Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan haragudott meg a...

Jogosan haragudott meg a párom, hogy az ő gyermekei nem lettek meghívva a családi nyaralásra?

Figyelt kérdés

A szüleinkkel minden évben elmegyünk 2 hétre nyaralni (szüleink, tesóm és a családja, én és a gyermekeim). A szüleink év közben nem vesznek semmi ajándékot, ők ezt a nyaralást adják minden évben az unokáknak.

Másfél éve költöztünk össze a párommal, neki 2 gyermeke van az előző kapcsolatából és a nevelt lányával is ugyanúgy tartja a kapcsolatot mint a vér szerinti gyermekeivel, ők az anyjukkal élnek. Idén anyuék a páromat is meghívták, azt gondolták (én is), hogy örülni fog neki. A párom viszont a meghívás óta azt mondogatja, hogy mennyire rosszul esett neki, hogy az ő gyermekei nem lettek meghívva a nyaralásra, és mennyire igazságtalan, hogy a közös gyermekünk is mehet, az ő gyermekei meg nem. Már azt is megemlítette, hogy így nekünk sem kellene elmennünk.

Hogyan tudnám ezt vele megbeszélni? Az tény, hogy jelenleg anyagilag nem állunk valami fényesen, tehát az ő gyermekei nem fognak nyaralni menni, de az én szüleimnek sem mondhatom, hogy fizessék +3 fő költségét is.


2014. jún. 7. 16:47
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
81%
Na, igen. Egyelőre még csak nem is mostohatestvérek és az egyik gyerek még csak nem is a kérdező párjának a gyereke és egyik sem él velük.
2014. jún. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
65%
A kérdező azt írja, van egy közös gyerekük, szóval annak a gyereknek a kérdező párjának a gyerekei mégis csak féltestvére, nem?
2014. jún. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
50%

Nem jogos, hogy megharagudott, nem várhatja, hogy a "nagyszülők" plusz 3 embert nyaraltassanak.

DE! Ha ő ilyen körülmények között nem szeretne menni, azt én teljesen megértem. Nincs pénzetek, ahogy látom a gyerektartás fizetése sem zökkenőmentes, így valószínűleg a gyerekeinek sem tud semmi pluszt nyújtani anyagilag. Őszintén, így én sem szívesen mennék nyaralni (mindegy, hogy kinek a pénzén). Csak arra tudnék gondolni, hogy én itt nyaralgatok, a gyerekeim meg otthon ülnek...

Így én valószínűleg megköszönném a meghívást (őszintén, hiszen tényleg kedves gesztus), de nem mennék el.

Ezt pedig szerintem neked is meg kell értened, hiszen tudtad, amikor összejöttetek, hogy ő másokért is felelős.

2014. jún. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
97%

De a kérdezőnek is van egy gyereke, akit szintén megillet az ajándék nyaralás, őt nem lehet elszakítani a nyaralásról amit a nagyijaival együtt tölthet. Megilleti őket a közösen töltött idő. Ő nem tehet róla hogy az apjának nincs munkája, sem arról hogy a (nem hivatalosan) mostohatestvérei nem nyaralhatnak.

Viszont az a másik három gyerek igenis nyaralhat, ha az anyjuk vagy a nagyszüleik elviszik őket. Nem tőletek függ kizárólag az ő nyaralásuk. Nehogy már érzelmi zsarolás legyen a dologból.

2014. jún. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
27%

" párod (aki nem is a házastársad, tehát nem családtag) meghívták, de az ő gyerekei abszolút nem tartoznak a ti családotokhoz."



A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.


Most őszintén, ez a válasz hogy a jó égben lehet 100%ban hasznos?! Nem családtag? Közös gyerekük van! Az én gyerekem apja bizony családtag, függetlenül attól, hogy házasok vagyunk- e vagy sem! Ezt a szüleim is így látják.

És mi az, hogy az ő gyerekei nem tartoznak a ti családotokhoz? Nem volt titok, hogy vannak gyerekek az előző kapcsolatából. Az én gyermekem apjának a családja az én családom is (függetlenül attól,hogy örülök-e vagy sem az új családtagoknak)

2014. jún. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
81%
Hát én a párod helyében nem mennék, hanem akkor elhoznám addig magunkhoz a gyerekeimet. Szerintem a megoldás, hogy a vér szerinti unokát elviszik a nagyszülők magukkal, a többi gyerek meg apával tölt közösen otthon egy kis időt addig. Társasozás, séta ingyen van.
2014. jún. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
90%

Itt el kell különíteni néhány esetet.


i)Az, hogy nem engednék, hogy jöjjenek az ő gyerekei is, akkor teljesen jogos lenne. Persze, ha a gyerekek szülei állnák a nyaralást.

ii)Az, hogy elvárja, hogy a gyerekeit gyakorlatilag idegenek nyaraltassák, az nagyon nem jogos.

2014. jún. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
94%

Mi sem visszük párom gyerekét oda ahova az én szüleim hívnak meg minket pedig nekem férjem már.

Miért kellene vinnem?Az egy dolog,hogy én bevállaltam egy gyerekkel rendelkező pasit de ez nem vonja maga után azt hogy én arra kérjem a szüleim,hogy költsenek rá.Van annak a gyereknek vér szerinti nagyszülője,2 nagypapa és 2 nagymama.Pátyolgassák azok.Én se kérem az vér szerinti nagyszüleit,hogy nyaraltassák az én gyerekemet.

2014. jún. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
13%
Persze amikor majd nagyszülőknek férfi segítség kell akkor egyszerre rokon lesz a kérdező is.
2014. jún. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
85%

márpedig a szülők erre költik az össz pénzüket és miért költsenek egy olyan gyerekre akivel nincs semmilyen kapcsolatuk,ha legalább egészen kiskortól nagyszülei lennének a párja gyerekeinek,de egy másfél éves kapcsolatban még én sem fizetnék rá plusz 3 főre,majd házasság után megint más.

Szüleid jogosan nem hívják meg,párod meg csak mint apa szégyelli hogy ő mehet nyaralni de a gyerekeinek nem tudja ezt megadni ezért most duzzog és mindent a szüleidre hárít miközben ő nem tudja megkeresni az erre való pénzt(férfiak nem tudják elviselni ha nem ők a pénzkeresők)

2014. jún. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!