Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan haragudott meg a...

Jogosan haragudott meg a párom, hogy az ő gyermekei nem lettek meghívva a családi nyaralásra?

Figyelt kérdés

A szüleinkkel minden évben elmegyünk 2 hétre nyaralni (szüleink, tesóm és a családja, én és a gyermekeim). A szüleink év közben nem vesznek semmi ajándékot, ők ezt a nyaralást adják minden évben az unokáknak.

Másfél éve költöztünk össze a párommal, neki 2 gyermeke van az előző kapcsolatából és a nevelt lányával is ugyanúgy tartja a kapcsolatot mint a vér szerinti gyermekeivel, ők az anyjukkal élnek. Idén anyuék a páromat is meghívták, azt gondolták (én is), hogy örülni fog neki. A párom viszont a meghívás óta azt mondogatja, hogy mennyire rosszul esett neki, hogy az ő gyermekei nem lettek meghívva a nyaralásra, és mennyire igazságtalan, hogy a közös gyermekünk is mehet, az ő gyermekei meg nem. Már azt is megemlítette, hogy így nekünk sem kellene elmennünk.

Hogyan tudnám ezt vele megbeszélni? Az tény, hogy jelenleg anyagilag nem állunk valami fényesen, tehát az ő gyermekei nem fognak nyaralni menni, de az én szüleimnek sem mondhatom, hogy fizessék +3 fő költségét is.


2014. jún. 7. 16:47
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
86%

9.

Valóban szadizmus ebben az esetben, de akkor sem várható el,hogy majdnem vad idegen embereket nyaraltassanak a Nagyik.

Kérdező!! Miért nem dobjátok össze (te és a párod, a gyerekek anyja és nagyszülei) a gyerekek költségeit? Szerintem ha összedobnátok nnyien, nem lenne olyan megterhelő senkinek. Hmm?

2014. jún. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
38%

A mi családunkban ez úgy működött, hogy én voltam a kakukktojás. Volt apám, a barátnője, a barátnője lánya (mostoha tesóm) és a barátnője nagyszülei. Ha meghívtak nyaralni akkor úgy időzítettek, hogy én is tudjak menni. Ha nyaralni mentünk engem is mindig hívtak. Egy eset volt amikor én kimaradtam a jóból, de az nagyon drága üdülés volt, és előtte megkérdezték, hogy engem nem zavar-e a dolog. Én meg nagyon örültem, hogy milyen jó neki, hogy ilyen jó helyre megy.


Én nagyon szerettem a mostoha tesóm és ő is engem, igazi jó barátnők voltunk. Ezért nem is kezeltek engem külön, hanem családtagként és így volt 3 nagypapám és nagymamám.

2014. jún. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
5%

Igaza van. Nem mehet el, mert ez hogy esne a gyerekeinek??? Sosem bocsátanák meg neki.

Ha ők írnának itt ezzel, mindenki őket sajnálná, gondold el: "Apu elment nyaralni az új családjával, csomó gyerek van ott, csak minket nem hívtak!"

2014. jún. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
45%
Ja, azt hozzáteszem, hogy persze nem a szüleidnek kell fizetni. De ő így nem mehet el, ez tény.
2014. jún. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
7%

Unokám féltestvérei már hogy lehetnének idegenek egy nagyszülőnek?

Szerintem jogos, és én valahogy előteremteném az ő költségeit is.

2014. jún. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nem jogos. Ha ez a te szüleid pénze, hadd döntsék el ők, hogy ki nyaralását fizetik. Így is szép gesztus volt tőlük, hogy a párod (aki nem is a házastársad, tehát nem családtag) meghívták, de az ő gyerekei abszolút nem tartoznak a ti családotokhoz.
2014. jún. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
86%
15-ös, nem féltestvérek. A kérdező párjának a gyerekeik, akiket a kérdező párjának a volt felesége, vagy férje (nem tudom, ki a férfi, ki a nő a kérdésben) nevel.
2014. jún. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
98%

15 - nem féltestvérei hanem mostohatestvérei. Másrészt a harmadik gyerek a pasinak még csak nem is a vér szerinti gyereke.

Igaza van az egyik fentebbi hozzászólónak: hadd döntsék már el a nagyszülők hogy kiket akarnak megajándékozni. Egész évben egyik unoka sem kap ajándékot, ezzel a nyaralással kedveskednek.

Amúgy is: te felháborodsz mikor a te gyerekednek nem vesz ajándékot a párod nevelt lányának a nagyija? (akihez ugyanannyira nincs köze a gyerekednek, mint a párod gyerekeidhez a te szüleidnek) Na ugye.

2014. jún. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
89%
Se nem féltestvérek, de egyelőre még mostohatestvérek sem. Nem a kérdező szüleinek kellene fizetni a nyaralásukat.
2014. jún. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:
Ennél olcsóbbat nem tudunk választani, mert ingyen van a lakhatás a nagynénémék nyaralójában, de most konkrétan arra sem lenne pénzünk, hogy a 3 gyerek költségét (élelmiszer, belépők, játékok) kifizessük. Ha rajtunk múlna, mi sem mennénk nyaralni, mert örülök, ha hó végén 0-ra jövünk ki. A párom már 5. hónapja munkanélküli és ha akad is valami kis pénze, az is a gyerektartásba lesz beforgatva. Most semmi extra nem fér bele.
2014. jún. 7. 17:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!