Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy, a mai családokban eluralk...

Egy, a mai családokban eluralkodott divat mekkora konfliktusoknak ágyaz meg, amik mintegy 25 év múlva fognak kitörni és családokat megkeseríteni?

Figyelt kérdés

A gyerekeknek adott kötőjeles két vezetéknévre gondolok. Mikor ezek a gyerekek házasodni fognak, szembetalálkoznak a szüleik által elhelyezett időzített bombával. Higgyétek el nem túlzok. Ott áll a két vezetéknevű lány és a két vezetéknevű fiú. Választaniuk kell a négy közül egyet, legfeljebb kettőt. Két vagy három szülő nevét tehát el kell hagyniuk. Ott lépnek képbe a sértődött szülők. Most könnyen legyintenek erre a mai anyukák, apukák. Pedig a két vezetéknév ma is a büszkeség szülötte.

Csak nézzetek körül a saját környezetetekbe. Mennyi "örök harag" van ennél jóval jelentéktelenebb oknál fogva.



2014. nov. 26. 22:11
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
90%

Az én gyerekeimnek kötőjeles neve lesz, hiszen mindkettőnk gyerekei a párommal. Én valószínűleg megtartom a lánykorit, mert én így döntöttem. Ha a gyerekem egyszer férjhez megy/nősül, onnantól kezdve már nem elsősorban gyerek, hanem férj/feleség, és olyan nevet választ, ami számukra a legmegfelelőbb. Nekem az lenne a leghagyományosabb forma, hogy - ha két kötőjelesről van szó - mindketten az apjuk nevéből adnak össze egy kötőjeles verziót, vagy ha nem akarnak kötőjelet, akkor a férfi apai neve megy tovább. Ez így áll közel leginkább a hagyományhoz. Viszont én abszolút nem vagyok hagyománytisztelő ezen a téren, és egyáltalán nem érdekel, milyen nevet választanak végül. Manapság sok férfi a nő nevét veszi fel, stb.. Szerintem az okos emberek ezt végiggondolják, mielőtt elneveznék a gyereküket, a buták pedig annyira kezelhetetlen helyzetnek tartják, hogy inkább kígyót-békát kiabálnak a kötőjelesekre. A problémát egyedül azok generálják, akiket nem is érint. Ahol "örök harag" van emiatt vagy más jelentéktelenebb okoknál fogva, ott ez csak ürügy, és az igazi probléma a családtagok szellemi képességei között keresendő.

Aki pedig még mindig a feminizmuson lovagol, az nézzen utána a jelentésének, és akkor már ismerkedjen meg a hímsovinizmus és nősovinizmus fogalmával is. Ez utóbbiak buta emberek által favorizált ideológiák, amelyek az egyik nemet a másik fölé helyezik. Ezzel szemben a feminizmus az egyenlő jogokat és kötelezettségeket hirdeti, ami értelmes emberek között evidens. A feminizmust szidni.. hát hogy is mondjam, nem vall túl éles elmére, buta emberek véleménye pedig senkit nem érdekel, kár a gőzért.

2014. nov. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
76%

Ahhoz neked semmi közöd, de tök jó, hogy ilyen marhaságokon van időd agyalni.


Majd a PÁR eldönti, végül mit kap a GYEREKÜK. Senkinek sincs beleszólása ebbe, aki meg sértődik, meg is érdemli.

2014. nov. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
16%
Nem kell 25 évet várni,az én gyerekem már az óvodában elátkozott volna ha kötőjeles neve van,mert az apjától örökölt vezetékneve is már baromi hosszú!:)
2014. nov. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:
83%

"én tudom hogy amikor nősülni fognak és választani kell melyik nevet fogják választani.."

Igen. Erről beszéltem. Meg vagy győződve róla, hogy a Te nevedet tartják meg. Mi van, ha nem? Gondolom nem kis botrányt csinálsz.



ne ítéld,hogy ne itéltess!


Egyébként meg mi bajod van abból ha én botrányt csinálok.. tuti nem téged kérnek feleségül....

2014. nov. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
91%
Most komolyan, ez ekkora probléma szerintetek? Majd eldöntik a házasulandók és kész, aki nem érintett, annak mi köze hozzá? Aki meg ilyenen megsértődik, az nem komplett - és meg is érdemli.... de ennél nagyobb problémája ne legyen az életben, azt kívánom :)
2015. jan. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
44%
Nem tudok róla, hogy a törvény lehetővé tenné két dupla vezetékneű személy gyermeke esetén (nem, a kérdező által felvetett probléma szempontjából nem az a lényeg, hogy a feleség hogyan veszi fel a nevét, hanem hogy a gyerekeket milyen névvel illetik, a kettő ugyanis nem feltétlenül ugyanaz), szóval hogy felezzék a vezetékneveket. Pl. Nagy-Szatmári Béla és Kovács-Szabó Rozália gyermeke Nagy-Kovács Eszmeralda legyen, mert apuka ettől, anyuka attól a szülőtől kapott többet az életben, vagy legalábbis a házasságkötés pilanatában így ítéli meg. Úgyhogy eddigi eszmefuttatástok két ponton is logikailag bukfencezik. És abszolút érthető a kérdésfelvetés, mert eléggé megkeseríti az ember életét, ha néhány generáció múlva Nagy-Szatmári-Kovács-Szabó-Pintér-Takács-Görög-Kiss-Németh-Szakács-Horváth-Suszter Emerencia Auliáliának hívják azt a csepp magzatot. Remélem, addigra majd átalakítják úgy a jogszabályt, hogy ez ne legyen lehetséges.
2015. jan. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
87%
Kapaszkodj meg, de csak kéttagú lehet a vezetéknév. Persze mire a mai kötőjelesek házasodnak, lehet megváltoztatják a törvényt, hogy tetszőleges mennyiségű nevet viselhessenek a házasulók.. A te véleményed miatt miért vegyék el a lehetőséget attól, aki mondjuk arra vágyik? Istenem, hogy egyeseknek MEKKORA problémái vannak..
2015. jan. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
61%

sehol nem írtam, hogy ne lehessen kéttagú nevet adni. Téged elvakít az indulat.

Másrészt ha valóban hiányosak voltak az információim, akkor mea culpa. És ha csak kéttagú vezetéknév viselhető, akkor kéttagú vezetéknévvel rendelkező szülők esetén az egyik szülő vezetéknevei választandók kizárólagos jelleggel, vagypedig lehet turmixolni? Tényleg érdekel.

2015. jan. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:
30%

Nekem is vannak ismerőseim Dél - Amerikában, de ott az az alap, hogy az apa neve megy tovább, ami a 3. név ha az egészet nézzük. (Ha meg csak a 2 vezetéknevet, akkor az első.) Nálunk viszont nincs erre semmi berögzült szabály, ezért tutira mennek majd a sértődések egyes családokban.


Na de engem nem izgat, csinálja mindenki ahogy akarja. Csak még az elején láttam egy ilyen hsz - t és gondoltam megjegyzem hogy ezzel itt ez a probléma.

2015. jan. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
14%

Na jó, elkezdtem olvasni a sok buta, szűk látókörű kommentet, de a feléig sem jutottam. Szerintem igenis valós problémát vet fel a kérdező. Mert mi lesz a sok kíméletből megtartott történelmi anyai vezetéknévvel, ha valami miatt a fiatalok mégsem azt tartanák meg? Vagy mi lesz 2 generáció múlva, amikor a kis Rákóczy-Báthori-Görgey-Jókay megszületik? Előbb-utóbb csak el kell dobni párat az aranyat érő nevekből... Akkor meg már miért nem előbb?


Zavar ez a probléma, főleg úgy, hogy nekem is kettős nevű gyerekeim vannak - de a saját nevemet csak nem hagyhattam már el, nem akartam, hogy azt higgyék, más gyerekeit nevelem.

2015. febr. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!