Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan haragudott meg a...

Jogosan haragudott meg a párom, hogy az ő gyermekei nem lettek meghívva a családi nyaralásra?

Figyelt kérdés

A szüleinkkel minden évben elmegyünk 2 hétre nyaralni (szüleink, tesóm és a családja, én és a gyermekeim). A szüleink év közben nem vesznek semmi ajándékot, ők ezt a nyaralást adják minden évben az unokáknak.

Másfél éve költöztünk össze a párommal, neki 2 gyermeke van az előző kapcsolatából és a nevelt lányával is ugyanúgy tartja a kapcsolatot mint a vér szerinti gyermekeivel, ők az anyjukkal élnek. Idén anyuék a páromat is meghívták, azt gondolták (én is), hogy örülni fog neki. A párom viszont a meghívás óta azt mondogatja, hogy mennyire rosszul esett neki, hogy az ő gyermekei nem lettek meghívva a nyaralásra, és mennyire igazságtalan, hogy a közös gyermekünk is mehet, az ő gyermekei meg nem. Már azt is megemlítette, hogy így nekünk sem kellene elmennünk.

Hogyan tudnám ezt vele megbeszélni? Az tény, hogy jelenleg anyagilag nem állunk valami fényesen, tehát az ő gyermekei nem fognak nyaralni menni, de az én szüleimnek sem mondhatom, hogy fizessék +3 fő költségét is.


2014. jún. 7. 16:47
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
92%
Nagymamaként nem vinném el a lányom új barátjának a gyerekeit nyaralni, anyaként nem várnám el hogy a volt férjem új barátnőjének az anyja elvigye a gyerekeimet és ha engem valaki meghívna egy nyaralásra eszembe se jutna meghivatni a gyerekeimet is. Ez nem is kérdés. A párod ha akarja nyaraltassa meg a gyerekeit akár veletek együtt akár nélkületek, ha meg nem tehetitek meg anyagilag akkor így jártak. Az említett nyaraláson ti is csak "vendégek" lesztek.
2014. jún. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
12%

"Te 70%-os ha ennyire nagyvonalú vagy utalj nekik pénzt és még fizesd be az exfeleséget is.

Komolyan mondom itt mindenki olyan bőkezű de ha benne lenne egy ilyen szituban ki lenne akadva nagyon,hogy apuka ezt hogy képzeli."


Nem világ körüli útra kell befizetni, hanem ingyen szálast kapnak, akkor mire kell költeni 3 vonat diákjegyre meg etetni kell őket. Amikor apánál vannak is esznek valamit.

2014. jún. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
92%
Igen 70%os, és gondolom a 2 hét majd a házban bezárva telik el, ugye úgy gondoltad. Strandbelépő, ott 1-1 fagyi, kirándulások, esetleg fürdő látogatása is ingyen lenne. Számolj már egy kicsit.
2014. jún. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha nem veletek élnek a párod gyerekei, és a szüleid esetleg nem is találkoztak még jóformán a gyerekekkel, akkor mi a jó fenének vinnék el nyaralni? Teljesen érthető, hogy kimaradnak.

Pláne, ha adott az ingyen szállás, aminek azért nem végtelen a kapacitása, a falak sincsenek gumiból gondolom.

Egy nyaralás pedig nem olcsó, az nem úgy működik, hogy gyerekek, itt van két szelet zsíros kenyér, osszátok be mára. Strandbelépő, fagyi, jégkrém, elszakadt a papucs, a fürdőruha, megtetszett neki egy kislabda, stb. Ha az egyik kap valamit, a többinek is kell. Arról nem is beszélve, hogy a gyerekekre figyelni is kell, még két gyerek nem kis feladat - főleg, hogy nem idilli világban élünk, lehet, hogy iszonyú rossz gyerekekről van szó.

Érthető, hogy párodnak nem esik jól, hogy ilyesmit nem adhat meg a gyerekeinek, de ettől még ne legyen már irreális elképzelése az életről. Majd ha lesz munkája, spórolhat, és jövőre elviheti a családot nyaralni.

2014. jún. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
4%

Hát nem is tudom. Az én nagymamám nem tehette meg, hogy nyaralni vigye a 9 (!) unokáját, ő egyszerű falusi parasztasszony volt (már a szó szebbik értelmében).

De ha egyikőnk kapott tőle valamit, akkor a másik 8 is kapott, dekára, centire, forintra ugyanannyit.

És bár mindegyinkőnkkel egyformán bánt, mégis én voltam a kedvence, és ezt mindenki tudta is. Mégsem zavart senkit a dolog. Ja, és én voltam az egyetlen olyan unokája, aki nem volt vér szerint rokona.

2014. jún. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
71%

Már régi kérdés, de érdekes, mindenkinek más az egyértelmű válasz.

Azért írok, mert nálunk is volt már hasonló felállás, és én vagyok a szegény kimaradt gyerek:D Oké, annyi különbséggel, hogy 15 év van köztem és a féltesóim között, de engem az ő nagyszüleik az első években még látni sem akartak (apukámat is utálták, mert már volt családja és gyereke ugyebár), nem hogy nyaralni vittek volna... Most már találkozunk nagy ritkán, ahol nyájasan társalognak velem, de soha nem költenének rám egy fillért sem, és én sem érzem úgy, hogy egy családhoz tartoznánk.

2016. jan. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 Savlekotő ***** válasza:
28%
Ide vezet ez a minden hova tolunk kölyköket jöttment mozaikba utálkozunk,de pénz sincs rájuk.. Lol..
2020. nov. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!