértem hogy elküldted a lányod a táborba mert egy gyereknek igenis kell az ilyen élmény, inkább magamtól vonnám meg a dolgokat és nem a gyerekemtől!

Este hány órát lenne egyedül a gyereked mire a férjed hazaér?? Anyukád vki nem tud addig odamenni abban a pár napban 1-2 hónapra???

Egyszer majd ha ő kerül ilyen helyzetbe te meg jobba akkor majd máshogy fogja látni a dolgot! Majd ha te is nemet mondassz neki! Hát én a helyedben nem foglalkoznék velük nagyon, próbálj meg tényleg kaján spórolni kicsit 2 hónapig ki lehet bírni hogy kevés hús és csak olcsóbb kaják! és akkor be tudjátok hozni.. én mostanság 5-6000-ből szoktam kihozni a heti menüt- ez a mindennapi főtt kaja +a párizsi vagy amit a szendvicsre rakunk,paprika, ubi hozzá... (reggelizni csak kávát szokott a párom, én meg kakaót iszom,ebéd: főtt kaja, vacsira szendvics)nekünk a január volt rosszabb hónap,mert februárra vártuk a babánkat így kicsit jobban költöttünk rá, igaz költsön nem kellett kérnünk de hónap végére pár ezer forintunk volt... azóta teljesen 0 vagyunk... minden rendbe, minden csekk befizetve, babának mindene megvan....

sajnos néha becsúszik ilyen hónap... de akkor a kaját lejjebb lehet adni sztem ... ha meg még tyúkotok is van az nagyon jó.. kis kelt tészta kis párizsi és meg is van az olcsó pizza!

2014. máj. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 anonim ***** válasza:
91%

Ok, akkor a jármű szükségességét értem, illetve nem tudom, miért nem tud hazabiciklizni, de el tudom képzelni (pl. csak főút van közben, vagy 30 km-nél nagyobb táv). De ha ennyire kevés pénzetek van (ha nem jönnek ki rosszul a hónapok, akkor se lenne valami sok), akkor nem telik autóra, robogóval kéne járni munkába, bár elismerem, jól jön egy autó, de valahogy mi is megvoltunk azokban az években, amikor nem volt. Volt egy év, amikor tömegközlekedés nélkül, 5 km-re a legközelebbi kis és 20-25-re a legközelebbi nagy bolttól laktunk, autó nélkül, nem volt tragédia. Régen és gondolom, most is elég sok család autó nélkül kénytelen élni. Ezt csak leírtam, most valóban úgy néz ki, hogy nem az autón kell spórolni, bár azon sem lehetetlen, itt az ideje, hogy megtanuljátok a fogyasztáscsökkentő technikákat... Legalábbis azt, ami nem idegesít benneteket, mert van, aki nem bírja némelyiket :D Igaz, ezzel csodát nem lehet tenni, de ha messze van a munkahely, pár deci is számíthat...

De a legjobb, ahogy már írták s én is írtam, az ételen spórolás. A legtöbb magyar család esetében még csak minőségromlást sem okoz, túl sok egészségtelen túlárazott vackot vesznek, míg van pár igen ízletes és olcsó étel, főzelékek, zöldséges rizs... Pár tojással kiegészítve én tuti nem panaszkodnék, ha ez lenne az ebéd (nálunk rengetegszer ez is, pedig ételre sosem sajnáltuk a pénzt, épp csak nem szórtuk bőségesen, mert jobb helye is volt, enni pedig csodásakat eszünk így is.)

2014. máj. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim ***** válasza:
100%

"beleulni a keszbe"

Kerdezo, ez szintiszta irigyseg. Akinek van, annak azert van mert vagy o dolgozott meg erte, vagy a szulei vagy annak a szulei dolgoztak meg erte es igy tovabb.

A te gyereked 80ezerbol kirandult (o is beleult a keszbe??), az ovuke akik gazdagabbak 60ezerbol.

Ebbol se latod be hogy valamit nem jol csinalsz?


Kepzeld en se ultem bele a keszbe, nemhogy nekem nem tesz a seggem ala senki lakast, de meg az idos apamat es az ocsemet is nekem kell elszallasolni abban a lakasban amit berlek, plusz ott a felesegem es a ket gyerekem akit el kell tartani. Minderre van az en fizetesem egyedul, plusz apam kisnyugdija. Igen, ez azzal jar hogy a munkahelyemtol 60km-re tudok csak lakast berelni ami eleg nagy a csaladnak, igen ez masfel ora ingazas befele es masfel hazafele (vonattal, mert olcsobb).


De SPOROLUNK. Irom folyamatosan mire es mennyit koltunk, ennivalot stbt mit veszunk, es nem voltam mar egy eve se moziban, se etteremben, se sehol szorakozni, csak a robot megy reggeltol estig, es tudod miert?


Azert hogy majd az en gyerekeim mar beleulhessenek a "keszbe".

Ugyanis ennyi a titka a boldogulasnak: kell egy-ket generacio aki felaldozza magat a kovetkezokert. Ezt tedd meg a gyerekedert inkabb ha mar annyira ajnarozni akarod, mert huszevesen majd a fulebe dughatja hogy parszor kirandult jo dragan, ha neki is ugyanugy nullarol kell majd indulnia mint nektek.


Senki nem lesz gazdag ugy ha nem tesz erte semmit vagy o, vagy a felmenoi. Kiveve nehany lottonyertest legfeljebb.

2014. máj. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 anonim ***** válasza:
0%
Sok szerencsét kívánok Neked. Sajnos a magyar társadalom súlyosan szétszakadt, ez azóta még jobban látszik (bár nekem gyerekként is már riasztó volt a folyamatot látni 89 óta). Ami engem illet, persze nekem is rossz érzés lenne. Remélem azóta jól alakultak a dolgok családodban, kívánok sok szerencsét és boldogságot.
2023. aug. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 anonim ***** válasza:
0%
Azt hiszem, most egy kicsit már jobban ki tudom fejezni. Szóval attól függetlenül, hogy magánemberként mit teszek, attól még a közről gondolkozva nem tudok elmenni amellett, hogy itt országos rendszerszintű problémák is vannak, és olyan igazságtalanságok is, amikkel lehet hogy magánemberként meg tudok küzeni, de attól még ez igenis létező dolog marad, és igenis az országos problémák menthetetlenül szétroncsolják a társadalom egészét, főleg utódaink hosszútávú boldogsága szempontjából. A kérdés óta eltelt 9 év, kiderült azóta, hogy a lakhatás kérdése nemcsak nyafogás, hanem ma már például már tanárok, ápolók, gyermekvédelmiek, szociális munkások, és egyéb a köz érdeképben fontos szerepet betöltő rétegek sorsát is elemi, megélhetési gondok nyomasztják, és ezzel közvetve az egész országnak a szellemi alászállásához vezethetnek. És igen, a Kérdezőnek igaza van: az, aki a családon belül szembesül ezzel, mindenképp elszomorító élményeket szerez.
2023. aug. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!