Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyenkor, a...

Mit lehet tenni ilyenkor, a fiam egy iskolázatlan kislányt akar elvenni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Két diplomája van, jelenleg tolmácsként dolgozik külföldön. Fél éve ismerte meg itthon ezt a lányt, aki még a közép iskolát se fejezte be. Nem tud társaságban viselkedni, nem tud illedelmesen beszélni és étkezni. Azt mondja hogy szeretik egymást. Szerintem ez csak szeszély a fiam részéről, az a lány meg így akar felkapaszkodni. Nem azért tanítattam hogy egy buta liba az újjai köré csavarja

Mit tegyek?


2014. okt. 5. 13:34
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező, pacsi a fiadnak, karakán srác, kiáll a párjáért és a döntéséért.
2014. okt. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 A kérdező kommentje:
Igen csak nehogy nagy pofára esés legyen a nagy karakánság vége. Ha majd egyedül kell eltartson három embert mikor már lesz gyerek is akkor majd máshogy fogja gondolni.
2014. okt. 5. 20:33
 43/52 anonim ***** válasza:
56%
Kérdező (#42) mármint hogy önmagát, a párját meg a gyereküket, vagyis a családját? Azért lássuk be, ez nem olyan nagyon ritka a férfiaknál... (és ez is az ő dolguk).
2014. okt. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, lehet, hogy neked ez újdonság lesz, de: más férfival is előfordult már a történelem folyamán, hogy eltartotta a gyerekét, sőt, horribile dictu, a feleségét is.

Hmmm... csak nem az a problémád, hogy te azt szeretted volna, ha a fiad téged tart el?

2014. okt. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
86%

Hahaha, mint egy brazil szappanopera :D

Kérdező, bocs, de végig sem olvastam mindent...

Hagyd békén őket!

2014. okt. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
77%
Most komolyan, a helyesírásod alapján a 8 általánost nehezen jártad ki. A lánnyal szeretik egymást, biztos a lány is fejlődni fog egy diplomás ember mellett. Hova akarna a lány felkapaszkodni, nem hiszem, hogy valami arisztokrata család lennétek. Annyira buta pedig nem hinném, hogy lenne a lány, mert a fiad nem foglalkozna vele. Inkább barátkozz a lánnyal, mert a fiad elveszíted. Egyébként mennyivel éreznéd jobban magad, ha lenne egy tanult menyed, aki itt kérdezgetné, hogy mit tegyen, mert az anyós tanulatlan és szégyelli? Na, hogy esne?
2014. okt. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
80%

Alapvetően én sem szoktam támogatni a nagy iskolázottsági különbséget a kapcsolatokban, mert már tapasztaltam, hogy rengeteg problémát tud okozni. Viszont vannak olyan párosok, akik jól kiegészítik egymást. Milyen a lány azon kívül, hogy nem tanult? Azért nem tud társaságban viselkedni, mert nem olyan társasághoz szokott, mint ti? Az illetlen beszéd mit jelent? Sokat káromkodik? Tényleg nem szép egy nőtől, de van, aki elég szókimondó, közben pedig jóindulatú és őszinte.

Amire nem gondoltál, az a saját szereped a párválasztásban. Ha eddig jó anya voltál, a fiad olyan tulajdonságokat keresett a lányban, amik benned is megvannak. Nagyon nehéz elszakadni az ellenkező nemű szülő alapján kialakított ideáltól. Kérdezted már, mit szeret benne? Biztos vagy benne, hogy nincsenek közös vonásaitok? Az én szüleim is munkásemberek, én pedig felsőoktatásban tanulok. Jártam már mindenféle végzettséggel rendelkező férfival, és mégis pont amellett maradtam, aki 8 általánossal rendelkezik. Nem könnyű élet, és a szüleim is féltettek attól, hogy annyit szenvedek, mint ők. De azokat a tulajdonságokat nem találtam meg a diplomás emberekben, amik számomra fontosak, nevezetesen a két kezével megoldjon bármilyen ház körüli problémát, abszolút támasz legyen minden helyzetben, önzetlenül gondoskodjon a családjáról, stb. Lehet neked is el kellene gondolkodnod, mit tud az a lány, amit a többi nem. Ha tényleg csak egy nő, akit éppen használ az ágyban, akkor hamar ráun és lecseréli. Viszont elég tanult a fiad ahhoz, hogy ne menjen bele olyan kapcsolatba, ami számára valamilyen módon nem "kifizetődő". Én is aggódva figyelném a fejleményeket, de szerintem inkább maradj nyitott és légy türelemmel.

2014. okt. 6. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
9%

"külföldre mennek és nem jönnek vissza többé"


Kérdező!

Hadd menjenek!

Ott sokkal előbb kibukik majd a dolog, hiszen a csajszi egy szót sem tud majd beszélni senkivel, és se szakmája, se végzettsége nincsen. Vagyis dolgozni sem tud majd!!

Még a boltba se fog tudni lemenni vásárolni, hogy legalább hasznossá tegye magát valamennyire, mire a párja hazajön a munkából.

Azután majd a fiad is rájön előbb-utóbb, hogy néhány dugásért teljesen felesleges eltartania egy csődtömeget!!

2014. okt. 6. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
90%
Én a fiad helyében vagyok: kétdiplomás nő 8 általánost végzett férjjel. Ha kíváncsi vagy az én esetemre,olvass tovább. A szüleim nem örültek a választásnak, de csak enyhén adtak hangot neki. 7 évig voltunk együtt előtte és végül összeházasodtunk. Mondanom sem kell, hogy az intelligencia diploma nélkül is duplán járhatja az embert, esetünkben biztosan. A férjem milliószor jobb rálátással rendelkezik bármilyen helyzetre, mint én, legyen szó logikai, politikai, jogi, azaz bármilyen kérdéskörről. Az egyetemi vizsgáimra ketten készültünk, rendszerint ő tanított engem, mert sokkal hamarabb felfogta az agya, mint az enyém. Jelenleg jólfizető munkahelye van, én meg - a folytonos munkakeresés mellett - kétdiplomás munkanélküli... Szóval nem a papír dönt az ember milyenségéről. Iskolát még végezhet, semmi akadálya. Annakidején anyukája halálos beteg volt és a kezeltetése mellett nem tudták fizetni a fiuk bentlakását, taníttatását. Ha városban éltek volna teljesen más lett volna a helyzet. De nem ez a lényeg, együtt vagyunk és boldogok vagyunk!
2014. okt. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 A kérdező kommentje:
Bárcsak igazatok lenne és én tévednék. De akkor is fétem a fiamat hogy baja esik és összetörik a szivét.
2014. okt. 6. 21:57
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!