Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Haragudnátok unokatesrvéretekr...

Haragudnátok unokatesrvéretekre, ha nem adott volna kölcsön, ebben az esetbe?

Figyelt kérdés

Nem vagyok rá túl büszke, kicsit el vagyunk adósodva. Egyszer kértünk 40ezret, azóta nem tudjuk utolérni magunkat. Megadjuk fizetéskor, következõ fizu elõtt hiányzik...

Kérni akartam unokatestvéremtõl fizetés elõtt 25 ezret. Nem adott.

A lányom késõbb mondta, hogy unokatestvvérem fia megy nyáron osztály kirándulásra, másik két testvére is. Ez 3x60ezer. Gondoltam a gyerekei, megértettem, hogy fontosabbak neki, mint mi.

Húgom állateledel boltban dolgozik, bement unokatestvérem férje, ott hagyott 110 ezer forintot!! (Kullancsnyakörvek, táp, konzerv, hal, papagáj, nyúl kaják, egy rakat hülyeség!! Sok állatuk van....) ez nagyon zokon esett. Erre van ennyi pénzük, nekem meg azt mondja nincs pénz.

Toját hoztam tõlük, 10 darabot, erre elkérte az árát.

Nem vârok alamizsnát, de rosszul esik tõle.

Ami a legjobban zavar, hogy közben úgy csinâlt mintha semmi nem történt volna, trécselne velem



2014. máj. 15. 08:26
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 A kérdező kommentje:
SprayK, irtam, 2 db. Ha az orvos felír valamit a beteg gyereknek, szerintem nincs anya aki az árát nézi
2014. máj. 15. 08:54
 22/66 A kérdező kommentje:
Nem tudjuk letenni a kocsit.férjem jár vele, isten háta mögött lakunk, nincs busz hazafelé. Ha meg másik munkát keresne itt, kapna 80ezret...
2014. máj. 15. 08:56
 23/66 anonim ***** válasza:
100%
De drágám hidd el sokan nem tudnák kiváltani ezért kapnak más högőtágítót olcsón,vagy steroidos készítményt...erről ennyit.Kocsit se rakjátok,le meg amúgy se csináljatok semmit,a legegyszerűbb sírni,és pénzt kunyerálni,majd panazkodni.Nem értem az ilyet...
2014. máj. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
86%

Nehéz helyzet, soha nem jön ki jól családban kölcsönözni. Én megértem unokatestvéredet, hiszen azért mert nekik van pénzük, nem azt jelenti, hogy akkor mindenkinek adnia kéne. Egyébként meg nem tudhatod, hogy pl. a férje mennyire veszi szigorúan, lehet, hogy ő kezeli a pénzt. Ismerek olyan családot, ahol a nő csak a saját kis pénzével rendelkezik, ami nem sok.

De téged is értelek, hogy valakihez fordulni kellett és nyilván a családtag a legkézenfekvőbb. De egyébként közeli kapcsolatban vagytok? Ez is számít. Nincs más, akitől kérhetnétek? Szülők? Testvér?

2014. máj. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
100%

"Toját hoztam tõlük, 10 darabot, erre elkérte az árát.

Nem vârok alamizsnát, de rosszul esik tõle."


Te ebben nem érzed az ellentmondást. Mert ha adott volna neked 10 tojást ingyen, na az szerintem alamizsna.


"Ami a legjobban zavar, hogy közben úgy csinâlt mintha semmi nem történt volna, trécselne velem"


Ja, tényleg, a szégyentelen. Nem hogy leégne a pofájáról a bőr és elbújna a föld alá, mert ilyen szemét, hogy nem ad neked abból, amiért Ők dolgoztak meg...

Már bocs, de te honnan érzed úgy, hogy kötelező részesedésed van az ő vagyonukból?

2014. máj. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
100%

nem haragudnék


nagyon is jól csinálja az unokatesód, tulajdonképpen semmi nem történt azon kívül, hogy te megint kölcsön kértél, pedig az előzőt vissza se adtad


nem is értem, hogy ezt hogy gondoltad, ahhoz meg mi közöd, hogy a gyerekére meg a háziállataira mennyit költ?

2014. máj. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 A kérdező kommentje:
Hát lehet nem gondolkodok jól, de én nem kértem volna el 250 ft-ot a rokonomtól, de még egy jo ismerõstõl sem. Egyszeri eset volt, vannak tyúkjaink, de akkor nem tojtak, kellett a tojás. Ha azt mondja adjam majd vissza még az is jobb lett volna. Tudtam hogy vannak plusz tojásai, másnak is ad el, ezért kérdeztem tõle, hogy jut e még. Csak jobb a házi, mint a bolti
2014. máj. 15. 09:09
 28/66 A kérdező kommentje:
Visszadtam az elõzõt! Nem tartozok neki. Azért adtam amúgy a teljes összeget , mert azt hittem utolérjük magunkat, de mindig volt plusz kiadás.
2014. máj. 15. 09:11
 29/66 A kérdező kommentje:

Visszadtam az elõzõt! Nem tartozok neki. Azért adtam amúgy a teljes összeget , mert azt hittem utolérjük magunkat, de mindig volt plusz kiadás.

A férjét nem hinmém,hogy zavarná

2014. máj. 15. 09:13
 30/66 anonim ***** válasza:
100%

Kéne látnunk, hogy mire megy el a pénz egy hónapban. Biztosan találnánk valamilyen megoldást, hogy miből tudtok lecsippenteni.


Azt egyébként nem hiszem el, hogy nincsen busz. Vagy a ti falutokban mindenki autóval jár? Jéé, máris kiderül, hogy nem is vagyunk ám olyan csóró ország, ahogy azt sokan láttatni szeretnék, ha telik autóra.


Egyébként ha tízezer forint a spray, fájó szívvel nem váltom ki, hanem más megoldást kérek az orvostól / patikustól.


Valahol elfolyik a pénz a kezetekből, azt kéne megfogni.


De miért vettetek fel hitelt a felújításra? Mindig annyit kellett volna felújítani, amire jut pénz.

2014. máj. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!