Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy, a mai családokban eluralk...

Egy, a mai családokban eluralkodott divat mekkora konfliktusoknak ágyaz meg, amik mintegy 25 év múlva fognak kitörni és családokat megkeseríteni?

Figyelt kérdés

A gyerekeknek adott kötőjeles két vezetéknévre gondolok. Mikor ezek a gyerekek házasodni fognak, szembetalálkoznak a szüleik által elhelyezett időzített bombával. Higgyétek el nem túlzok. Ott áll a két vezetéknevű lány és a két vezetéknevű fiú. Választaniuk kell a négy közül egyet, legfeljebb kettőt. Két vagy három szülő nevét tehát el kell hagyniuk. Ott lépnek képbe a sértődött szülők. Most könnyen legyintenek erre a mai anyukák, apukák. Pedig a két vezetéknév ma is a büszkeség szülötte.

Csak nézzetek körül a saját környezetetekbe. Mennyi "örök harag" van ennél jóval jelentéktelenebb oknál fogva.



2014. nov. 26. 22:11
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
92%

"A vicc az, hogy sok nő panaszkodik, hogy a férfiak már ajtót sem nyitnak előttük, nem segítenek be otthon, stb. Bakker, hát ők akartak nagy egyenlőséget, akkor miért panaszkodnak?"


Egyenlőség azt jelenti, hogy az otthonunk kettőnké és mindketten teszünk érte. Nem azt, hogy "segítünk". Vendégségben segítünk.


Parasztok meg nem vagyunk, én is kinyitom az ajtót, ha látom, hogy jönnek előttem-mögöttem. Ez emberség. Semmi köze a nemekhez.

2014. nov. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 A kérdező kommentje:
Akik el akarják bagatellizálni felvetésemet, hozzájuk van egy kérdésem. Kétnevű gyermeketek elétek áll. MOST. Anyu én ezentúl csak apa nevét akarom. Akkor te puszit nyomsz a homlokára, megdicséred és szaladsz vele nevet változtatni. Vagy rosszul gondolom?
2014. nov. 26. 22:33
 13/64 anonim ***** válasza:
55%

Ha elmúlt 18, csinálja.


Egyébként miért gondolod, hogy a két vezetéknév a "büszkeség szülötte"?

2014. nov. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
63%

Kétnevű gyermeketek elétek áll. MOST. Anyu én ezentúl csak apa nevét akarom. Akkor te puszit nyomsz a homlokára, megdicséred és szaladsz vele nevet változtatni. Vagy rosszul gondolom?


Nem nem szaladok vele nevet változtatni ukmunkfukk.. megbeszélem vele miért akarja így.... s ha megbeszéltük megbeszéljük a módját is....


két vezetéknevűek a gyerekeim... apa kérésére... javaslatára.. mert így megmarad egy történelmi családnév.. én tudom hogy amikor nősülni fognak és választani kell melyik nevet fogják választani... mert ahhoz a névhez több szeretet megbecsülés és tisztelet köti őket, attól a névtől ezt kapták.. a másik semleges.. és közömbös a férjemnek is.-. így sértődés sem lesz.

2014. nov. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
85%

Majd megoldják, ennyi.

A válaszodon, amiben leírod, hogy te 'nem terheled a gyereket' látszik, hogy csak azt akarod, hogy leírjuk ezek a szülők milyen rosszak és te mennyivel jobb vagy náluk. Ha tényleg a tárgyilagos része érdekelne, nem vonnád be a saját életed.

2014. nov. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
95%

Kétnevű gyerekeim vannak.

Nem fogok emiatt cirkuszolni, az ő döntésük. Különben is az csak egy hülye név, nem nemesi rang kastéllyal és hozzá tartozó birtokkal. Túlliheged ennek a fontosságát.

2014. nov. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
68%
hagyjátok a kérdezőt, csak kötekedni akar, ez ma már minimum a 3. ilyen jellegű kérdése
2014. nov. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
51%
ez komolyAn probléma??:)))) az agyam eldurran néha,hogy egyesek mi mindenen tudnak dühöngeni:)))
2014. nov. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
58%
én azt hittem,a kérdést olvasva,h vmi eltitkolt örökbefogadásról v ilyesmiröl van szó:)))hàt kérdrzö,sztem te sem vagy 100as:) de hohy a kérdésre is vàlaszoljak,az én èletemet nem keserítené meg,ha a gyerek le akarná tenni a nevem.mondjuk erre én még nem hallottam pèldàt,de olyat többet is ismerek,aki késöbb mindkét szülö nevét felvette.
2014. nov. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 A kérdező kommentje:

Milyen anyós meny viszonyokat ismertek, vagy akár csak hallotok róla? Most képzeljétek hozzá, hogy nem csak az anyós fiacskáját veszi el a lány, de a fiatalok még a nevét is elhagyják. Hát nem szeretnék a közelben lenni!



Ui.: Felesleges velem személyeskedni. Legfeljebb jobb kedvre derítetek.

2014. nov. 26. 22:48
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!