Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudom meggyőzni anyámékat...

Hogy tudom meggyőzni anyámékat h nekem igenis nagyon jó lenne egy piercing?

Figyelt kérdés
17 vagyok.nem 13 akinek már televan a feje:D egy karikát szeretnék csak a számba középre. ennyi. de nem engedik, pedig még saját zsémből is lenne :\
2010. jan. 22. 17:18
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
58%

Én nem kértem tőlük engedélyt, hanem fogtam a kis pénzem, elmentem és megcsináltattam. (Potyogtak a könnyeim, annyira fájt.:) Igaz én 19 voltam, de otthon laktam. Apunak tetszett, anyunak nem, két évvel később magamtól is rájöttem, hogy mennyire felesleges és kényelmetlen, ettől nem leszek különlegesebb, ezért kivetettem. Azóta se hiányzik.

Szerintem ne próbáld meggyőzni őket, hanem pl. betöltöd a 18-at, és ha még akkor is ennyire akarod, megcsináltatod, emiatt csak nem vágnak ki otthonról. :)

2010. jan. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
46%

ha van rá kessed akkor mi a kérdés???

csak nem tagadnak ki.

én már 20 voltam,mikor csináltattam orrpöttyöt :) anyám persze a mai napig poénkodik, h szedjem ki. de megdolgoztam érte, az én testem, ha megunom kiveszem, beforr, és kész.


komolyan nem értem, hogy miért kell 17 évesen még a xaráshoz is engedélyt kérni. ennyi lázadás még belefér.

a tetkó tényleg gáz, mert az eg yéletre ottmarad. az is gáz, ha 17 évesen gyereket szülsz.

de egy piercing még nem a világ.

2010. jan. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
41%
Ne szólj semmit, csak rakasd be. Az egyik barátnőm is így csinálta, az apja fél évig nem vette észre. utána már úgysem tudnak mit csinálni.
2010. jan. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
53%
annó: ipari suliban nekünk a házirendben ugy volt hogy lehetőleg kerüld a tulzott ékszerezést. feltűnő ruházatot. ezzel semmi konkrétat nem mond. amugy pasi vagyok. 13 évesen folt az első fülcimpalyukasztásom. ebbe az a nagy szám, hogy én voltam az egész iskolában a második fiu fülbevalóval, ezelött 17éve. manapság ovis fiucskáknak van fülbevalójuk. 10 év alattiaknál is előfordul pl: orrpircing. mondjuk én sem engedném meg a gyerekemnek ugy 14- 15 éves koráig egy ajak a pc-t. (másikat se nagyon.)késöbb már igen. mondjuk egy köldök pc-t nem ellenörizhetnék le.
2010. jan. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
31%
Szia! Én sem engedném meg a gyerekemnek. Nagyon csúnyának tartom - miért akarnál egy disznóhoz hasonlítani? Azoknak szoktak karikát tenni (igaz nem a szájukba), hanem az orrukba. Bocsi - nem akartalak megbántani.
2010. jan. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem is,ha van már saját kereseted,akkor menj el,csináltasd meg,és majd megbékélnek.Ha a z ő pénzükből lenne,akkor még azt mondnám,hogy igazuk van,és arra adják a pénzt,amire szeretnék,de így más a helyzet.Különben is,míg jól tanulsz,segítesz nekik otthon,és van saját pénzed,addig szerintem ez teljesen normális vágy részedről.Mindjárt tizennyolc leszel,nem vagy már kislány.Ha meg később már nem tetszene esetleg,akkor is kiveheted.
2010. jan. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
56%

Hát nézd. 18évesen már mindegy mit gondolnak.


Szerintem nem a szülők dolga eldönteni, hogy mi tetszen a gyereknek és hogy néz ki vele. Ez is csak egy testékszer. Ha kiveszi majd benő és pont. Nincs benne semmi félelmetes, nem az anyjának kell tetszenie.


Én 18évesn nyelvpc-t csináltattam minden elkenkezés ellenére. Volt egy kis duzzogás, aztán abbahagyták. Nem mellesleg eléggé előre mozdította az elszakadási folyamatomat.


Szóval szerintem próbáld nekik elmagyarázni, hogy később úgyis megcsináltatod, ki lehet szedni, begyógyul stb. Nem kell, hogy tetszen nekik, de azért jobb a lelkiismeret, ha legalább annyit kapsz, hogy "csinálj amit akarsz".

21/L

2010. jan. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
29%

Már épp akartam írni, amikor megláttam hogy emo-s vagy. :D

Gyere a puruttya.hu ra, ott mindenki szeretni fog.

Istenem, hova a francba fejlődik már ez a társadalom,hogy egyre hülyébb generációk jönnek?!

2010. jan. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
81%

Meggyőzni sehogy sem. Az én szüleimnek a mai napig nem tetszik, pedig azóta piercer lett a szakmám :) Nem is az kell, hogy tetszen nekik, hanem hogy elfogadják. Akik meg megpróbálják meggyőzni a kérdezőt, hogy ez milyen csúnya, azoknak üzenném, hogy felesleges erőlködniük, mert hogy mi a szép, az eléggé relatív, és nyilván őket sem lehetne meggyőzni arról, aminek az ellenkezőjét gondolják.

Szerintem kérdezd meg a szüleidtől, hogy konkrétan miért ellenzik. Addig nem tudod elérni, hogy elfogadják, amíg azt nem érted meg, hogy mi zavarja őket. Mert általában az szokott amúgy lenni a gond, hogy a szülők nem is tudják, hogy ezt pl. ki lehet venni, épp úgy, mint egy fülbevalót. Mert igazából nem is más ez sem. Nekem 9 különböző helyen volt, mára csak egy van. Pont ott, ahova te is szeretnél. Szerintem ez kimondottan szép, de nyilván van akinek nem tetszik.

Ha meg az aggasztja őket, hogy a suliban szólnának érte, akkor ígérd meg, hogy ha ez miatt romlanak a jegyeid, akkor kiveszed, iskolában nem hordod, vagy ilyesmi. Mondjuk ezt tényleg tartsd is be, lehet kapni direkt erre a célra szilikon ékszereket, mármint az egész szilikonból van, és gyakorlatilag láthatatlan.

Mondjuk arra az "érvre", hogy "azért nem lehet, mert csúnya" én sem tudom mit válaszolhat valaki a szüleinek, mert sajnos a szülők sokszor nem értik meg, hogy a gyerekeiknek meg feltétlenül az a szép, ami nekik. Csak nem tudom miért. Érted, én szeretem a piros színű ruhákat, anyám frászt kap tőlük. Ő viszont sok fehéret hord, én meg azt nem szeretem. Egyikünk sem tudná meggyőzni a másikat, hogy melyik a szebb, de nem is akarjuk. Mert minek? Akkor ebben nem tudom miért kéne hogy egységes véleményen legyen mindenki?

2010. jan. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
54%

ma 17:58

Egy szülőnek addig van beleszólása a gyereke (eggyes)dolgaihoz, ameddig velük él. Nem pedig betöltötte a 18-at, meg van rá pénze. egy 23 éves

2010. jan. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!