Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy, a mai családokban eluralk...

Egy, a mai családokban eluralkodott divat mekkora konfliktusoknak ágyaz meg, amik mintegy 25 év múlva fognak kitörni és családokat megkeseríteni?

Figyelt kérdés

A gyerekeknek adott kötőjeles két vezetéknévre gondolok. Mikor ezek a gyerekek házasodni fognak, szembetalálkoznak a szüleik által elhelyezett időzített bombával. Higgyétek el nem túlzok. Ott áll a két vezetéknevű lány és a két vezetéknevű fiú. Választaniuk kell a négy közül egyet, legfeljebb kettőt. Két vagy három szülő nevét tehát el kell hagyniuk. Ott lépnek képbe a sértődött szülők. Most könnyen legyintenek erre a mai anyukák, apukák. Pedig a két vezetéknév ma is a büszkeség szülötte.

Csak nézzetek körül a saját környezetetekbe. Mennyi "örök harag" van ennél jóval jelentéktelenebb oknál fogva.



2014. nov. 26. 22:11
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
67%

Eljutnak a házasságig: akkokr dönthetnek úgy, hogy egyikük sem veszi fel a másik nevét, mert a név identitást hordoz, és egyikük sem akarjaa sajátját megváltoztatni. (Bár ennek a háttere már inkább ideológiai.)

Aztán a születendő gyermekekről megegyeznek, hiszen ezt be kell jegyeztetni az anyakönyvi hivatalban.

2014. nov. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 A kérdező kommentje:

"én tudom hogy amikor nősülni fognak és választani kell melyik nevet fogják választani.."

Igen. Erről beszéltem. Meg vagy győződve róla, hogy a Te nevedet tartják meg. Mi van, ha nem? Gondolom nem kis botrányt csinálsz.

2014. nov. 27. 07:08
 43/64 anonim ***** válasza:
86%

A kérdező nagyot fog nézni, amikor 25 év múlva az egynevű gyereke esetleg felveszi a házastársa nevét is, kötőjellel :) És nem lesz beleszólása :D :D


Egyébként meg: nem értem, mi a felháborodás oka. Eddig vajon megsértődtek a lányos szülők, amikor a lánykájukból - legyen mondjuk Gipsz Rozália - Beton Imréné lett, csak így, a többit elhagyva??? Vagy éppen Beton Rozália? A lánykori vezetéknév így is mehet ám a levesbe, nem kell ahhoz két vezetéknév, hogy választani kelljen...


Szerintem egyszerűen túlliheged a jelenséget és nem hallgatod meg mások véleményét, csak a magadét fújod, kedves Kérdező. Lépj ezen túl és ünnepeld magadat, mert a jelek szerint erre megy ki a játék :)

2014. nov. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
22%

Jó reggelt Kérdező! Ez tényleg érdekes helyzet. Én nem vettem fel a férjem nevét kötőjelesen, mert mindkettönk neve -di re végződik, baromi hülyén hangzott volna. Egy ideig eljátszottam a gondolattal, hogy felveszem a nevét és az enyémet elhagyom. Aztán végül -né lettem plusz a saját nevem. Még jó, hogy ennyi lehetőség van :) De ha kötőjelesen vettem volna fel, a gyerek akkor is csak a férjem vez.nevét kapta volna, úgy is lett, pedig nekem régi magyar nemesi vez. nevem van.

Amúgy a környezetemben akik kötőjelesen vették fel a férjük nevét a gyerek akkor is csak a férj nevét kapta. Azt nem tudom, hogy azért mert feleségek nem ragaszkodtak a nevükhöz, szerintem sokkal inkább eszükbe sem jutott a gyereknek két vez.nevet adni.

OFF! De én a két keresztnevet se értem mire jó, azon túl hogy a szülők nem tudnak megegyezni egy névben vagy nem akarták megbántani a nagyszülőket. Bár ismerek olyan családot ahol így vitte tovább az anyuka keresztnevét a gyerek de ha gyakorlatilag soha nem használja akkor ennek se sok értelme.

2014. nov. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező (#42) "Mi van, ha nem? Gondolom nem kis botrányt csinálsz." - ha hiszed, ha nem, az emberek többsége nem skizó, hanem vagy konzi, vagy nem konzi... aki az, az a névadásban is az lesz, és eleve "a gyereket az apja nevére", aki meg nem az, az meg pünkt le fogja ....ni később is, hogy hogy alakulnak majd az unokái vezetéknevei...

Rám az utóbbi igaz, nagyon nem szeretném, ha a párom bármilyen formában nevet változtatna a házasságban - már, ha házasodnánk, az se nyomaszt, hogy a gyerekünk az egyikünk, a másikunk vagy mindkettőnk családnevét kapja, ezért azután az se, hogy az unoka melyiket hagyja el... számomra mindez nem fontos dolog, mert nem vagyok konzi, nem úgy gondolkodom. Vágod?

2014. nov. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 A kérdező kommentje:
45-ös. Nem akartalak megbántani. Nekem a kommentedből ez jött le, amit írtam. Ne haragudj ha félreértettem.
2014. nov. 27. 08:58
 47/64 anonim ***** válasza:
90%

én 36 éves vagyok,és kötőjeles a lánykori nevem

tehát nem a mai divatból lett így a nevem

ez jó ideig különlegesnek számított,ma már nem

amikor férjhez mentem(kétszer is),mindkét alkalommal né-vel felvettem a férjem nevét is.így mondjuk elég hosszú lett.ezt már bánom,jobb lett volna,ha a lánykori nevemen maradok.a férjem nevét viszont nem vettem volna fel simán vezeték névként,mert a lánykori nevemre büszke vagyok

ha valaki ezen megsértődik,akkor nem normális

2014. nov. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
91%
Azok, akik azon kárognak, hogy "nesze nektek feministák, kellett a nagy egyenlőség", azok belegondolnak egyáltalán, hogy az egyenlőség nem arról szól, hogy a férfiak nem nyitják ki az ajtót előttünk, hanem arról, hogy van szavazati jogunk, van polgárjogunk, számítunk állampolgárként, nem másodrendű lények vagyunk a férfiak mögött, akiket szabad akaratuk ellenére lehet adni-venni ha úgy adódik, mindenféle beleszólás nélkül, akik csak a gyerekgyártásra vannak tartva, akiknek a házban KELL maradni, mert nem mehetnek ahova akarnak, ki KELL szolgálni valaki mást visszabeszélés nélkül, ahol nincs ám szórakozás, hobbi, vagy bármi, ami a férfiaknak jár, mert ők férfiak. Ezek a nagy egyenlőségellenes asszonyok sipákolnának legjobban ha hirtelen mindent elvesztenének, amibe már beleszülettek, ha hirtelen semmit nem számítanának emberileg, és addig kéne otthon ülni és gyereket szülni, amíg termékenyek, de semmi egyedül mászkálás, semmi mozi a barátnőkkel, SEMMI! Nem a sz_ros ajtónyitogatásról van szó, hanem arról hogy alapból egyenlően vagyunk kezelve, és ezt igenis minden nő megszokta, ha ezt eltörölnék, képtelen lenne bárki is beleszokni a régi életbe, amikor férjhez adtak 18 évesen, és abszolút semmi beleszólásod nem volt. Na és persze jaj volt neked ha ne adj isten, házasság előtt lefeküdtél valakivel. Erről, és nem az ajtónyitogatásról szól az egyenjogúság.
2014. nov. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
92%

A megoldás:


Bastiano Joao de la Coronilla y Azevedo

2014. nov. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
95%
... vagy "Franz Joseph Otto Robert Maria Anton Karl Max Heinrich Sixtus Xavier Felix Renatus Ludwig Gaetan Pius Ignatius von Habsburg-Lothringen," - ez Habsburg Ottó teljes anyakönyvi neve... ennyit az "eluralkodott mai divatról"...
2014. nov. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!