Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megkeresett a "lányom" 15 év...

Megkeresett a "lányom" 15 év után. Hogyan kéne reagálnom?

Figyelt kérdés

3,5 éves volt mikor ott hagytam őket. Meg tudtam h nem az enyém a gyerek,hanem a feleségem szeretője az apja,akivel felvállalták egymást mikor borult minden.


Nekem is nehéz volt ott hagyni,de úgy gondoltam h ott az igazi apja,még kicsi könnyebben elfelejt engem ha nem tartom vele a kapcsolatot.


Az anyjával a válásunk elég csúnya volt. Próbált minnél több mindent lehúzni rólam. Halogatta,hátráltatta a lakás eladását mivel neki jóval kevesebb járt volna mint a fele (20 milliós lakásból,15 millió az én örökségem volt,5 millió pedig kölcsön. Papir mindenről volt,így csak az 5 millión kellett osztozni).


Gyerektartást is akart volna,a bíróságon folyton azzal érvelt hogy nem érdeke a gyereknek az apaság megdöntése. Majdnem 3 évbe telt mire kimondták a válást,és meg döntötték az apaságot is. Én ezalatt az idő alatt nem tartottam a gyerekkel a kapcsolatot,el is költöztem másik városba.


A "lányom" most megkeresett,kéri h ha eddig nem gondoskodtam róla akkor most itt az ideje h támogassam az egyetemi tanulmányait. Nem tudom hogyan talált meg,az anyja egyedül nevelte fel őt,és sokat kellett nélkülözniük,a nevelő apja(az igazi apja,a feleségem szeretője) is 5 éve elhagyta a volt feleségemet.

Számomra az derült ki az egészből,hogy a volt nejem nem mondta el a gyereknek az igazságot. A szeretője pedig nem vette a nevére a gyereket vagy nem tudom,mert mi másért talált volna meg engem a lány,miért nem az igazi apjához fordul? A lány elhordott mindennek,meg hogy ha eddig nem törödtem vele,akkor most itt az ideje.


Én nem akarom támogatni. Azóta megnösültem újra,vannak saját gyerekeim is. Nem tudom hogyan reagáljak a lány megkeresésére? nekem kéne talán elmondanom mi történt a múltban?


2015. febr. 20. 11:45
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
91%

Úgy tűnik, hogy a lány nem tudja, hogy mi az igazság, a volt feleséged nagy valószínűséggel nem mondta el neki, hogy nem Te vagy az apja és hogy az apaságot is megdöntötték.


Azonban látszik a volt feleséged nevelése, "ha eddig nem gondoskodtam róla, akkor most itt az ideje", "elhordott mindennek"... Ugyanolyan lehet, mint az anyja. Nem lehet véletlen, hogy a lány igazi apja sem maradt meg a volt feleséged mellett.


Egyébként meg nagyon egyszerű. Gyerek nem a Tiéd, apaság megdöntve, válás kimondva, osztozkodás megvolt, kapcsolat nem volt közöttetek. Nem vagy köteles támogatni őt. Ezt így szépen meg lehet mondani neki és fel lehet teljesen világosítani a múltról, el kellene mondanod neki azt, hogy mi volt, ha már az anyja és egyébként meg az "apja" sem tette. Forduljon bizalommal az igazi apjához.

2015. febr. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 Andizsuzsi ***** válasza:
98%

"Igazából az számít, hogy jogilag te vagy-e az apja, és a leírásodból úgy veszem ki, hogy igen..."


Hú, de alaposan elolvastad a kérdést!

" Majdnem 3 évbe telt mire kimondták a válást,és meg döntötték az apaságot is."


Kérdező nem apja jogilag (sem) a gyereknek.

2015. febr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
78%
Itt a mai napi adagunk az extrém sztorikból. Hihetetlen mennyiségű van mostanában, az ilyen filmbe illően kalandos történetekből. És persze az egyszeri férfi ilyenkor nem elküldi a felnőtt lányt a maci farkára, közölvén, hogy semmi közük egymáshoz, majd hívja fel a lány anyját, hogy ne szórakozzon, neeeeem, az egyszeri férfi a Gyakorin kér tanácsot. Hihető.
2015. febr. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
98%

Minden sértegetés, és flegma, lekezelő hangvétel nélkül, szépen kulturáltan leírod neki azt amit kb itt nekünk leírtál (kicsit talán bővebben), és elküldöd a hivatalos dokumentumokat szkennelve, vagy postán, ahogy jónak érzed.


Szegénynek elég megrázkódtatás lesz megtudni, hogy nem te vagy az édesapja, hanem valaki más, aki úgyszintén otthagyta, és még a nevére sem vette őt.


(persze amilyen sztorikat halottam, simán eltudom képzelni, hogy "egy próbát megér" alapon ment a levél hozzád, szóval tudja az igazat, csak hátha' összejön alapon ment ki)

2015. febr. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:

2 napja történt hogy beállított. Elösször nem tudtam h ki ő és mit akar,azt gondoltam rossz házba kopogtatott.


Mondta h a lányom,X. Az anyja neve Y született itt is itt. Még egy régi fényképet is mutatott ahol mikor csecsemő volt fogom a karomba.

Kérdeztem h az anyja tudja h itt van,beszélt e vele. A válasz nem volt,és hogy nem is akarja elmondani neki addig míg nem jut velem valamilyen eredményre. Mondta a lány h majd vasárnap ujra eljön,addig gondolkozzak azon h mibe és hogyan akarom támogatni mivel hát én vagyok az apja. Nem nagyon tudta mit mondani neki,csak azt hajtogattam h beszélned kéne anyáddal. Meg döbbentem.


Próbáltam elérni az ex feleségemet,de nem tudom hogyan lépjek vele kapcsolatba. Semmit nem tudok róla h merre él,hol dolgozik.

2015. febr. 20. 12:10
 16/43 anonim ***** válasza:
98%

nem a lányod

udvariasan küldd el, de mondd el neki az igazat, mert úgy tűnik az anyja úgy nevelte, hogy te egy mocskos tetű vagy, mert elhagytad őket

2015. febr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
89%
Ennyire ne legyél már szerencsétlen, komolyan. Ha nem kamu a kérdésed, mondd el neki azt, amit itt leírtál, aztán küldd el. Neked ő senkid minden értelemben, minek kéne pénzelned??
2015. febr. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
52%

Ha vasárnap megkeres mond meg neki, hogy kitaláltad, hogy támogatod... Feljelented zaklatásért...

Hülye pénzéhes céda. Face-en egyébként nincs fent az anyuka? A lányon keresztül megtalálhatnád esetleg.

2015. febr. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
97%
ezzel az erővel a szomszéd kamasz is átmehetne, hogy támogasd, hisz egy lépcsőházban laktok
2015. febr. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
90%

Ne legyél vele bunkó és visszautasító, elvégre három és fél évig szeretted amíg a sajátodnak tartottad és szép emlékeid vannak róla. Most ő már nagylány, már fel tudja fogni amit mondasz neki. Meg tud érteni mindent felnőttfejjel. Neked sem kell bujkálnod előle mintha szégyellnéd magad, mintha valami nagy bűnt tettél volna ellene.

A helyedben vagy behívnám ha nem zavarja az otthoni légkört, vagy elvinném valahova egy nyugodt helyre vagy étterembe. Nem viselkednék vele ellenségesen, hanem megdícsérném hogy milyen szép nagylány lett, esetleg elmesélnék egy-két közös emléket a gyerekkorából. Majd megosztanám vele a valóságot, és megmutatnám neki a bírósági végzéseket. Elmondanám neki hogy szerettem az anyukáját, de mély csalódást okozott. Elmondanák neki mindent mint felnőtt a felnőttnek.

Bizots fájni fog neki az igazság mert valószínűleg nem ezt hallotta otthon, de legalább nem fog többet zaklatni.

2015. febr. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!