Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Haragudnátok unokatesrvéretekr...

Haragudnátok unokatesrvéretekre, ha nem adott volna kölcsön, ebben az esetbe?

Figyelt kérdés

Nem vagyok rá túl büszke, kicsit el vagyunk adósodva. Egyszer kértünk 40ezret, azóta nem tudjuk utolérni magunkat. Megadjuk fizetéskor, következõ fizu elõtt hiányzik...

Kérni akartam unokatestvéremtõl fizetés elõtt 25 ezret. Nem adott.

A lányom késõbb mondta, hogy unokatestvvérem fia megy nyáron osztály kirándulásra, másik két testvére is. Ez 3x60ezer. Gondoltam a gyerekei, megértettem, hogy fontosabbak neki, mint mi.

Húgom állateledel boltban dolgozik, bement unokatestvérem férje, ott hagyott 110 ezer forintot!! (Kullancsnyakörvek, táp, konzerv, hal, papagáj, nyúl kaják, egy rakat hülyeség!! Sok állatuk van....) ez nagyon zokon esett. Erre van ennyi pénzük, nekem meg azt mondja nincs pénz.

Toját hoztam tõlük, 10 darabot, erre elkérte az árát.

Nem vârok alamizsnát, de rosszul esik tõle.

Ami a legjobban zavar, hogy közben úgy csinâlt mintha semmi nem történt volna, trécselne velem



2014. máj. 15. 08:26
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 A kérdező kommentje:

Én nem vitatkozok kocsi ügybe. Írtam hogy mûszakban járok, nem fog a 9 éves gyerekem fél 9ig itthon ülni egyedül, ha úgy kell mennem.

Lehet félre kellett volna tenni a pénzt, már mindegy. De eddig havi 10-15 ezret le tudtunk tenni. Abból gazdálkodtunk ha kellet. Nem sok, de élni is kell vmilyen elfogadható szinten. Rossz évünk volt volt, a következõ jobb lesz. Most már tudom, hogy csak magunkra számíthatunk. Egyszer besikerül egy pechszéria és le vagyunk nézve, jobban mint akik a segélyért állnak sorban.

2014. máj. 15. 10:01
 42/66 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vitatkozni kocsiügyben :) Szórjátok továbbra is a pénzt :) Nem én vagyok bajban, hanem ti :)
2014. máj. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:
96%

Istenem.

A legszörnyűbb az egészben, hogy be nem látnád: nem tudtok a pénzzel bánni, és át kellene gondolnotok az egészet. Nem, eddig nem jut el a kis agyad.

Mert valamilyen szinten kell élni. Meg lenéznek, ha kölcsönkéregetni jársz a valamilyen szinten való élet megtartásához.

Bogaram, felétek nem járta az a közmondás, hogy addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér?!

Játszhatod a nacs'asszont, de dzsentri vagy.

És mi az, hogy honnan tudhattátok volna előre, hogy az autó elromlik?!?!

Várj, segítek: autó = műszaki vizsga, autó = tankolás, autó = javítások. Ezzel már akkor tisztában kell lenni, mikor megveszed.

De te csak mentegetőzni tudsz. Jó lenne, ha máson is gondolkodnál néha, nem csak a mentségeken.

2014. máj. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 A kérdező kommentje:

Oké, kocsi mit csinálnál?

Hagynátok a 9 éves gyereket fél 9ig egyedül? Vagy 8ig legyen húgomnál és biciklizzen haza fél órát az apjával?

Tény, hogy spórolnánk. A buszbérlet kijön 6ezerbõl fél 9re itthon van. Ha maradni kell tovább alszik a mûhelyben

Kocsival a visszatérítés után is 25 ezer a gázolaj díj minuszban vagyunk. De legalább itthon van fél7-fél8 között.

2014. máj. 15. 10:29
 45/66 A kérdező kommentje:
Ja, vagy beszervezem a mûszakomba 80ezerért.
2014. máj. 15. 10:30
 46/66 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, kaptál válaszokat arra, hogy mit tegyél, hogyan tudnád jobban megfogni a pénzt. De te teszel rá magasról, mindenre van kifogásod, hogy mit miért nem lehet megcsinálni, nem a megoldást keresed, csak nyafogsz.

Nem csodálom, hogy az unokatesód nem segített, ilyen embernek én se segítenék. Szánalmas amit csinálsz, szedd már össze magad!

2014. máj. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
100%

OK, a körümények (gyerek, több műszak) miatt a kocsi talán még érthető (bár van, akinek nincs és meg kell oldania... amúgy a bicikli nem volt rossz ötlet. néha a párom is azzal ment, 25 km-re, amiben volt pár combos emelkedő, 12 órás műszak mellett, igaz, az legalább szellemi munka, jól jött a biciklizés, csak sötétben földúton volt kissé kellemetlen, de az rövid szakasz). Viszont ha van otthon valaki a gyerekkel, kisebb bevásárlásra (tizenpár kiló nekünk még az) azért nem autóval kell menni, ha esetleg így tesztek... Rövid utaknál úgyis nagyobb a fogyasztás. Mi be se indítjuk a benzines járműveinket, ha csak a 8 km-re levő pici városba megyünk át a zöldségeshez, ahogy ideköltöztünk, direkt vettünk biciklit. Le/fel kell tolni a hegyre, de ez ilyen. Ez csak példa hozzáállásra, meg tudom érteni, ha valakinek kevés ideje, energiája van - de az a helyzet, hogy ha ADÓS az ember, akkor azért amennyit bír, tegyen meg. Sosem kérnék kölcsön senkitől, de ha mégis, akkor eléggé magas prioritás lenne a visszaadása.

Mások is írták: nem kellett volna 80 ezerért nyaraltatni a kicsit. Mi nem voltunk szegények, de nekem biza 18 éves koromig kellett várni az első külföldi utamra, de nem érzem, hogy ez tragédia lett volna. Persze, élmény meg minden, de csak ha telik rá! Biztos jobb a gyereknek, hogy volt külföldön, de most hosszú hónapokig pénzzavar és több stressz van körülötte?

A hozzáállásról már sokat írtak, mélységesen egyetértek velük. Hogy lehet így gondolkodni? A saját pénzüket arra költik, amire akarják, de még a haleledel is rakat hülyeség. Dögöljön meg a hal, sírjon utána a gyerek, legyen kullancsos minden állat, mert egy rokon megint pénzt kér. A felelősségteljes állattartás pedig le van magasról... Megáll az eszem, komolyan. Műpéniszre is költhetik és senki nem szólhat bele, mert az Ő pénzük. S igen, az élet igazságtalan, ki beleül a készbe, ki nem, sőt, még tulajdonságokat sem egyformán öröklünk. Pl. a felismerés képességét, hogy abszolút semmi értelme irigykedni, mert csak keserűséget és szerencsétlenségtudatot, oktalan dühöt szül. Használjuk ki, ami megadatott, próbáljunk feljebb lépni. A saját házunk táján sepregessünk és tegyünk rendet, ne másoktól várjuk el, hogy segítsen, amikor ez nem kötelessége.


A tojáson se akadnék fent, inkább örülnék, hogy ilyen olcsón kapok házit. Az anyósom rengetegszer süt, főz, ajándékot ad nekünk, ruhát megvarr, ruhát szerez, ingyen (pedig kifizetném, ha kéne, a fő, hogy nem kell boltba mennem, csodálatos :D), de most pl. vett nekem palántákat a piacon, ma elhozom és kifizetem. Ez így is szívesség felém, örülök is neki, s ez neki nem betervezett ajándék vagy étel, s nem veti fel a pénz, teljesen természetes kifizetni, azt hiszem. Kicsit bő lére eresztettem, de meg akartam világítani a mondanivalómat. Hogy még családon belül sem kell fennakadni azon, ha nincs minden (általunk kért, ez fontos!) apróság automatikusan ingyen.


A vajas kenyeret nem ajánlom, inkább a zöldséges rizst, jobb, olcsóbb, szerintem táplálóbb is. Hüvelyesfőzelékek, miegymás. Sokkal olcsóbban meg lehet oldani az evést az átlagos szintnél, ha kell. A normál emberek egy csomó felesleges vackot vesznek a boltban.

2014. máj. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 A kérdező kommentje:
A kaján próbálunk majd spórolni, máson nem lehet. Csak idegesít ez a kocsi ügy. Szar anya vagyok, hogy nem akarom itthon hagyni késõn a gyereket hogy megveszem a gyógyszert neki, hogy engedem nyaralni, amiért olyan kis hálás amúgy, még most is mondogatja milyen jó volt, pedig egyéve
2014. máj. 15. 10:43
 49/66 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy lenézve- szerintem itt a válaszolók normális hangnemben fogalmaztak meg kritikát a helyzetetekről és hidd el, hogy ezzel tudunk a legtöbbet tenni.


Senki nem fog neked helyeselni értelmes emberként, hogy jól teszed, amit teszel és jó hosszútávú stratégiának az, ahogyan leírtad, hogy éltek.


Igenis kell tudni beosztóan élni és MINDIG félretenni (nem csak akkor, ha tudod, hogy a gyerek táborozna, hanem MINDIG- ha csak 2 eFt-ot havonta, akkor annyit, ha 50 is jut, akkor annyit).


Azt látom a válaszaidból, hogy bizony tényleg nagyon csekélyke a pénzügyi kultúrátok (már írtam az előző oldalon a hozzászólásomban)- azt kellene megérteni, hogy minden "fogyasztási" jellegű dolgot (ilyen az autóhasználat, a gyerektábor, a háztartási cikkek, nyaralások, okostelefonok stb.) NEM hitelből beszünk meg és NEM létszükséglet (még ha ezt mesélik is be neked a tévében, még ha a tehetősebb szomszéd gyerek szülei a kisujjukból is kirázzák stb.)


Kicsit mintha nem lennél pontosan tisztában az anyagi lehetőségeitekkel- de még nem késő. Veszel egy üres papírt leírod a bevételeket, a jellemző költségeket- képzel egy kis likvid tartalékot a hónapra, ha beesik valamilyen kisebb plusz kiadás- valamint a fix kiadások közé beépítesz egy kis megtakarítást (akár csak úgy, hogy a számládon hagyod, akár borítékban- az első lépésnek szinte bármi jó).

A leírásod alapján úgy gondolom, hogy havi 5-10 eFt-ot simán meg tudnál fogni- csak ehhez neked sem kellene ennyire kötni az ebet a karóhoz és megmagyarázni, hogy te biztosan jól csinálsz mindent, mert nyilvánvaló, hogy nem.


A kiszámoló blog nagyon jó, hasznos tanácsokat ad, ha van időd picit olvasgatni, nem válna károdra.


Minden jót.

2014. máj. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
95%

Persze kérdező!


Nekem havi 200e fizuval sincs nagyon keret autóval járkálni, azért meg nem veszek hogy kinn rohadjon. Meg kerek 1 órával hamarabb hazaérjek. Be kell látni ma Magyarországon az autó luxus főleg egy átlagkeresethez képest.


Én ezért utáltam falun élni/lakni, mert te és a hozzád hasonló vadparasztok, akik kifelé mutatják hogy nagyságos tésasszony, szórják a pénzt, utána meg sutymorog hogy a másiknak mennyi pénze van... én meg 400e forintért bútort vettem akkor most adjak belőle? vicc ez komolyan....


Nem egy kérdésnél leírtam pénzt kérni/adni sem családon belül sem családon kívűl nem szabad. Mert melegágya a konfliktusoknak.


De am ha megtudnám hogy én jó szándékkal adtam neked pénz, te meg még a hátam mögött sutyorogsz mért nem adok többet, mert így meg úgy.... megjelennél a házamnál leköpnélek és rád verném a kaput... többet nem ismernélek.


Am meg büdös senkiházi paraszt vagy!, írni sem tudsz normálisan.

2014. máj. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!