Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyenkor, a...

Mit lehet tenni ilyenkor, a fiam egy iskolázatlan kislányt akar elvenni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Két diplomája van, jelenleg tolmácsként dolgozik külföldön. Fél éve ismerte meg itthon ezt a lányt, aki még a közép iskolát se fejezte be. Nem tud társaságban viselkedni, nem tud illedelmesen beszélni és étkezni. Azt mondja hogy szeretik egymást. Szerintem ez csak szeszély a fiam részéről, az a lány meg így akar felkapaszkodni. Nem azért tanítattam hogy egy buta liba az újjai köré csavarja

Mit tegyek?


2014. okt. 5. 13:34
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
93%

"

Pontosan ezért nem akarom hogy a gyerekem az én sorsomra jusson. Én is hagytam annak idején hogy elvakítson a szerelem, és férjhez mentem ahelyett hogy tanultam volna. Évekig nélkülöztem, keményen dolgoztam a legrosszabb legúndorítóbb munka helyeken hogy a fiamnak jobb élete legyen. Erre a múlt megismétli magát. Nem engedhetem hogy elkövesse azt a hibát amit én elkövettem"


Fuss neki megegyszer, ezzel ugyanis épp az ellenkezőjét bizonygatod annak, ami ellen hadakozol: a tanulatlan ember is képes ra, hogy a gyerekenek a legjobbat adja.mtehat a kislány, akit most szidsz, lehet csodálatos felesége es jo anya.m

2014. okt. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
83%

Ne aggódj kérdező, ha tényleg ilyen buta az a nő, a fiad is rá fog jönni idővel.


Fél év nem egy nagy idő, ilyenkor még tombolnak a hormonok. Majd egy év múlva lecsillapodik kicsit, és ő is jobban átlátja, hogy ki az, akivel együtt van.

2014. okt. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 A kérdező kommentje:
Lehet de mégis jobban örülnék a gyerekem hozzá illő társat választana. S nem ezt a lányt aki egyáltalán nem hozzá való.
2014. okt. 5. 13:49
 14/52 anonim ***** válasza:
90%

"A kérdező kommentje:


Pontosan ezért nem akarom hogy a gyerekem az én sorsomra jusson. Én is hagytam annak idején hogy elvakítson a szerelem, és férjhez mentem ahelyett hogy tanultam volna. Évekig nélkülöztem, keményen dolgoztam a legrosszabb legúndorítóbb munka helyeken hogy a fiamnak jobb élete legyen. Erre a múlt megismétli magát. Nem engedhetem hogy elkövesse azt a hibát amit én elkövettem."


Tehát eddig nagyszerű anya voltál - tényleg így gondolom - most viszont arra készülsz, hogy hisztériás zsarnok legyen belőled, aki meg akarja szabni a felnőtt fiának, hogy hogyan élje a saját életét. Egyrészt nem fog menni, a fiad alighanem van annyira értelmes, hogy a te állandó irányításod nélkül is tud élni, másrészt ha eddig jó kapcsolatod volt vele, a legjobb úton haladsz, hogy ez megszűnjön. ... és nem, nem a "kislány" hibája lesz, hanem a tiéd.

2014. okt. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
68%

Azert mert a lanynak nincs diplomaja stb meg nem jelenti azt hogy buta is!

Az emberiseg az ėrzės a tisztasziv belulrol fakad*ezt hivjuk ėrteknek* es ezt az iskolasem adja meg.

Pont te lazadsz kerdezö amikor te is ferjhez mentel minthogy tanultal volna! Es te hogy nem fejezted be a sulit te is a ferjedbe kapaszkodtal???

Fiadnak van jo szakmaja jo munka.h. miert kell ehez kotni a hazassagot is?? Talan ha orvos lett volna a feleseg akkor buszkebb lennėl???jaa csak lehet ax orvosnak lenne egy buta tanulaylan anyos akit szegyelt volna!!



Jô tanåcs:fiad ėletebe ne szoljj bele,mert akkar el is cseszheted az eletet,ha mas mennyecsket valasztasz te aki okis lessz es majd megcsalja stb...!!!ha a fiadnak jo es boldog,te csak orulj a fiad boldogsaganak!!

2014. okt. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
92%

Hogy mit tehetsz? Fogadd el! Nem te választasz párt a gyerekednek.

Mellesleg, attól még, hogy iskolázatlan, még lehet nagyon jó és értékes ember. A viselkedést pedig például segíts neki elsajátítani (nem bántóan persze).

2014. okt. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
92%
Szerelmes&ha fejre állsz, sem tudsz mit tenni. Ha meg ezt így hangoztatod is, eléred, hogy a fiad ne nyissa rád az ajtót. Megéri? Felnőtt ember, és az ő dolga, nem a tiéd.
2014. okt. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
74%
Figyelj az tény hogy a mult megismétli önmagát, ah. irta az egyik kommentelő, egy az hogy minnél jobban beleavatkozol annál jobban látja a fiad h. bosszanthat vele és azért is elveszi a lányt, ha meg összeházasodnak akkor ugyis kiderül, hogy egymásnak vannak-e teremtve már ritka az olyan hogy ne lépjen le az egyik vagy a másik ha vmi nemtetszik neki elválnak és kész. (az is megtörténhet hogy segit a lányon és a hatására elvbégez egy két iskolát stb) Helyedben annyit mondanák (persze kivülállóként könnyű pofázni), hogy figyelj ide édes fiam, nagyon szeretlek és nagyon rossz ötletnek tartom azt hogy elveszed XY -t. De akár hogy is döntesz tudd, hogy melletted állok. (válóperre is majd elmegyek tanuskodni - persze ezt ne tedd hozzá :P ) persze ez csak egy tanács nem kell megfogadni :)
2014. okt. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
53%

NE SZÓLJ BELE!!!

Nem a te dolgod megítélni, hogy ki "megfelelő", "hozzá illő" társ a fiad számára!

Te legfeljebb tanácsot adhatsz - ha kikérik a véleményed.

Azzal viszont, ha a lányt "fúrod" (még ha igazad is van azt illetően, hogy "nem tud viselkedni"), öngólt lősz, a fiad rád fog haragudni, méghozzá joggal!


Saját tapasztalat, hogy milyen kiábrándító tud lenni a család részéről, ha az ember párját illetően csak arra a megjegyzésre képesek, hogy "majd rátanul:(" - pedig ez közel sem volt olyan elutasító viselkedés, mint a te esetedben...

2014. okt. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, egyet tehetsz, azt, hogy tiszteletben tartod a fiad döntését, ugyanis az ő párjáról van szó, nem a tiedről, valójában a világon semmi közöd hozzá, hogy ő kit választ és miért.
2014. okt. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!