Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy, a mai családokban eluralk...

Egy, a mai családokban eluralkodott divat mekkora konfliktusoknak ágyaz meg, amik mintegy 25 év múlva fognak kitörni és családokat megkeseríteni?

Figyelt kérdés

A gyerekeknek adott kötőjeles két vezetéknévre gondolok. Mikor ezek a gyerekek házasodni fognak, szembetalálkoznak a szüleik által elhelyezett időzített bombával. Higgyétek el nem túlzok. Ott áll a két vezetéknevű lány és a két vezetéknevű fiú. Választaniuk kell a négy közül egyet, legfeljebb kettőt. Két vagy három szülő nevét tehát el kell hagyniuk. Ott lépnek képbe a sértődött szülők. Most könnyen legyintenek erre a mai anyukák, apukák. Pedig a két vezetéknév ma is a büszkeség szülötte.

Csak nézzetek körül a saját környezetetekbe. Mennyi "örök harag" van ennél jóval jelentéktelenebb oknál fogva.



2014. nov. 26. 22:11
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
68%

30: az, hogy valaki kinek viszi tovább a nevét és ki a valódi apa, az néha két külön dolog.

Hiába tudom, hogy ki áll mint apa a dédmama születési anyakönyvi kivonatán, attól simán lehetett a szomszéd vagy bárki.

Amúgy meg ha már digitálisan nyilván lehet tartani, akkor ez a 21. században nem lehet probléma.

2014. nov. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
33%

31#, azert a csaladfakutatok nem indulhatnak ki abbol hogy neked igazabol a szomszed az edesapad es valljuk be ez igen elhanyagolhato szazalekban tortenik meg.

Persze, megoldhato lenne. Az amugy mond valamit hogy evezredes hagyomany?

2014. nov. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
74%
Ha gyerekem lesz, azt a vezetéknevet kapja majd, amelyikünké jobban hangzik. Ha nem tudunk megegyezni, akkor mindkettőt. Aztán, ha később neki is lesz gyereke (ami korántsem biztos), akkor eldöntik ők is a párjával, ahogy nekik jó.
2014. nov. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
88%

"azert a csaladfakutatok nem indulhatnak ki abbol hogy neked igazabol a szomszed az edesapad es valljuk be ez igen elhanyagolhato szazalekban tortenik meg. "


Hát, te vagy nagyon naiv vagy, vagy nagyon fiatal. :)

2014. nov. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
86%

32: Kb 10%-ról hallottam, ez már nem elhanyagolható.


Évezredes hagyomány... a nyilvános kivégzés is az volt Európában. Ennyi erővel még mindig a fákon élhetnénk, mert hogy az őseink is.

Nem vagyok a hagyományok ellen, de tudomásul kell venni, hogy a világ változik, vele együtt néhány hagyomány elveszik, esetleg átalakul.

2014. nov. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező! Bevallom, én erre a mai napig nem is gondoltam. Sokszor eljátszottam a gondolattal, hogy ha férjhez megyek, milyen nevet vegyek át, avgy a férjem is vegye át az enyémet salalalalaaa....


Hát most megfogtatok...


Az én gyerekemet biztosan nem tenném ki ennek az "időzített bombának". Egy név és kész. Az hogy én felveszem, az oké, avgy hogy a párom, de a gyerekkel nem csesznék ki :D


Ui: ebből a kötőjeles hülyeségből akkor nőttem ki, mikor oda nem illő nevek is így nyilvánultak meg.


Laczkó-Imrei

Bahil-Csomán

Dezső-Ferencz

Zsidó-Németh

Jakab-Garamvölgyi

2014. nov. 27. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
96%

Annak idején amikor elkezdtek elterjedni a lovaskocsik azt jósolták, hogy pár év múlva a legnagyobb problémája a városban lakó embereknek a tonnaszám felhalmozódó lótrágya lesz... az lett? Nem, hanem olyan, amire nem is gondoltak akkoriban.


Hogy lesz-e probléma a nevekből? Kétlem, mert nem olyan jelentőségű, esetleg pár embernek igen, de nem hiszem, hogy családok életét keserítené meg tömegével.

Egyébként meg az sokkal jellemzőbb probléma már ma, hogy esküvőre amikor jönnek az elvált szülők az új párjukkal, esetleg féltestvérekkel akkor ki hogyan üljön, vagy ha apukának van egy-két gyereke, de szeretné hogy ott legyenek az esküvőn, de kérdés hogy az exet most meghívják-e vagy sem..Lassan már olyan mozaikcsaládok vannak a környezetemben is hogy alig lehet lekövetni, hogy ki kivel milyen kapcsolatban van. Ehhez képest inkább a vicc kategória, hogy most milyen neve legyen két kettős nevű ember gyerekének.

2014. nov. 27. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
77%

36: "Az én gyerekemet biztosan nem tenném ki ennek az "időzített bombának". Egy név és kész. "



Időzített bomba? :-DDDD

Jó, a gyerekednek lesz egy vezetékneve. És aztán megismerkedik valakinek, akinek kötőjeles a vezetékneve. És tegyük fel, hogy a gyermeked ragaszkodik hozzá, míg a párja is. Máris ugyanott tartanak, mint a két kettős vezetéknevű ember... Szóval mit oldottál meg most az egy vezetéknévvel?

2014. nov. 27. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
28%

"Évezredes hagyomány... a nyilvános kivégzés is az volt Európában. Ennyi erővel még mindig a fákon élhetnénk, mert hogy az őseink is. "


A nyilvanos kivegzest es a vezeteknev megtartasanak "hagyomanyat" parhuzamba allitani....ehhez csak gratulalni tudok!

2014. nov. 27. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
47%

37#, azzal egyet ertek hogy az altalad emlitett "mozaik csaladokban", ahol azt sem lehet tudni hogy ki hanyadik szomszednak a gyereke, vagy hogy apuka melyik nemhez tartozik, ott tenyleg teljesen mindegy kit hogy hivnak.

Egyebkent akinel ez ennyire nem szamit az miert nem vesz fel altala kitalalt csaladneveket? Mekkora lenne mar: Tutanhamon Bela, Nagy-Rambo Miklos, Elvis Ilona. Hendikeppel indulnanak a legujabb VV szeria valogatojan!

2014. nov. 27. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!