Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megkeresett a "lányom" 15 év...

Megkeresett a "lányom" 15 év után. Hogyan kéne reagálnom?

Figyelt kérdés

3,5 éves volt mikor ott hagytam őket. Meg tudtam h nem az enyém a gyerek,hanem a feleségem szeretője az apja,akivel felvállalták egymást mikor borult minden.


Nekem is nehéz volt ott hagyni,de úgy gondoltam h ott az igazi apja,még kicsi könnyebben elfelejt engem ha nem tartom vele a kapcsolatot.


Az anyjával a válásunk elég csúnya volt. Próbált minnél több mindent lehúzni rólam. Halogatta,hátráltatta a lakás eladását mivel neki jóval kevesebb járt volna mint a fele (20 milliós lakásból,15 millió az én örökségem volt,5 millió pedig kölcsön. Papir mindenről volt,így csak az 5 millión kellett osztozni).


Gyerektartást is akart volna,a bíróságon folyton azzal érvelt hogy nem érdeke a gyereknek az apaság megdöntése. Majdnem 3 évbe telt mire kimondták a válást,és meg döntötték az apaságot is. Én ezalatt az idő alatt nem tartottam a gyerekkel a kapcsolatot,el is költöztem másik városba.


A "lányom" most megkeresett,kéri h ha eddig nem gondoskodtam róla akkor most itt az ideje h támogassam az egyetemi tanulmányait. Nem tudom hogyan talált meg,az anyja egyedül nevelte fel őt,és sokat kellett nélkülözniük,a nevelő apja(az igazi apja,a feleségem szeretője) is 5 éve elhagyta a volt feleségemet.

Számomra az derült ki az egészből,hogy a volt nejem nem mondta el a gyereknek az igazságot. A szeretője pedig nem vette a nevére a gyereket vagy nem tudom,mert mi másért talált volna meg engem a lány,miért nem az igazi apjához fordul? A lány elhordott mindennek,meg hogy ha eddig nem törödtem vele,akkor most itt az ideje.


Én nem akarom támogatni. Azóta megnösültem újra,vannak saját gyerekeim is. Nem tudom hogyan reagáljak a lány megkeresésére? nekem kéne talán elmondanom mi történt a múltban?


2015. febr. 20. 11:45
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
99%
Igen, Kérdező, mondd el a lánynak az igazságot, mutasd meg neki a papírokat, adjál neki másolatot is belőle - hogy legyen mivel felelősségre vonnia a hazug anyját. Kb ennyi.
2015. febr. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
94%
Nem ertem mi a kerdes. Nem a te gyereked, nem akarod tamogatni, mond meg neki es kesz.
2015. febr. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
99%

Mondd el neki, hogy nem te vagy az apja. Ha nagyon feszegeti a dolgot, akkor akár a teljes igazságot is elmondhatod neki.


28N

2015. febr. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
98%
Ha az apaság vélelme kétséget kizáróan megdőlt - és erről hivatalos dokumentumok szólnak -. igen: el kellene neki mondanod az igazat.
2015. febr. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
12%
Igazából az számít, hogy jogilag te vagy-e az apja, és a leírásodból úgy veszem ki, hogy igen...
2015. febr. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
70%
Miután elhordott mindennek, volt pofája pénzt kérni? Mondd el neki az igazat, és küldd vissza az anyjához.
2015. febr. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 papagenou ***** válasza:
98%
elsővel értek egyet.
2015. febr. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
98%
Én elmondanám neki a történteket, sőt az apaság vélelmének a megdöntését igazoló papír másolatát is elpostáznám neki. Az meg már szinte mindegy, hogy anyuka mivel tömte a fejét, a lényeg, hogy nem te vagy az apja, semmi kötelezettséged nincs az irányába. Viszont majd az anyuka magyarázkodhat a követelőző lányának. :)
2015. febr. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
98%
Ülj le vele egy plázában valamelyik kávézóban és tedd elé a bizonyítékokat. De ne az eredetit, hanem a fénymásolatot, mert megvan rá az esély, hogy összetépi és elrohan. Ne rá haragudj, hanem arra a csaló, hazug anyjára. Soha nem a gyerek tehet a szüleiről.
2015. febr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
Eléggé megdöbbentem hogy megkeresett,Azt gondoltam már soha többet nem fogok vele találkozni.
2015. febr. 20. 11:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!