Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megkeresett a "lányom" 15 év...

Megkeresett a "lányom" 15 év után. Hogyan kéne reagálnom?

Figyelt kérdés

3,5 éves volt mikor ott hagytam őket. Meg tudtam h nem az enyém a gyerek,hanem a feleségem szeretője az apja,akivel felvállalták egymást mikor borult minden.


Nekem is nehéz volt ott hagyni,de úgy gondoltam h ott az igazi apja,még kicsi könnyebben elfelejt engem ha nem tartom vele a kapcsolatot.


Az anyjával a válásunk elég csúnya volt. Próbált minnél több mindent lehúzni rólam. Halogatta,hátráltatta a lakás eladását mivel neki jóval kevesebb járt volna mint a fele (20 milliós lakásból,15 millió az én örökségem volt,5 millió pedig kölcsön. Papir mindenről volt,így csak az 5 millión kellett osztozni).


Gyerektartást is akart volna,a bíróságon folyton azzal érvelt hogy nem érdeke a gyereknek az apaság megdöntése. Majdnem 3 évbe telt mire kimondták a válást,és meg döntötték az apaságot is. Én ezalatt az idő alatt nem tartottam a gyerekkel a kapcsolatot,el is költöztem másik városba.


A "lányom" most megkeresett,kéri h ha eddig nem gondoskodtam róla akkor most itt az ideje h támogassam az egyetemi tanulmányait. Nem tudom hogyan talált meg,az anyja egyedül nevelte fel őt,és sokat kellett nélkülözniük,a nevelő apja(az igazi apja,a feleségem szeretője) is 5 éve elhagyta a volt feleségemet.

Számomra az derült ki az egészből,hogy a volt nejem nem mondta el a gyereknek az igazságot. A szeretője pedig nem vette a nevére a gyereket vagy nem tudom,mert mi másért talált volna meg engem a lány,miért nem az igazi apjához fordul? A lány elhordott mindennek,meg hogy ha eddig nem törödtem vele,akkor most itt az ideje.


Én nem akarom támogatni. Azóta megnösültem újra,vannak saját gyerekeim is. Nem tudom hogyan reagáljak a lány megkeresésére? nekem kéne talán elmondanom mi történt a múltban?


2015. febr. 20. 11:45
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
81%

érdekes, eddig nem jutott ezsébe hogy az apja vagy, csak amikor pénz kell..?és még neki áll feljebb..

én ajtót mutatnék neki

2015. febr. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
90%

Nincs arra szükséged hogy az anyjával beszélj. Ha azt akarod hogy ő tájékoztassa a lányt biztos hogy fals információkat adna neki.

Mivel téged keresett fel, neked kell vele leülnöd és elmondanod a valóságot.

2015. febr. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom hogyan reagálnék, de ahogy magam ismerem, biztosan tartottam volna vele a kapcsolatot. Nem egy tárgy, amit eldobnék, ha megtudom, hogy nem is az enyém. Túl mély kötelék alakul ki ennyi idő alatt benem és a kicsi között. Nem tudtam volna elhagyni, valamilyen láthatási jogot kiharcoltam volna. De nem vagyunk egyformák. Mindenesetre én is elmondanám az igazat, de szeretném jobban megismerni, aztán ha látom, hogy megérdemli, akkor talán támogatnám.

Az anyjával mindenképp próbálj beszélni, valamint írjál, hogyan alakultak a dolgok, sokan kiváncsiak itt a végkifejletre.

egyébként jelenlegi nejed mit szólt hozá?

42F

2015. febr. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
95%
En nem lepnek kapcsolatba a volt felesegeddel, a lanynak elmondanam hogy mi tortent, hogy nem te vagy az apja, az anya meg egye meg amit fozott.
2015. febr. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
96%

Azért bizonyosdj meg róla,h tényleg a lányról van szó. Lehet egy unokatesója/barátnője lopott egy fotót mikor meghallotta a sztorit és megpróbál rólad pénzt lehúzni.

Lánynak mindenképp mond el, ki az apja, joga van tudni az igazságot. Amúgy akkor már volt DNS teszt?

2015. febr. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
76%
Támogathatod az információval, hogy kihez kell fordulnia valódi anyagi támogatásért. Egyébként vélhetően 15 évig azt hallgatta otthon, milyen egy utolsó szemét vagy, amiért rá sem nyitod az ajtót, ne ringasd magad olyan illúziókban, hogy szeret, tisztelettel áll hozzád (a követeléséből is látszik), csak anyagilag akar lehúzni. Ha az igazi apja lennél, akkor is ez lenne a helyzet, persze akkor a kérés jogos lenne. Mutasd meg neki a papírokat, és tájékoztasd, hogy ameddig nappalis, jogosult rokontartást igényelni a vér szerinti apjától.
2015. febr. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:

A jelenlegi feleségem is eléggé meglepődött. Mindketten úgy hittük,hogy a lány már réges rég tudja az igazat.


Nem szerettem volna én elmondani hogy mi a helyzet,mivel én is nehéz szívvel hagytam ott annak idején. De úgy gondoltam h vele él a igazi apja,az ha én tartom vele a kapcsolatot csak összezavarja. Sajnálom őt, de ha vasárnap újra megkeres akkor elmondom nekih én nem vagyok az apja

2015. febr. 20. 14:52
 28/43 anonim ***** válasza:
84%

Az igazi apja 5 éve hagyta el őket és a lány nem volt tisztában azzal, hogy ő a valódi apa?

A valódi apa hagyta, hogy a gyerek csak mostohaapaként kezelje?


Hát ez a történet elég érdekesen hangzik.

Szépen a gyerek elé állsz, kezébe adod a hivatalos papírokat, majd közlöd, hogy az általa nevelőapaként ismert férfinél kopogtasson és az anyjával tisztázza a további miérteket.

2015. febr. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
78%
Az a legjobb ha te mondod el neki az igazságot szemtől szembe. Így biztos lehetsz benne hogy az igazságról van tájékoztatva a lány ferdítések nélkül.
2015. febr. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
84%
Én is elmondanám az igazat, a lehető legkíméletesebben. Szerintem eleget szenvedhetett ez a gyerek 15 évig azzal a tudattal, hogy az apja elhagyta őt. Hiszen az ő szemében Te vagy az apa. Itt az egyetlen gerinctelen ember a volt feleséged. Én is szeretem az apámat és anyámat, de rossz véleménnyel vagyok róluk, mert nem voltak jó szülők. Valószínűleg én sem pusztán jópofizva mentem volna oda, de az hogy az embernek fáj és haragszik, még nem jelenti azt hogy pénzéhes és nem hiányzott neki a szülő. Szóval aki ilyet ír, az kicsit gondolkodjon már...
2015. febr. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!