Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyenkor, a...

Mit lehet tenni ilyenkor, a fiam egy iskolázatlan kislányt akar elvenni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Két diplomája van, jelenleg tolmácsként dolgozik külföldön. Fél éve ismerte meg itthon ezt a lányt, aki még a közép iskolát se fejezte be. Nem tud társaságban viselkedni, nem tud illedelmesen beszélni és étkezni. Azt mondja hogy szeretik egymást. Szerintem ez csak szeszély a fiam részéről, az a lány meg így akar felkapaszkodni. Nem azért tanítattam hogy egy buta liba az újjai köré csavarja

Mit tegyek?


2014. okt. 5. 13:34
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
94%

1. Én felnőtt emberként sosem hagynám hogy a szüleim beleszóljanak a magánéletembe / párkapcsolatomba.

2. Nem ők választanak nekem társat hanem ÉN magamnak.

3. Az írásodból tisztán látszik hogy te az a tipikusan rossz anyós leszel, aki minden nőnek a rémálma.

2014. okt. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
85%

Ne szólj bele a fiad életébe, mert ha tényleg szeretik egymást, csak azt fogod elérni, hogy megutál. Értelmes ember, tudja, hogy mire van szüksége. A boldog párkapcsolat nem a diplomán múlik. Sőt, az intelligenciát se diplomában mérik.

Orvostanhallgatóként a legkevésbé sem zavar, hogy a barátnőm nem akar egyetemre menni. Négy nyelven beszél. Buta liba lenne? Nem. Így akar felkapaszkodni? Nem. Szeretjük egymást? Igen.

Hagyd élni a fiad, ne akarj helyette döntéseket hozni. A saját életedet irányítsd, ne az övét.

2014. okt. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
93%

Nézd, kérdező. Ha a fiad kétdiplomás, tanult ember, akkor valószínűleg értelmes, és tudja, kit választ.

Az én nagybátyámnak csak a nyolc általánosa van, és egy autószerelői vizsgája, mégis rendes, becsületes, szeretnivaló, dolgos ember. Nem ezen múlik.

Ha szeretik egymást, akkor mi mást akarhatsz még a fiadnak azonkívül, hogy boldogan éljen?

2014. okt. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
84%
Látom, nagyon ráérsz mások életével foglalkozni és ítélkezni. Inkább fordítsd hasznosabb dolgokra az idődet, és te magad is kezdj el tanulni! Kezdhetnéd pl. magyar helyesírással.
2014. okt. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
96%

Én ugyanebben a helyzetben voltam mint anya. A fiamnak én fizettem a külföldi oktatását azzal a tudattal, hogy legalább neki legyen jobb élete mint amennyi nekem jutott. Elhiheted, hogy nem volt könnyű,de sosem panaszkodtam (most sem teszem), mert végül is a fiam sikeresen lediplomázott, és nagyon jó munkahelye lett.

Amikor bemutatta a barátnőjét azt hittem seggre ülök. Pedig a leányzó diplomás volt, de ritkán láttam ennyire ostoba, neveletlen, egoista lányt. Azt, hogy minden második szava a B+ volt ez is sokkolt egy kicsit. Társaságban nem tudott viselkedni, főleg, amikor rájött a féltékenységi rohama a fiam felé.. Volt rá példa, hogy amikor meghívtak minket egy partira akkor nekünk szóltak, hogy ha megoldható a leányzó ne érjen már rá.. Gondoljatok bele, hogy olyan angol emberek mondták akik a végtelenül türelmükről híresek..

Nekem is azt tanácsolták, hogy ne avatkozzam bele, igyekeztem is megfogadni a tanácsot. Nem avatkoztam bele, de a lehető legkevesebb időre korlátoztam a találkozást vele. Hál istenek nem is kellett évekig elviselnünk, mert egy nyaralás alkalmával csúnyán összekaptak, és szakítottak. Hatalmas kő esett le a szívemről. A fiamnak pár hónapja van egy újabb barátnője. Szakmunkás fodrász. Nincs érettségije, se diplomája, de nem érdekel. AZ előző diplomás lányhoz képest ez a lány egy tündér. Előfordult, hogy egy adott társaságban nem tudott hozzászólni, beszélgetni, de ez nem is baj. Nagyon sok téma van amihez én sem tudok hozzászólni, ettől még nem lesz buta senki. Én örülök, hogy nem az iskolai papír alapján választ a fiam barátnőt magának, mert hiába van valakinek diplomája az nem jár együtt az intelligenciával.

Kedves kérdező. Mielőtt még nagyobb problémákat csináltok a fiaddal, érdemes türelmesen várni. Az idő úgyis megoldja a gondokat.

2014. okt. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
61%

Szó szerint tényleg ne szólj bele. Persze, nem a végzettség számít,(ha érettségije nem, de egy nyavalyás okj-s szakmája legalább kéne legyen) viszont írtad, hogy még viselkedni sem tud. Talán nem is akar.

A másik.: Dolgozik? A házi munkában milyen?

Helyedben hagynám. A fiad 2 diplomás életvitele mellett úgy is elkopik majd mellőle a csaj.

2014. okt. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
74%
szerinted nem tud viselkedni mert előítéletes vagy vagy valóban nem? lehet el kell gondolkozni ezen mielőtt pálcát tör az ember
2014. okt. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
47%

Mennyi álszent ember van itt. Komolyan ki a fene őrölne egy 8 általánost végzett menynek vagy vőnek?

Én gyerekemnek nincs 2 diplomája de valahogy én sem egy 8 általános végzett társat képzelek el melléjük.Aki a mai világban nem tud legalább egy érettségit megcsinálni vagy szakmát kitanulni az lusta és egész életébe az is marad.

2014. okt. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
12%
Nem lehet, hogy csak azért választ egy ilyen tanulatlan lányt, hogy ne jelentsen számára vetélytársat? Esetleg egy tanult nő mellett önbizalomhiánya lehet és kevesebbnek érzi magát.
2014. okt. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
59%

Most olvasom 15:15 válaszát és csak egyetérteni tudok vele. Az érettségi nem nehéz, még a hülye is megcsinálja. Csak az nem tudja megcsinálni, aki lusta, vagy akinek komoly problémái vannak. Amúgy meg csak lustaság az egész. Szerintem a fiadnak nem lesz gondja abból, hogy ilyen nőt vesz fel, mert valószínű, el fogja tartani és meg se fog kottyanni neki, a nő meg baromi jól fogja érezni magát. Akinek nincs motivációja tanulni, annak gondolom, a munkához sincs, úgyhogy biztos nem lesz lelkibeteg attól, ha otthon ül. A fiad meg tolmácsként 2 diplomával biztos jól fog keresni. Itt csak egy a bökkenő: a tartalmas kapcsolat, a beszélgetések hiánya, mert nincsenek egy szinten. Most nem azért, mert lenézem azt, aki nem tanult, de azért mégiscsak többet lát egy tolmács a világból, mint valaki, aki mindig csak otthon ül. Erről ennyit. Egy idő után kevés lesz a csaj. De ha ebbe nem gondol bele a fiad, akkor lehet, nincs is igazán igénye egy normális TÁRSRA, csak egy feleségre, aki kiszolgálja otthon, meg cselédkedik. Bocs, ha keményen fogalmazok, de nagyon sok férfinak ennyiben kimerülnek az igényei. Egy statisztika ki is mutatta, hogy párválasztás szempontjából előnyben vannak azok a nők, akik butácskák, nem olyan szépek és keveset tanultak, mert rajtuk jól tudnak uralkodni. Nézz szét a világban, mennyi okos, értelmes, csinos, diplomás nő van egyedül. Nem véletlen! Szóval szerintem nincs itt semmi baj, a fiad teljesen normális, csak a normális az nem biztos, hogy mindig pozitív dolgot jelent. Én nem szólnék bele a helyedben, mert azzal csak magadra haragítod. Fogadd el a döntését és legfeljebb majd a saját kárán megtanulja, hogy mégiscsak szükség van egy társra.


Ja, de arra nem gondoltál, hogy lehet, a lány nem is buta, csak motiválatlan? Attól még lehet olvasott, meg ha van pénze, meg gazdag ismerősei, akkor világlátott is. Lehet, hogy ez az egész egy tévedés.

2014. okt. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!