Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan haragudott meg a...

Jogosan haragudott meg a párom, hogy az ő gyermekei nem lettek meghívva a családi nyaralásra?

Figyelt kérdés

A szüleinkkel minden évben elmegyünk 2 hétre nyaralni (szüleink, tesóm és a családja, én és a gyermekeim). A szüleink év közben nem vesznek semmi ajándékot, ők ezt a nyaralást adják minden évben az unokáknak.

Másfél éve költöztünk össze a párommal, neki 2 gyermeke van az előző kapcsolatából és a nevelt lányával is ugyanúgy tartja a kapcsolatot mint a vér szerinti gyermekeivel, ők az anyjukkal élnek. Idén anyuék a páromat is meghívták, azt gondolták (én is), hogy örülni fog neki. A párom viszont a meghívás óta azt mondogatja, hogy mennyire rosszul esett neki, hogy az ő gyermekei nem lettek meghívva a nyaralásra, és mennyire igazságtalan, hogy a közös gyermekünk is mehet, az ő gyermekei meg nem. Már azt is megemlítette, hogy így nekünk sem kellene elmennünk.

Hogyan tudnám ezt vele megbeszélni? Az tény, hogy jelenleg anyagilag nem állunk valami fényesen, tehát az ő gyermekei nem fognak nyaralni menni, de az én szüleimnek sem mondhatom, hogy fizessék +3 fő költségét is.


2014. jún. 7. 16:47
1 2 3 4 5
 31/47 zabmester ***** válasza:
89%
Szerintem ennek a megítélése nagyban függ attól is, hogy kivel élnek azok a gyerekek. Mert ha a párod gyerekeit is közösen nevelitek, akkor nem lenne szép őket kihagyni a nyaralásból. Viszont ahogy látom, itt nem ez a helyzet, nem együtt nevelitek őket, így viszont, bármilyen kellemetlen is, de nem róható fel a nagyszülőknek, hogy őket nem hívták meg. Ők téged, és a veled egy háztartásban élőket hívták, szerintem emiatt a párodnak sem kellene megsértődni.
2014. jún. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
18%

"egy másfél éves kapcsolatban még én sem fizetnék rá plusz 3 főre,majd házasság után megint más. +


Tökmindegy hogy házasok vagy sem, van már közös gyerekük. Kit érdekel, hogy a férje vagy sem, már gyerekük van.



"mennyire igazságtalan, hogy a közös gyermekünk is mehet, az ő gyermekei meg nem."

2014. jún. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem sem jogos. Ha akarja a párod, hogy ők is menjenek, fizesse ki, de mint írtad, ez nem fog menni. A szüleidtől az is szép, hogy a párodat másfél év után meghívja, nem várható el, hogy a gyerekeket is fizessék - akiket esetleg talán nem is ismernek.
2014. jún. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
11%
Utolsó szerinted nagy dolog az unokám apját is meghívni egy családi nyaralásra?
2014. jún. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
90%
Oké, azt elfelejtettem, hogy van közös gyerek. De attól nem kéne elvárni, hogy a számukra vadidegen másik 3 gyereket is nyaraltassák, nem kellene ezen megsértődnie.
2014. jún. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
7%

De nem vadidegenek hanem az unokáim féltestvérei.

Mi családunkba nincs ilyen "összevisszaság" de szüleim biztos ugyan úgy bánnának a többi gyerekkel is mint a sajátjukkal.

2014. jún. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
90%
2 féltestvér van és egy akinek semmi köze a nagyihoz.
2014. jún. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
7%

Igen kettő féltestvér, a harmadik meg a kettő féltestvére valószinűleg, így egy gyerek étkezését ingyen nyaraláson csak ki tudnák szorítani. Ingyen szállásra mennek, 3 gyerek belépő meg pár zsemle nem igaz, hogy nem fér bele.


.

2014. jún. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
92%
A nagyszülők így döntöttek, és miután ők fizetik, ez van. Nyaraltassák a másik 3 gyereket az anyuka szüleinél, ahová gondolom az Kérdezővel közös gyereket nem hívnák, aki teljesen normális.
2014. jún. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
93%

Te 70%-os ha ennyire nagyvonalú vagy utalj nekik pénzt és még fizesd be az exfeleséget is.

Komolyan mondom itt mindenki olyan bőkezű de ha benne lenne egy ilyen szituban ki lenne akadva nagyon,hogy apuka ezt hogy képzeli.

2014. jún. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!