Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy, a mai családokban eluralk...

Egy, a mai családokban eluralkodott divat mekkora konfliktusoknak ágyaz meg, amik mintegy 25 év múlva fognak kitörni és családokat megkeseríteni?

Figyelt kérdés

A gyerekeknek adott kötőjeles két vezetéknévre gondolok. Mikor ezek a gyerekek házasodni fognak, szembetalálkoznak a szüleik által elhelyezett időzített bombával. Higgyétek el nem túlzok. Ott áll a két vezetéknevű lány és a két vezetéknevű fiú. Választaniuk kell a négy közül egyet, legfeljebb kettőt. Két vagy három szülő nevét tehát el kell hagyniuk. Ott lépnek képbe a sértődött szülők. Most könnyen legyintenek erre a mai anyukák, apukák. Pedig a két vezetéknév ma is a büszkeség szülötte.

Csak nézzetek körül a saját környezetetekbe. Mennyi "örök harag" van ennél jóval jelentéktelenebb oknál fogva.



2014. nov. 26. 22:11
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim ***** válasza:
36%
De utolsó, a nevetek nincs a fejetekre írva. Aki ismer, tudja, hogy a gyerekeid, aki nem ismer, az a nevedet sem tudja.
2015. febr. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 anonim ***** válasza:

pl:

gyermek neve: Kovács Péter

gondviselő neve: Nagy Béla

Számtalan helyen ki kell ilyesmit tölteni

2015. febr. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 anonim ***** válasza:
25%

60: " Mert mi lesz a sok kíméletből megtartott történelmi anyai vezetéknévvel, ha valami miatt a fiatalok mégsem azt tartanák meg?"


Hát nem is tudom. Talán emiatt tör ki a harmadik világháború?

Az szerinted se lesz gond, hogy ma már olyan mozaikcsaládok vannak fél-mostohatesókkal, hogy már egy esküvői meghívás is gond, hog hogyan ültessük anyut az új férjével, aput az élettársával, az ő gyerekeiket meg a féltesókat hogyan hívjuk meg, após barátnője utálja anyóst, a férj tesója meg a menyasszony unokahugát d.. gta, de most hozná az új barátnőjét. ..

Hát igen, tényleg a nevekkel lesz gond. :-D

2015. febr. 10. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 anonim ***** válasza:
76%

Ha jó értem az a gond, ha 2, kötőjeles nevű ember összeházasodik, és mondjuk mindkettő csak 1 nevét viszi tovább, akkor háború lesz a családban?

Nos, ha ebből háború lesz, akkor enélkül is háború lesz előbb utóbb!

Amúgy meg legtöbb ember nem csinál ilyesmiből ügyet.

Én pl. felvettem a férjem családnevét a saját keresztnevemmel. Elváltunk, újra férjhez mentem. A gyerekeim azt kérték, tartsam meg a nevemet, hogy engem és őket továbbra is ugyanúgy hívjanak. Utánajártam, volt rá lehetőség, a volt férjemet, és a leendőt sem zavarta.

Itt jött a hurok, házasságkötéskor meg kellett adni az új házasságomban születendő gyerekek családnevét.

Elsőre nyilván az új férjem családnevére gondoltunk, de aztán jött a gondolat, hogy mivel én a volt férjem nevét viselem, így az is adható, adjuk együtt a kettőt. Ennek az volt az értelme, hogy a testvérek családnevében legyen közös elem.

2 gyerekünk született, kötőjeles családnévvel, elöl az édesapjuké, utána a volt férjemé. Szinte biztos vagyok benne, ha házasodni fognak, az édesapjuk nevét viszik tovább. Ha meg nem, akkor sincs semmi. ha a férjem azt elfogadta, hogy én nem viselem a nevét, ezt is el tudja majd fogadni.

Ja, és mielőtt valaki megkérdőjelezné, amit írtam, nyugodtan fel lehet hívni az Anyakönyvi hivatalt. Amikor én érdeklődtem, nem tudták azonnal, de utánanéztek, és hát lehetett:-)

2015. febr. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!