Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyenkor, a...

Mit lehet tenni ilyenkor, a fiam egy iskolázatlan kislányt akar elvenni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Két diplomája van, jelenleg tolmácsként dolgozik külföldön. Fél éve ismerte meg itthon ezt a lányt, aki még a közép iskolát se fejezte be. Nem tud társaságban viselkedni, nem tud illedelmesen beszélni és étkezni. Azt mondja hogy szeretik egymást. Szerintem ez csak szeszély a fiam részéről, az a lány meg így akar felkapaszkodni. Nem azért tanítattam hogy egy buta liba az újjai köré csavarja

Mit tegyek?


2014. okt. 5. 13:34
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
54%
#28 "Mennyi álszent ember van itt. Komolyan ki a fene őrölne egy 8 általánost végzett menynek vagy vőnek?" - jelen, engem nem az érdekel, hogy milyen iskolát végzett, az se, hogy mennyit keres, csak az, hogy boldogok-e egymással... lehet, tán pont azért, mert az én anyám is egy ilyen "szintezgető" - időben megutáltam tehát ezt a fajta jellemhibát.
2014. okt. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
85%

# 26 Tudom, hogy OFF, de az OKJ-nek nem előfeltétele az érettségi? (Amikről én eddig hallottam - meg amit én elvégeztem, oda az érettségi volt a beugró.)


Az érettségihez: Általában az érettségi valóban "nem nagy szám", kivéve, ha valakinek már 18 éves kora előtt is el kell mennie dolgozni. Akkor viszont nehéz, mert amennyire tudom, az "esti" gimnázium voltaképpen több délutánt is igénybe vesz hetente, és melyik az a munkahely, ahonnan folyton elengedik az embert?


A kérdezőhöz: tanácsot adhatsz, de a párválasztásba nem szólhatsz bele, akár szimpatikus neked a fiad választottja, akár nem. (Akármi is legyen vele a problémád, legyen az iskolázottság, stílus, gondolkodásmód stb.) Legfeljebb azt teheted szóvá, ha veled szemben inkorrekt vagy tiszteletlen.

2014. okt. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
76%

# "26 Tudom, hogy OFF, de az OKJ-nek nem előfeltétele az érettségi? (Amikről én eddig hallottam - meg amit én elvégeztem, oda az érettségi volt a beugró.)


Nem az OKJ képzés sima szakmunkásképzés is, van ahova 8 általános is elég.

Van aki munka mellett diplomázik akkor egy párhónapos OKJ is meg lehet mellette csinálni.

2014. okt. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
38%
Nem nézel te túl sok Máricsujt?
2014. okt. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
20%

Kedves Kérdező!

Ha ugyanezt a kérdést kiírnád fordítva, azaz lenne egy kétdiplomás lányod, akire ráhajtott volna egy tanulatlan hü*yegyerek, pont ellenkező válaszokat kapnál ugyanezektől a válaszadóktól!!

Mindenki azt írná, hogy azonnal hagyja ott a srácot, mert nem hozzávaló!!

2014. okt. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
86%
Hát nem gondolom, hogy fordított felállásban egy hajszálnyival is több köze lenne a szülőnek a gyereke párválasztásához, valójában pont ugyanúgy SEMMI, a gyereke párjával a gyerekének kell boldognak lenni, ha fiú, ha lány, nem neki.
2014. okt. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
20%
35 Ez sokkal ritkábban fordul elő, ha egy férfi nem tudja eltartani a családját az neki is ciki, az ilyen férfiak nem elegedettek magukkal, már csak ezért is nehezen találnak maguknak nőt. És persze a nőknek sem az az álma, hogy eltartsak a pasit. A jelenlegi szituban viszont a nő mást is tud nyújtani, nemcsak magas jövedelmet, magas végzettséget. Egy nőnél számít a szépség, hogy mennyire házias, mennyire jó anya. Nézz körül hány magas végzettségű férfi választ playboy nyuszit magának, nem is merül fel, hogy milyen iskolát végzett. Egy ketdiplomas nő a legritkabb esetben választ 8 általánost végzett férjet, de szerintem ez így van rendjén.
2014. okt. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
78%
Szóval utolsó ha a nő hülye az nem baj mert mellette szép, viszont ha férfi hülye az baj mert nem tudja eltartani a nőt? Ha megragadtunk ezen a szinten akkor többet itt ne rinyáljon senki hogy férj miért nem segít otthon.Hisz nem az ő dolga, hanem az asszonyé.
2014. okt. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
82%

#37, bocs de ez zöldség, nem 1914-et mutat a naptár... nekem pl férfiként egyáltalán nem volt kép az "eltartani a családom" mert nem konzervatív a gondolkodásom, és nem, ez nem nehezítette a pártalálást, mert van elég nő is szerencsére, aki szintén nem a konzervatív családmodellben gondolkodik. (ezt persze ne gondold valami horrornak, természetesen mindketten tartottuk már el a másikat, amikor épp úg hozta az élet, ez természetes réésze egy hosszabb párkapcsolatnak, itt elvi dologról beszélek)

És nem, az iskolai végzettség sem jellemző probléma, manapság a felsőoktatás egyre inkább elnőiesedik, idén is több lány jutott be, mint fiú, van, és egyre több lesz az olyan pár, ahol a lány diplomás, a fiúnak meg valami szakmája van, és ezzel sincs a világon semmi baj, teljesen normális dolog. (régen is volt, az egyik itteni háziorvos férje szerelő - vagy 30 éve)

Egy párkapcsolat stabilitása és boldogsága sokkal inkább a hasonló gondolkodásról és értékrendről szól, mint a fizetési borítékokról és iskolai papírokról.

2014. okt. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 A kérdező kommentje:
Beszéltem a fiammal, azt mondta hogy szeretik egymást és ha továbbra se állok le az áskálódással külföldre mennek és nem jönnek vissza többé. Szóval ezt a békát le kell nyelnem, de nagyon féltem a fiamat.
2014. okt. 5. 20:17
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!